Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Gluche pukanie z tyłu

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Gluche pukanie z tyłu

Post autor: palec85 » 24 wrz 2015, 00:22

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i borykam sie z pewnym problemem. Mianowicie, slychac u mnie przy zmianie biegów (nacisniecie sprzegla,puszczenie) oraz na lewych lukach w miescie przy nieduzych predkosciach jakies dziwne,gluche stuki jak by z tylu z lewej strony. W prawych zakretach tego nie ma jak rowniez na garbach czy dziurach tez rzadko kiedy puknie. Najbardziej wlasnie w trakcie zmiany biegow jak jest male bujniecie autem oraz jak wspomnialem w lewych zakretach. Wymienilem tuleje tylnej belki, amortyzatory niby sprawne (choc to chyba nie one bo na garbach praktycznie nic nie puka), mechanicy sprawdzali czy to nie rura ale niby nie.Dodam jeszcze ze rano, po nocy jak juz jest w miare zimno to nie slychac nic, dopiero po chwilowej jezdzie slychac jak troche sie auto rozgrzeje (tak to rozumiem). Mial ktos moze juz z tym do czynienia?sugeruja mi ze moze to byc mocowanie amortyzatora ale czy wtedy przy zmianie biegow i na przechylach lekkich bylo by slychac te gluche pukanie jak by z lewego,tylnego kola?dziekuje bardzo za odpowiedzi.

[ Dodano: 2015-09-23, 23:43 ]
Panowie audifanowie:)no nikt nie mial podobnych objawow?zadnych sugesti procz tej poduchy amortyzatora?

[ Dodano: 2015-09-24, 00:22 ]
A nasunela mi sie jeszcze jedna mysl...mechanicy skrecali mi tuleje belki na podnosniku i po opuszczeniu auta juz nic nie dokrecali...moze to byc powod ze ta tuleja bedzie pukala podobnie jak przed wymiana?

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 24 wrz 2015, 09:02

Może zabrzmi to głupio.....ale sprawdź dokładnie co masz w bagażniku, a zwłaszcza pod podłogą bagażnika, we wnęce na koło i po bokach we wnękach na narzędzia.
Bywały przypadki, że roztargnieni kierowcy wymieniali połowę gratów w tylnym zawieszeniu, a pukał kanisterek znajdujący się w bagażniku. Oczywiście mechanik nie miał litości i skroił gościa choćby za jego roztargnienie. Jakaś drobna kwota, ale nie powiedział oczywiście co było przyczyną <lol>

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 12 paź 2015, 19:24

O krojeniu przez mechanikow cos wiem. Za wymiane tulei kazdy chcial od 300 do 600 zl a jeden za 60zl mi wymienil i chyba lacznie z 40 min roboty bylo:-) co do gratow w bagazniku to wywalilem doslownie wszystko,do golego i efektu brak. Co dziwniejsze pukania nie ma np na garbach na drodze ale na malych uskokach np zalatana dziura na drodze spora iloscia materialu i tez na przechylach na skrzyzowaniach w jedna strone. Zawsze gluche puk puk jak by z lewej strony bagaznika.

[ Dodano: 2015-10-12, 19:24 ]
Witam. Odnowie troszke temat bo problem dalej nie rozwiazany a zaczyna byc mocniej szlyszalne to gluche pukanie. Jak wspominalem,na zimnym aucie nic sie nie dzieje ale w miare rozgrzewania aczyna byc slyszalne gluche pukanie jak by z lewego tylu. Dzisiaj bylem u mechanika, pojechal autem na stacje diagnostyczna gdzie nic nie stwierdzili wiec sam sie wzial za sprawdzanie i mowi ze z tylu wszystko jest ok natomiast z przodu mam zuzyte lewy i prawy lacznik stabilizatora i od tego moga sie przenosic te gluche pukania na tyl. Czy moze przedni lacznik dawac ciagle wrazenie jak by tylko z tylu pukalo?

z.daniel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2014, 01:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: z.daniel » 12 paź 2015, 19:47

witaj,
możliwe, że słyszysz to z tyłu a okaże się, że to jednak przód ...
wiadomo - jeżeli zużyte i tak będziesz wymieniał. tutaj polecam tylko i wyłącznie LEMFORDERa - najlepiej z IC, masz 100% pewności że oryginał.
jeżeli chcesz to zapytaj o kod znizkowy w IC na nr 219417 (nazwa: corollla club)
no i zobaczysz po wymianie czy słychac nadal.
aha - wiadomo, że po robieniu czegos na zawieszeniu musisz wykonac geometrię i zbieznosc.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 12 paź 2015, 19:54

Dzieki bardzo za odpowiedz. No wymienie i tak w srode i mam nadzieje ze to bedzie w koncu to bo u mnie jak cos puka to juz jest szal i nasluchiwanie,jazda bez radia wiekszosc czasu.Co do zbieznosci to mechanik mowil po wymianie lacznikow nie robi sie zbieznosci.

z.daniel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 cze 2014, 01:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: z.daniel » 12 paź 2015, 21:21

ja mimo to robiłem i miałem lekki rozjazd ... w sumie tak profilaktycznie można zrobić, jeżeli nie robiłeś już dawno.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 12 paź 2015, 22:31

Ja niedawno robilem bo niestety przez swoja niewiedze gosc na stacji diagnostycznej stwierdzil ze pukanie w kierownicy jest od drazka kierowniczego (nie koncowki drazka) wiec pojechalem,kupilem i kazalem wymienic a okazalo sie ze stary drazek byl w bardzo dobrym stanie i dodatkowo za zbieznosc musialem zaplacic bo rozjazd byl totalny.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 14 paź 2015, 22:16

jeśli puka na rozgrzanym bardzo prawdopodobne żę amortyzator
rzadka usterka ale się zdarza
cholernie upierdliwa bo nie ma sposobu na ręczne wymuszenie stukania i diagnozę
ale po objawach stawiam na amorek
diagnostyka nic nie da bo skutecznośc nie ma wpływu na stukanie
doświadczyłem tego w b-4
podobny problem wystąpił w c5 po zmianie na 4 nowe monroe ale tu objawiło się zaraz po wymianie -reklamacja uznana

michalwruszak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 08 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post autor: michalwruszak » 16 paź 2015, 14:20

U mnie jest podobnie z amorkami , na zimnym wg SKP jest 59% a jak już trochę się pojeżdzi i rozgrzeje czuc stukanie i na SKF jest 46% , lewy oczywiscie bez zmian ciagle tak samo 66%

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 26 lis 2015, 15:19

Chyba faktycznie bedzie to amortyzator bo wymiana lacznikow nic nie dala. Poza tym auto jest niestabilne nawet przy niewielkim wietrze. Inni jada normalnie a ja czasem przy 110km/h noga z gazu bo zaczyna plywac a kiedys tego nie bylo. Jak jest las dookola to i wiatr nie hula to jedzie elegancko. Moze to byc objaw wlasnie amortyzatorow juz do wymiany?zawieszenie niby ok,sprawdzane i tuleje tylnej belki wymienione.

[ Dodano: 2015-11-25, 21:58 ]
No wiec amorki z tylu zmienione razem z poduchami odbojami, tuleje belki jak wczesniej pisalem tez zmienione a pukanie zostalo...nie ma juz niby co tam pukac przeciez. Musi to byc jakis element gumowy czegos bo jak auto postoi i zimne jest to nie ma tego dopiero jak sie pojezdzi i rozrusza. Na logike to zimna guma twardnieje a ciepla mieknie i cos ma wieksze luzy tylko kurde co?moze to pukanie tylko przenosi sie glosem na tyl a puka gdzie indziej.

[ Dodano: 2015-11-26, 15:19 ]
Panowie,zadnych sugesti?jutro mam mozliwosc wjechac na kanal. Co mozecie polecic zebym sprawdzil jeszcze?co moze byc gumowego co pod wplywem ciepla bedzie mieklo i mialo luzy?pukanie jestt bardziej przy szarpnieciach przod tyl,np dojezdzajac do skrzyzowania na biegu gdy juz mala predkosc jest i czasem lekko szarpnie. Moze to przednir amorki tak przenosza dzwieka albo ich poduchy?a moze poduchy skrzyni?dzwiek na pewno po lewej stronie tylko ciezko juz wyczuc czy blizej tylnego kola czy blizej srodka po lewej. Kurde tylko mi sie takie cos trafilo?

jandek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2013, 09:49
Imię: Janek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jeleniogórskie

Post autor: jandek » 28 lis 2015, 07:57

Proponuję sprawdzić czy układ wydechowy nie obija się o podłogę, oraz poduchy pod silnikiem.

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 30 lis 2015, 06:20

Pojawila sie nowa sugestia. Bylem na innej stacji kontroli,w innym wojewodztwie bo akurat mialem wyjazd i facet stwierdzil ze te moje noszenie przy lekkim wietrze a byc moze i te pukanie to bedzie z przodu tuleja dolnego wahacza,tylna. Ze buja od tego to mowil ze na pewno a pukanie moze sie przenosic.

Marrtinez02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:42
Lokalizacja: Świnoujście

Pukanie z tyłu

Post autor: Marrtinez02 » 22 lut 2018, 11:10

Witam, jestem nowy i nie ogarniam jeszcze tego forum.
Mam problem z moją Audi a6c6 quattro 3.0 TDI
Widzę że problem juz był ale nie znalazłem na nie szczegółowej odopwiedzi.
A mianowicie auto gdy jest zimne jedzie jak zloto, nic sie nie dzieje nic nie wali nie stuka nie puka.
auto rozgrzane i tu jest pies pogrzebany, wszystkie warsztaty rece rozkladaja.
Gdy jest rozgrzany i wrzuce mu D, i puszcze go z hamulca zaczyna sie gluche walenie z tylu, jakby w lewej czesci, bynajmniej ja tak to odczuwam.
gdy skrecam w prawo i przeciazenie jest na lewa strone jest jeszcze gorzej, skrecajac w lewo odciazam wtedy lewe kolo i to ustaje. co to moze byc? wal wywazylem, tuleje na moscie wymienione...prosze o pomoc..
Martin

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Re: Pukanie z tyłu

Post autor: Piotrek_85 » 22 lut 2018, 14:25

Marrtinez02 pisze:Witam, jestem nowy i nie ogarniam jeszcze tego forum.
Mam problem z moją Audi a6c6 quattro 3.0 TDI
Widzę że problem juz był ale nie znalazłem na nie szczegółowej odopwiedzi.
A mianowicie auto gdy jest zimne jedzie jak zloto, nic sie nie dzieje nic nie wali nie stuka nie puka.
auto rozgrzane i tu jest pies pogrzebany, wszystkie warsztaty rece rozkladaja.
Gdy jest rozgrzany i wrzuce mu D, i puszcze go z hamulca zaczyna sie gluche walenie z tylu, jakby w lewej czesci, bynajmniej ja tak to odczuwam.
gdy skrecam w prawo i przeciazenie jest na lewa strone jest jeszcze gorzej, skrecajac w lewo odciazam wtedy lewe kolo i to ustaje. co to moze byc? wal wywazylem, tuleje na moscie wymienione...prosze o pomoc..
Ja bym obstawiał łożysko koła. Ostatnio znajomy miał dokładnie taki sam objaw, tyle że z przodu i nie w Audi, tylko w Volvo. Po wymianie piasty łożyskowej jak ręką odjął

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga