Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż ZEWNĘTRZNYCH lusterek Fotochrom

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomcio1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 23 cze 2008, 04:43
Lokalizacja: Żory

Montaż ZEWNĘTRZNYCH lusterek Fotochrom

Post autor: tomcio1 » 11 wrz 2014, 18:30

Witam.

Zabieram się do montażu lusterek fotochromowych do samochodu.
Wewnętrzne lusterko dołożone i podłączone na dwa kable.
Pozostało podłączenie sygnału ściemniania do lusterek zewnętrznych.

Znalazłem opis na angielskiej stronie A4, jednakże nie mam pojęcia, gdzie szukać wtyczki:
T27 A-PILLAR.

Opis angielski:

Kod: Zaznacz cały

Making the electrical connections
Note that this only applies if you're doing this the OEM aka. The correct way. If you're tapping in to the R/L sensor wires, just make sure you tap the right wires. The connections will slightly depend on the mirror you're installing. The 6-pin connection :
Pin 1 = +12V, driver's side black fuse carrier, fuse 9, 5A
Pin 2 = Ground
Pin 3 = Signal from reverse gear, Central Electric control module in the trunk, Connector T32c - Pin 32
Pin 4 = T27, Pin 7 in the A-pillar. Left side auto-dimming exterior mirror signal
Pin 5 = T27, Pin 25 in the A-pillar. Right side auto-dimming exterior mirror signal
Pin 6 = Signal from the interior light, larger 8-pin connector of the two connectors, Pin 6
The only required connections are Pins 1 and 2. As of writing this I have only connected Pins 1, 2 and 6 and the mirror works fine. I still need to connect pin 3 once I figure out where it goes for the reverse signal. The exterior mirror connections are only required if you're also fitting auto-dimming exterior mirrors.
pozdrawiam
VCP, AVDI, 3G+, MiB2, CP, Parametryzacja, Ktag, naprawa przekładni elektryczych

gracyk75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 03 wrz 2013, 22:36
Lokalizacja: Cedzyna

Post autor: gracyk75 » 24 wrz 2014, 03:29

Ten opis jest trochę niedokładny. Piny 4 i 5 łączy się ze sterownikami drzwi z lewej i prawej strony (po 2 przewody do każdego sterownika). Złącze T27 to zapewne złącze drzwi na słupku A. W A6 są to: T20a z lewej strony i T20b z prawej strony.
A więc lusterko wewnętrzne podłączasz tak:
pin1: +12v po kluczyku, bezpiecznik SB9, bezpieczniki na konsoli z lewej strony.
pin2: masa
pin3: sygnał wstecznego, ze sterownika komfortu, pin T15/8
pin4: sygnał do lusterek -> T20a/7 -> T20i/8 oraz -> T20b/7 -> T20k/8
pin5: sygnał do lusterek -> T20b/8 -> T20i/17 oraz -> T20b/8 -> T20k/17
pin6: do żarówki oświetlenia wnętrza - pin T12s/1

Lusterka zewnętrzne łączysz ze sterownikami drzwi.
Strona kierowcy:
pin5 -> T16g/2
pin6 -> T16g/6

Strona pasażera:
pin5 -> T16h/2
pin6 -> T16h/6

T15 - złącze 15-stykowe, brązowe, wtyczka A, przy centralnym sterowniku systemu Komfort
T20a - złącze 20-stykowe, czarne, lewy słupek A
T20b - złącze 20-stykowe, czarne, prawy słupek A
T20i - złącze 20-stykowe, czarne, wtyczka B przy sterowniku drzwi kierowcy
T20k - złącze 20-stykowe, czarne, wtyczka B, przy sterowniku drzwi przedniego pasażera
T12s - złącze 12-stykowe, czarne, wtyczka A, w konsoli dachu z przodu
T16g - złącze 16-stykowe, czarne, wtyczka C, przy sterowniku drzwi kierowcy
T16h - złącze 16-stykowe, czarne, wtyczka C, przy sterowniku drzwi przedniego pasażera

jaskulski154
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 157
Rejestracja: 31 maja 2015, 14:31
Imię: Andrzej
Moje auto: 100 C4
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: jaskulski154 » 17 lis 2015, 20:04

Witam. Zamowiłem Lusterka 11 pin z fotochromem, składaniem i podświetleniem od spodu. Podłaczenie fotochromu juz wiem bo jest opisane, potrzebuje wiedziec jak podłaczyc składanie i podświetlenie. Najlepiej jak by byl taki opis jak do fotochromu. Jeszcze bede musial zmienic podłokietnik z opcja składania i tez mam pytanie bo bedzie trzeba ciągnac chyba jeden kabelek od podłokietnika(składania) i gdzie go wpiac? Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-11-10, 18:47 ]
Dzieki za pomoc;]
Zmienilem obydwa lusterka i wszystko mi dziala po za diodami od spodu. Co musze zrobic zeby dzialaly? Zmienic sterowniki na long coding? U mnie sa z literka E.

[ Dodano: 2015-11-17, 20:04 ]
Jak by mialo komus pomoc to prosze. Mi oficjalnie pomoglo;]
Ochrona komponentu, dopisywanie kluczy, flash, korekta przebiegu, MMI 2,3g jezyk PL, aktualizacja softu i map. Duzo rzeczy moge zrobic wysylkowo.

ajuztam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:37
Lokalizacja: Poznan

Post autor: ajuztam » 20 gru 2017, 21:28

Witam. Odgrzeję starego kotleta. Właśnie montuję lusterko od sharana i zastanawia mnie czy nie ma lepszego sygnału ze wstecznego biegu niż przy module komfortu.
gracyk75 pisze:T15 - złącze 15-stykowe, brązowe, wtyczka A, przy centralnym sterowniku systemu Komfort
Czy jest on dostępny bliżej reszty tak zeby nie trzeba bylo fotela podnosić? Jaki ma kolor, może da sie w niego wpiąć gdzie indziej. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 20 gru 2017, 21:51

na słupku koło nóg kierowcy wśródtych wszystkich wtyczek - na tym zdjęciu do góry po lewej , brazowa wtyka , kabel grubszy niebiesko-czerwony ( czerwoną strzałkę proszę zignorować , ona wskazuje szarą wtykę od wiązki podsufitki )

Obrazek

ajuztam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:37
Lokalizacja: Poznan

Post autor: ajuztam » 21 gru 2017, 00:26

Właśnie zauważyłem, że napisałem w temacie C6 a ja mam C5. Jak to wyglada w C5?

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7171
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 21 gru 2017, 08:30

Ja pisałem o co bo to masz w profilu

grzes283
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2016, 05:56
Imię: Grzesiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: grzes283 » 23 gru 2017, 16:51

Witam.
Panowie, sprawa wygląda tak. Założyłem foto wewnętrzny i poprowadziłem po dwa kable. Zamontowałem zew. lusterka ze składaniem i fotochromem. Zastanawia mnie, jak przeprowadzić kable z kabiny do drzwi, aby podłączyć je do modułu.
Rozumiem, że jak już przeprowadzę kable, to muszę je podpiąć, do środkowej dużej czarnej wtyczki przy module, pod odpowiednie piny. Natomiast wtyczka idąca do lusterka (16 pin) posiada już przewody pod fotochrom, gdyż lusterko z tą opcją zostało dołożone.
Jak sobie poradziliście z przeprowadzeniem przewodów przez przelotkę? Ja nie mogę wyjąć wtyczki, nie wiem jak "usunąć" różową blokadę. <mysli> <mysli>
Czy jest możłiwość, aby przepuścić przewody w miejscach na piny we wtyczce słupka A?

Dziękuję i pozdrawiam <okok>

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ollyon86 » 07 kwie 2019, 18:57

Panowie jak odpiąć wtyczkę w słupku a pod deską i jak zdjąć tą przelotkę między drzwiami i karoserią?

[ Dodano: 2019-04-07, 18:57 ]
Dla potomnych , aby wyciągnąć wtyczkę z słupka A czyli złącze T20a/b ,należy zdemontować osłonę przewodów między drzwiami a karoserią(plus oczywiście osłony progów w wewnątrz ) delikatnie ją zciskamy z boku obu stron,odciągamy i ukazuje się wtyczka która ma różowe zabezpieczenie które przesuwamy w kierunku przodu samochodu,wyciągamy wtyczkę . Aby wymontować wtyczkę z słupka A (złącze T20a/b)należy zabezpieczenie to różowe zapiąć z powrotem i delikatnie górny zaczep wcisnąć do środka :) Gniazdo wpada do środka samochodu . Wyciągamy małe różowe zabezpieczenie kostki aby można było dołożyć piny. Całość operacji (bez demontowania osłon progów) z zdjęciem boczka i przeciągnięciem przewodów i podłączeniem około 30 minut na spokojnie <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga