Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wskazanie zuzycia paliwa bez fis??

Elektryka
ODPOWIEDZ
jerry12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 cze 2015, 21:52
Lokalizacja: mĂźnchen

Wskazanie zuzycia paliwa bez fis??

Post autor: jerry12 » 18 lis 2015, 00:12

Witam
Czy jest mozliwe wyswietlenie zuzycia paliwa przy uzyciu zewnetrznego urzadzenia?? jakis komputer, czy wyswietlacz na szybe ?? http://allegro.pl/projektor-wyswietlacz ... 48324.html Mam silnik aml 2001 rok przed liftem, komunikacja Kw1281.
Przeczytalem caly temat o zmianie licznika.. Obecnie mam pol fisa i z tego co widze trafienie na licznik ze sprawnym wyswietlaczem to prawie cud, ewentualnie wymiana wyswietlacza czyli zegary plus 300zl. Jedynie co mi naprawde brakuje to zuzycie paliwa, wiec chetnie pozostawil bym moje sprawnie dzialajace liczniki. No chyba ze ma ktos licznik do mnie w rozsadnej cenie z pelnym fisem.
Pozdrawiam Jarek

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 18 lis 2015, 08:30

Ja tylko powiem jedno - rozwiązanie fabryczne zawsze będzie lepsze niż jakieś zewnętrzne urządzenia , za 300 zł to powinieneś dostać z ładnym FIS , może Pisi z forum coś ma. A stary licznik zawsze jeszcze sprzedaż i coś się zwróci.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 18 lis 2015, 09:24

To akurat do czego dałeś linka to kupa, jest sporo takich gadżetów, takich mini komputerów. Ja kiedyś testowałem jeden z tych patentów i muszę powiedzieć że dawało radę, najgorszy kłopot to miałem z tym gdzie to ujstrojstwo zamontować, żeby w oczy nie raziło. Ale mnie też się wydaje że jak masz możliwość założenia ori to zrób ori, chyba że cena przeraża

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 21 lis 2015, 17:28

jerry12, _link
Lektor.

chelsea78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:06
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: chelsea78 » 27 lis 2015, 02:00

Za 300 zł to i owszem, znajdzie z działającym FISem licznik, a jeśli to mu nie pasi to dorzuca jeszcze 50-70 zł i kupuje z uszkodzonym licznikiem a za 250-300 zł montuje nowy wyświetlacz tak jak zrobiłem ja, kupiłem używany licznik z uszkodzonym FISem za 100 zł a za 280 zł kupiłem nowy wyświetlacz, chiński zamiennik ale ważne że działa już od długiego czasu w porządku. Tyle że za wlutowanie nie płaciłem bo brat mi to zrobił ale myślę że w okolicach 300 zł wyrobiłbyś się w jakiejś firmie zajmującej się wlutowywaniem nowych wyświetlaczy. Wyżej masz reklamy i ofertę strony Aceef, za 350 zł robią takie rzeczy, to jakbyś za 50 zł kupił licznik z uszkodzonym wyświetlaczem to zamknęłoby się w 400 zł a to co podesłałeś z allegro to z wysyłką wychodzi 300 zł więc 100 razy wolałbym dorzucić stówkę i mieć tak jak Pan Bóg przykazał. Bo tak na zdrowy rozum gdzie tego HUD'a umieścić żeby to jakoś wyglądało? A jak po zakupie okaże się że jest to słabo widoczne? Zresztą tego typu wyświetlacze na szybę kojarzą mi się z priusami itp. A co do FIS'a, jak masz polifta to jest duża szansa że nie będziesz musiał ciągnąć przewodu z ECU.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 27 lis 2015, 10:37

W AML nic do ECU ciągnąć nie trzeba - komunikacja po CAN ;)

A nie zapomnijcie że można jeszcze spieniężyć stary licznik ;)

jerry12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 18 cze 2015, 21:52
Lokalizacja: mĂźnchen

Post autor: jerry12 » 27 lis 2015, 10:50

Witam
I tu jest chyba maly problem, bo moj jest przed lift (05,2001), i nie mam canbusa, u mnie jak potrzylem jest tylko protokol kw 1281, a wersja golas na maksa, nawet tempomatu nie mial.
Chyba faktycznie zrobie wersje ze kupie jakis zegar ze slabym fisem i wymienie wyswietlacz, brzmi to najrozsadniej.
Bendzi jak na dzien dzisiejszy jest?? musze szukac koniecznie licznika z przed lifta czy moze byc pozniejszy, aktualnie mam maly wyswietlacz i elektroniczny zegarek.

Wlasnie pomalu zaczynam dozbrajac, jako pierwszy wlozony gaz KME:) zmienione siedzenia na pelna elektryke, dodany tempomat, w kolejce czekaja siedzenia podgrzewane, fis i kamera cofania i zmiana radia mam 2 din Navgear, niby wszystko jest, ale nie do konca, mysle o Clarionie Nx, Alpine INa, lub jakis Pioneer Avh, Avic. W przyszlym tygodniu mam obejrzec Clariona Nx702 zobaczymy, do tego jeszcze mirrorlink przez Wifi, no chyba ze ma ktos jakas ciekawa propozycje.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lis 2015, 11:07 przez jerry12, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 27 lis 2015, 10:55

Oj masz CAN , ECU komunikuje się z licznikiem i ABS właśnie po CAN. Mam AML z 2001 roku u mnie bez adaptacji licznika nie pokazywał spalania , kontrolek EPC i check. Obroty idą analogowo.

Licznik może być późniejszy byleby z benzyny ( przerobienie trudne i w dieslach poliftach obroty idą szyną CAN )

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga