Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi a6 3.0 Biturbo . Opinie

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
Langosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:18
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Audi a6 3.0 Biturbo . Opinie

Post autor: Langosz » 07 gru 2015, 19:22

Witam serdecznie.

Możliwe ,że w niedługiej przyszłości stanę się szczęśliwym posiadaczem audi a6 z silnikiem 3.0 biturbo 313km ... Dzisiaj auto zarezerwowałem (przebieg 114tyś km , rocznik 2012) . Oczywiście jak to ze mną bywa pierw się napalam ,a później jak już trochę ochłonę to zaczynam szukać czy aby dane auto jest awaryjne bądź nie :P

Znalazłem tylko jeden temat sprzed 2 lat ... mało w nim informacji ...

Jednostka jest przeszło 2 lata na rynku może ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tego silnika ? :)

Pozdrawiam

Audi A6 Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Audi A6 Polska » 09 gru 2015, 08:17

Opinii jest niewiele - wręcz jak na lekarstwo z tego względu, ze tych jednostek jest bardzo mało lub inaczej relatywnie mało w SPAM do tych chudych wersji czyli 2 i 3 Tdi. Silnik na rynku jest dopiero od 2012 roku.
Miałem przyjemnośc raz poruszać sie tym samochodem i czułem sporą różnicę pomiędzy zwykłym 3,0 Tdi - w końcu to prawie 100 KM i ponad 700 Nm oraz rewelacyjnym 8 biegowym tiptronikiem. Ciągnie praktycznie już od dołu aż do odcięcia.
Zapewne wiesz, ze te wersje są bardzo bogato wyposażone i dużo droższe od zwykłych 3,0.
Polecam jak będziesz szukał w wyposażeniu Night Vision oraz oświetlenie ledowe - ładnie to wszystko z sobą współpracuje.
Kupuj - nie pytaj o silnik - bolaczki nawet jak wyjda nie sa nie do naprawienia - takiej wpady jak z 2.0 Tdi to chyba juz nie zaliczą :] a nawet to zrekompensuję Ci się wspaniałymi osiągami.

Ł-y-S-y
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: okolice 3Miasta

Post autor: Ł-y-S-y » 09 gru 2015, 11:07

Jak juz sie napaliles to bierz :) napewno nie pozalujesz :)

Pokaz co zarezerwowals / kupiles ?
Bylo 1009 KM a juz jest 1183 w GARAGE - łacznie :) i jeszcze urosnie :)

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 09 gru 2015, 21:23

znajomy ma i chwali pod niebiosa ten silnik, drogi w zakupie i nietani w utrzymaniu ale jaka moooccc....mało awaryjny jak się okazuje bo odprężony, trzymam kciuki za udany zakup :)

Awatar użytkownika
Langosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:18
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Post autor: Langosz » 10 gru 2015, 16:39

2x2=3.75 pisze: Polecam jak będziesz szukał w wyposażeniu Night Vision oraz oświetlenie ledowe - ładnie to wszystko z sobą współpracuje.
Kupuj - nie pytaj o silnik - bolaczki nawet jak wyjda nie sa nie do naprawienia - takiej wpady jak z 2.0 Tdi to chyba juz nie zaliczą :] a nawet to zrekompensuję Ci się wspaniałymi osiągami.
Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P

Auto zapewne będę mieć za tydzień (procedury leasingowe itp itd :) )

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 11 gru 2015, 07:42

Langosz pisze:
2x2=3.75 pisze: Polecam jak będziesz szukał w wyposażeniu Night Vision oraz oświetlenie ledowe - ładnie to wszystko z sobą współpracuje.
Kupuj - nie pytaj o silnik - bolaczki nawet jak wyjda nie sa nie do naprawienia - takiej wpady jak z 2.0 Tdi to chyba juz nie zaliczą :] a nawet to zrekompensuję Ci się wspaniałymi osiągami.
Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P

Auto zapewne będę mieć za tydzień (procedury leasingowe itp itd :) )
ślicznotka!

Audi A6 Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Audi A6 Polska » 11 gru 2015, 09:05

Langosz pisze:Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P
Akurat te wyposażenie + dodatkowo asystent parkowanie - jest go tez malutko. Cześciej mozna już spotkać Head Up ale to tez zbędne.
Kwit esencją w tym aucie jest właśnie ten silnik i niesamowity kick down w trybie sport :]

Awatar użytkownika
Langosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:18
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Post autor: Langosz » 11 gru 2015, 13:04

2x2=3.75 pisze:
Langosz pisze:Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P
Akurat te wyposażenie + dodatkowo asystent parkowanie - jest go tez malutko. Cześciej mozna już spotkać Head Up ale to tez zbędne.
Kwit esencją w tym aucie jest właśnie ten silnik i niesamowity kick down w trybie sport :]
Mnie jedna rzecz trochę rozbawiła ... Mianowicie kiedy przyjechaliśmy oglądać samochód , w momencie odpalania auta zaryczał jak silnik benzynowy - i tu zdziwiony zapytałem gościa dlaczego benzyna ,a nie diesel ? No i się dowiedziałem ,że w biturbo montowane są fabrycznie głośniki w tylnym zderzaku imitujące odgłos silnika benzynowego <glupek> Mają pomysły ;)

Trochę martwi mnie jasne wnętrze bo w mojej 12 letniej karierze kierowcy zawsze miałem w autach czarna alcantarę ... no cóż zobaczymy :)

Audi A6 Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:09
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Audi A6 Polska » 11 gru 2015, 13:55

Langosz pisze:Trochę martwi mnie jasne wnętrze
Heh - raduj sie ile możesz - z tego co widzę to jest wersja Valcona z eleganckimi dekorami wewnątrz :]
Langosz pisze:zaryczał jak silnik benzynowy
To jest opcja, która uaktywnia się właśnie w trybie Dynamic - nie wiem jak w innych :] .
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 07:50 przez Audi A6 Polska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Langosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:18
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Post autor: Langosz » 11 gru 2015, 14:00

2x2=3.75 pisze: z tego co widzę to jest wersja Valcona z eleganckimi dekorami wewnątrz :]

Na zdjęciu nie widać ,ale auto jest w kolorze HAVANA SCHWARZ METALLIC :)

Jak już go odbiorę to oficjalnie przywitam się na forum z większą ilością zdjęć <cwaniak>

Jeszcze jedno ... czy ktoś coś wie na temat skrzyni biegów w tym aucie ? Słyszałem ,że lubią się psuć ... (?) ... Ktoś ? Coś ?

Ł-y-S-y
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: okolice 3Miasta

Post autor: Ł-y-S-y » 11 gru 2015, 20:04

Langosz pisze:
2x2=3.75 pisze:
Langosz pisze:Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P
Akurat te wyposażenie + dodatkowo asystent parkowanie - jest go tez malutko. Cześciej mozna już spotkać Head Up ale to tez zbędne.
Kwit esencją w tym aucie jest właśnie ten silnik i niesamowity kick down w trybie sport :]
Mnie jedna rzecz trochę rozbawiła ... Mianowicie kiedy przyjechaliśmy oglądać samochód , w momencie odpalania auta zaryczał jak silnik benzynowy - i tu zdziwiony zapytałem gościa dlaczego benzyna ,a nie diesel ? No i się dowiedziałem ,że w biturbo montowane są fabrycznie głośniki w tylnym zderzaku imitujące odgłos silnika benzynowego <glupek> Mają pomysły ;)

Trochę martwi mnie jasne wnętrze bo w mojej 12 letniej karierze kierowcy zawsze miałem w autach czarna alcantarę ... no cóż zobaczymy :)


glosniki sa w wydechu - nie w zderzaku, ot taki maly szczegol !

[ Dodano: 2015-12-11, 20:04 ]
Langosz pisze:
2x2=3.75 pisze:
Langosz pisze:Wersja ,którą "prawie" nabyłem podobno tylko nie posiada Night Vision , domykania drzwi oraz masaży :P
Akurat te wyposażenie + dodatkowo asystent parkowanie - jest go tez malutko. Cześciej mozna już spotkać Head Up ale to tez zbędne.
Kwit esencją w tym aucie jest właśnie ten silnik i niesamowity kick down w trybie sport :]
Mnie jedna rzecz trochę rozbawiła ... Mianowicie kiedy przyjechaliśmy oglądać samochód , w momencie odpalania auta zaryczał jak silnik benzynowy - i tu zdziwiony zapytałem gościa dlaczego benzyna ,a nie diesel ? No i się dowiedziałem ,że w biturbo montowane są fabrycznie głośniki w tylnym zderzaku imitujące odgłos silnika benzynowego <glupek> Mają pomysły ;)

Trochę martwi mnie jasne wnętrze bo w mojej 12 letniej karierze kierowcy zawsze miałem w autach czarna alcantarę ... no cóż zobaczymy :)


glosniki sa w wydechu - nie w zderzaku, ot taki maly szczegol !
Bylo 1009 KM a juz jest 1183 w GARAGE - łacznie :) i jeszcze urosnie :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 11 gru 2015, 20:15

Langosz, jestem z Twojej okolicy ;) Może uda mi się obejrzeć cacko na żywo <tuptup>
Lektor.

Awatar użytkownika
Langosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 wrz 2015, 09:18
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Post autor: Langosz » 12 gru 2015, 11:49

Ł-y-S-y pisze: glosniki sa w wydechu - nie w zderzaku, ot taki maly szczegol !
Wybacz moją niewiedzę , mam nadzieję ,że moją gafą nie zepsułem ci piątkowego wieczoru ;)

Faktycznie znalazłem informacje ,że głośniki są w wydechu :)
szalony pisze:Langosz, jestem z Twojej okolicy ;) Może uda mi się obejrzeć cacko na żywo <tuptup>
Od przyszłego weekendu zapraszam do Ustronia jakby co :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 12 gru 2015, 16:07

Langosz pisze:szalony napisał/a:
Langosz, jestem z Twojej okolicy Może uda mi się obejrzeć cacko na żywo


Od przyszłego weekendu zapraszam do Ustronia jakby co
Bywam w Ustroniu 2 - 3 razy w tygodniu i spędzam tam sporo czasu <luzik>
Lektor.

Ł-y-S-y
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: okolice 3Miasta

Post autor: Ł-y-S-y » 12 gru 2015, 17:11

Langosz pisze:
Ł-y-S-y pisze: glosniki sa w wydechu - nie w zderzaku, ot taki maly szczegol !
Wybacz moją niewiedzę , mam nadzieję ,że moją gafą nie zepsułem ci piątkowego wieczoru ;)

Faktycznie znalazłem informacje ,że głośniki są w wydechu :)
spoko nie zepsules a wrecz poprawiles / rozbawiles :)
Bylo 1009 KM a juz jest 1183 w GARAGE - łacznie :) i jeszcze urosnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga