Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C4 wibracje podczas jazdy.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Ezkanexo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2014, 09:47
Lokalizacja: Białystok

A6 C4 wibracje podczas jazdy.

Post autor: Ezkanexo » 27 wrz 2015, 11:29

Witam. Mam problemik z moja A6 C4. Jakiś tydzień temu wymieniłem w niej łożysko prawe na SKF bo huczało tak, że cala buda drzała. Przy okazji szarpnąłem się na nowe drążki, przeguby zewnętrzne, linki ręcznego, jeden czujnik ABS który klęnął i wywalenie podpory wału, ktora dawała efekt wiertarki gdy wał się o nią opierał. Poduchy zdrowe jednak mech mówił ze czas zrobił swoje i podupadły nieco na elastyczności. Do rzeczy... odebrałem auto od mecha i zawiozłem do domu jakieś 600-700m. Rano przyszło jechać do roboty. Wsiadam jadę, nie no miód malina cisza jak w grobie, rozpędzam sie powoli na 40% gazu dobijam do 60-70 i czuje telefon mi dzwoni w kieszeni... nie to nie telefon... to cały samochód drży. Drżenie można porównać do wibracji w telefonie, lub do ruszania z trojki ale z większa częstotliwoscia drgań. Dźwięku przy tym nie ma, ewentualnie zatyka uszy jak dobre 30hz basu. Drzy ogolnie wszystko fotele kierownica, cale nadwozie. Po przekroczeniu 80 niby ustaje ale jezeli sie skupimy na maxa cos tam sie uda wyczuc jeszcze bardzo slabo. Jak sie zachowuje potem? Nie wiem nie rozpędzałem go powyżej 120 ale wtedy wibrowanie jest minimalne bądz znikome, ale jest do wyczucia. Maja Panowie jakieś propozycje? Gwarancja oczywiście jest auto leci jutro po robocie do mecha, który musiał coś spier*** bo wcześniej tego nie było. Dodam ze opony zmienione przed przeglądem jakiś miesiac temu do tego wywazanie i oczywiscie zbieznosc. Pozdrawiam. Aha byłbym zapomnial wrzutka na luz czy rozpedzanie sie do tej predkosci na 3 czy na 5 nie robi roznicy.

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 27 wrz 2015, 12:40

Sprawdź wyważenie i wyosiowanie wału.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga