Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bledy katow i za duze spalanie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
jerry12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 cze 2015, 21:52
Lokalizacja: mĂźnchen

Bledy katow i za duze spalanie

Post autor: jerry12 » 11 gru 2015, 23:59

Witam
Pomalu zwalczam wszystkie zaleglosci w moim audiku, wyciek oleju praktycznie zwalczony, najwazniejszym pomocnikiem bylo porzadne wyczyszczenie odmy z wymiana ezektora, i dolnego przewodu odmy od bloku, oraz wyczyszczenie (WAZNE SLABO WIDAC I MOZNA POMINAC WYJSCIE Z BLOKU DO ODMY BYLO KOMPLETNIE ZATKANE) oczywiscie uszczelki klawiatury, zaslepki i cala reszta (dzieki forum).
Teraz mam kolejny problem, po zakupie i zrobieniu okolo 2tys km autko spalalo okolo10lPb przy predkosci okolo 160, teraz w podobnych warunkach spala okolo 14,14.5l gazu, co uwazam odrobine za duzo.
Wyskakuje mi tez niestety blad katalizatora, za mala skutecznosc, 16814, 16804, zaswiecajac oczywiscie zolte swiatelko. W readlines wyskakuje mi blad secondary air injection.
Zastanawiam sie jak dalej podejsc do szukania bledow?? Teoria mowi ze katy do zmiany, po uzyciu wujka google wcale nie jest pewne ze cos pomoze, znajomy mechanik mowi zeby wymienic sondy, tylko 700zl na dwie pierwsze to tez niemalo, nie chchialbym naprawiac na zasadzie kupic wymienic a jak nie pomoze kupic nastepne czesci, poza tym autko jezdzi normalnie, wydaje sie ze przyspieszenie jest w miare oki, predkosc maksymalna wg nawigacji tez bez problemu, reaguje na gaz normalnie, jedynie jak sie zdazy zgasnac na cieplym silniku przy manewrowaniu, to krociutko trzeba pocheblowac, ale to na pewno nie orgia:). Kabelek mam wiec w razie potrzeby cos moge podejrzec, ale najchetnie wpadl bym do kogos kto ogarnia, te silniki i moglby porzadna diagnostyke zrobic przy pomocy vcds na poczatek z wszystkimi szykanami, zeby dalej bylo wiadomo za co sie zabrac, ktos ze slaska bylby mile widziany.
Obrazek


Pozdrawiam

wysota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 06 sty 2013, 02:46
Lokalizacja: konin

Post autor: wysota » 12 gru 2015, 09:36

Pierw usun wszystkie nieszczelnosci czasami potrafi wywalic blad od katow jak olej kapie na kolektor badz same katy

jerry12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 cze 2015, 21:52
Lokalizacja: mĂźnchen

Post autor: jerry12 » 12 gru 2015, 11:12

Witam
Na kolektor juz nie leci:) na szczescie i wyciekow jako takich nie widze, pod autem jakis plam niema, wiecej zobacze jak pojade w grudniu na swieta, bo bez kanalu niewiele widac. Ubywa mi lekko olej, ale niestety to juz chyba jego urok bedzie,na okolo 2,5 3tys km ubylo ze sroku stanu do minimum czyli jakies pol litra. mniej wiecej niestety nie popatrzylem przy wlewaniu.
Wiec musze chyba gdzie indziej szukac.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga