Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BDW 2.4 177 KM] wymiana napinacza rozrządu - dziwny zapis

Silniki benzynowe
tenbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2015, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

[ BDW 2.4 177 KM] wymiana napinacza rozrządu - dziwny zapis

Post autor: tenbit » 06 lis 2015, 00:50

Witam wszystkich, jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli popełnię jakieś błędy.
Parę tyg. temu zamieniłem A4 na A6 C6. Auta szukałem długo. Nastraszyliście mnie mocno problemami z rozrządem w BDW. Pierwszy niemiecki właściciel serwisował A6 przez 8 lat w ASO Audi (ja jestem drugim włascicielem) Zacząłem więc szukać w historii z ASO czy rozrząd był robiony, a jeśli tak, to co. I znalazłem coś co mnie zastanawia - w papierach jest, że podczas jednej naprawy (207 tys. km) wymieniono dwa lewe napinacze (06E109217H), a nie ma nic o prawym... Oczywiście domyślam się, że taki napinacz jest tylko jeden na jedną stronę.
I teraz pytania
- czy popełnili błąd i dwa razy wpisali ten sam napinacz
- czy popełnili błąd wymieniając dwa: lewy i prawy, a wpisali dwa lewe (możliwym jest aby w ASO zabierając się za robotę wymienili tylko jeden???)

Kolejna ciekawa rzecz, że wymienili tylko napinacz (napinacze) bez wymiany łańcuchów?

Skan dokumentu poniżej


Obrazek

Iceman2003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 11 sie 2014, 20:43
Lokalizacja: Oświęcim

Re: wymiana napinacza rozrządu - dziwny zapis

Post autor: Iceman2003 » 06 lis 2015, 15:05

tenbit pisze:Witam wszystkich, jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli popełnię jakieś błędy.
Parę tyg. temu zamieniłem A4 na A6 C6. Auta szukałem długo. Nastraszyliście mnie mocno problemami z rozrządem w BDW. Pierwszy niemiecki właściciel serwisował A6 przez 8 lat w ASO Audi (ja jestem drugim włascicielem) Zacząłem więc szukać w historii z ASO czy rozrząd był robiony, a jeśli tak, to co. I znalazłem coś co mnie zastanawia - w papierach jest, że podczas jednej naprawy (207 tys. km) wymieniono dwa lewe napinacze (06E109217H), a nie ma nic o prawym... Oczywiście domyślam się, że taki napinacz jest tylko jeden na jedną stronę.
I teraz pytania
- czy popełnili błąd i dwa razy wpisali ten sam napinacz
- czy popełnili błąd wymieniając dwa: lewy i prawy, a wpisali dwa lewe (możliwym jest aby w ASO zabierając się za robotę wymienili tylko jeden???)

Kolejna ciekawa rzecz, że wymienili tylko napinacz (napinacze) bez wymiany łańcuchów?

Skan dokumentu poniżej


Obrazek

2.4 ma napinacze dolne i górne, dwa na górze(prawy i lewy), dwa na dole(prawy i lewy). Wychodzi ze masz dwa lewe wymienione, gorny i dolny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga