Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Dymi się z bloku silnika, prawdopodobnie z wycieku o

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 09 wrz 2015, 19:31

Ja też dziś ogarnąłem po raz drugi w tym roku wymianę zaślepek. Gosia, tak jak pisałaś różnica pomiędzy zamiennikiem, a ori jest o 1 mm średnicy. Zamiennik jak wymieniałem wszedł jak w masło i już po miesiącu się lało, to ori wszedł z dużym oporem. Ja płaciłem u Sid-a 43,50 :)

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 19 wrz 2015, 11:40

Mazdomania pisze:
diabeelek pisze:Z zaślepek nie cieknie i nie leci dym do środka tak jak to było przed wymianą więc zabieg oceniam na duży plus.
Ale ja nie miałam na myśli zaślepek wałków, tylko uszczelkę pod pokrywą zaworów. Wymiana filtra nic nie da, dalej będzie śmierdziało spalonym olejem w kabinie.

Zdejmij tą plastikową osłonę, która jest na wierzchu silnika i odchyl (stojąc przodem do auta) tą osłonę termiczną na prawo, a zobaczysz, że pod uszczelką mokro od oleju.

P.S. Przed chwilą zerknęłam i w ASO za zaślepkę wałka rozrządu płaciłam 36,46zł./szt.
Dzisiaj ściągnąłem tą plastikową osłonę i niestety albo stety, oleju nie ma (no może był kawałek takiego starego zaschniętego)...
Ale martwi mnie jedna rzecz. Komora świecy nr 4 ta pod korkiem oleju była cała w oleju...
Być może to stamtąd śmierdzi? Inne komory świec były suche.

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 19 wrz 2015, 13:24

No to odpowiedź już masz. Musisz wymienić uszczelke pod pokrywa zaworów, która jest dwuczęściowa. Jedna uszczelnia boki, a druga właśnie gniazda świec.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 19 wrz 2015, 16:27

elwarka1, Miejmy nadzieję, że teraz już będzie spokój z wyciekami spod zaślepek ;)
diabeelek pisze:Dzisiaj ściągnąłem tą plastikową osłonę i niestety albo stety, oleju nie ma (no może był kawałek takiego starego zaschniętego)...

Ale martwi mnie jedna rzecz. Komora świecy nr 4 ta pod korkiem oleju była cała w oleju...

Być może to stamtąd śmierdzi? Inne komory świec były suche.
elwarka1 pisze:No to odpowiedź już masz. Musisz wymienić uszczelke pod pokrywa zaworów, która jest dwuczęściowa. Jedna uszczelnia boki, a druga właśnie gniazda świec.
Dokładnie tak <okok>

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 20 wrz 2015, 13:33

Myślałem, że to może od korka oleju leci bo tylko jedna świeca jest w oleju...

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 20 wrz 2015, 13:56

Ale jakim sposobem od korka skoro na świecy masz jeszcze kabel zapłonowy?

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 20 wrz 2015, 21:48

Gosia, od ponad tygodnia jest sucho. Wcześniej po nocy miałem plamę oleju w garażu, a teraz jest sucho. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź z tymi ori zaślepkami.
Pozdrawiam Łukasz.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 21 wrz 2015, 11:59

Mazdomania pisze:Ale jakim sposobem od korka skoro na świecy masz jeszcze kabel zapłonowy?
U mnie był dokładnie ten sam problem......jedno jedyne gniazdo świecy spośród wszystkich 8.........wypełnione olejem aż po same brzegi na całej głębokości.....taka ilość oleju nie ma prawa tam się znaleźć żadną przeciekającą uszczelką. W pozostałych gniazdach o dziwo albo bardzo suchutko, albo śladowa ilość oleju. A gniazdo znajdujące się tuż przy samym korku wlewu oleju zalane olejem całkowicie. Przyczyna jest jedna.......wlewając olej często z dużej bańki....przechylamy ją czasem tak niefortunnie, że sporo oleju wylewa się przez moment na boki........i dostaje się w szczelinę pomiędzy cewką a powierzchnią pokrywy zaworów i spływa do gniazda świecy. Wielokrotnie zdarzało mi się rozlać olej wokół korka, lejąc z pełnej bańki, bo trzeba by mieć lejek, a ja takiego nie używałem.
Oczywiście to co sięrozlewało wycierałem szmatką.....ale sporo oleju dostaje się pod plastikową osłonę i stamtąd spływa dalej....właśnie w sporej części wprost do gniazda świecy zapłonowej

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 21 wrz 2015, 20:45

elwarka1 pisze:Gosia, od ponad tygodnia jest sucho. Wcześniej po nocy miałem plamę oleju w garażu, a teraz jest sucho. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź z tymi ori zaślepkami.

Pozdrawiam Łukasz.
Polecam się na przyszłość ;)
Piotrek_85 pisze:wlewając olej często z dużej bańki....przechylamy ją czasem tak niefortunnie, że sporo oleju wylewa się przez moment na boki........i dostaje się w szczelinę pomiędzy cewką a powierzchnią pokrywy zaworów i spływa do gniazda świecy. Wielokrotnie zdarzało mi się rozlać olej wokół korka
Nie trzeba lejka. Wystarczy umiejętnie wlewać olej.....

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 21 wrz 2015, 22:36

Mazdomania pisze: Nie trzeba lejka. Wystarczy umiejętnie wlewać olej.....
Sugerujesz, ze jestem niezdara ?? :> .......tak powaznie to czesto na szybko, bez zbednych ceregieli przechylam i jak cos poleci to szmatka w reke. Do tej pory nie przywiazywalem do tego uwagi.....az do momentu kiedy zdjalem cewke ........ilosc oleju w gniezdzie przerazala konkretnie <rotfl>

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 21 wrz 2015, 22:38

Piotrek_85 pisze:Sugerujesz, ze jestem niezdara ?? :>
Oczywiście, że tak ;p
Piotrek_85 pisze:tak powaznie to czesto na szybko, bez zbednych ceregieli przechylam i jak cos poleci to szmatka w reke.
Wiem, wiem ;) Ale już masz nauczkę, żeby "spieszyć się powoli" ;)

Kosmy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:13
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Kosmy » 22 wrz 2015, 19:19

diabeelek pisze:
Kosmy pisze:Witam czy jest jakaś możliwość włożenia ręki by pomacać czy tam się sączy olej spod tych zaślepek lub popatrzyć małym lusterkiem takim na teleskopie prawa strona (od pasażera ) była wymieniana uszczelka a jest gorzej czyli mocniej dymi
Możesz pomacać ręką czy jest spocone.

[ Dodano: 2015-09-09, 15:46 ]
Mazdomania pisze:. Jeśli stamtąd Ci dymi to na pewno cieknie pod deklem i daje na kolektor wydechowy.
Z zaślepek nie cieknie i nie leci dym do środka tak jak to było przed wymianą więc zabieg oceniam na duży plus.
W związku z tym, ze do kabiny dochodzi nieprzyjemny zapach oleju to czy wymiana filtra przeciwpyłkowego z węglem pomoże i nie będzie śmierdzieć w kabinie?
W 90 procentach jest winowajca wycieków to nie ma nic wspólnego z zaślepkami ani z uszczelkami z pod pokryw zaworów przypuszczalnie (90%) jak 2 lata wstecz były wymieniane obydwie turbiny Niemiec się nie postarał i cieknie z okolic turbin albo dopływ oleju albo powrót przyjdzie mi w najbliższym czasie na podnośnik zdjąć osłonę silnika i dobrze poszukać nieszczelności. Jeżeli odpalam rano to jak się rozgrzeje kolektor wydechowy zaczyna śmierdzieć po 10 min jeździe przestaje i jeżeli przerwa nie jest dłuższa ni 6 godzi to tego dnia już nie będzie śmierdziało palonym olejem jak prze noc postoi dobrze ostygnie pewnie (odpływ trochę oleju zostaje) i skąpie i rano jest smród Przejechałem około 5 tyś. km i dolałem ponad 0,5 l oleju co nie jest jakimś wyjątkiem dla tego motoru wie to nie może być jakieś straszne ubytki coś się sączy od czego zacząć dopływ czy powrót (pewnie będzie widać jakieś nacieki)

Najwyższa pora odpowiedzieć co się stało z dymieniem a więc nie dymi i zwracam honor wszystkim tym co radzili wymienić zaślepki wałków (wg mnie kapsle) wymieniono obydwa i przestało cieknąć na kolektor i nie dymi. Mam przejechane od wymiany oleju 10 kkm i niedługo trzeba wymieniać w tym czasie dolałem 1 litr oleju to dobrze czy źle?

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 31 mar 2016, 12:49

Musze wymienić uszczelkę pokrywy zaworów z prawej strony (patrząc z przodu auta).
Czy nr katalogowy EL040050 Elringa jest prawidłowy?

shake112mb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2014, 19:11
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: shake112mb » 07 lut 2018, 09:23

też tak miałem na światłach mi dymiło spod maski i brzydki zapach w środku wymieniłem uszczelki komplet i zaślepkę wału z tyłu silnika i teraz jest oki.

link: http://allegro.pl/komplet-uszczelek-aud ... 94219.html

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 13 lut 2018, 19:31

Oprocz zaslepek, nalezy tez pamietac o simeringach na walkach rozrzadu. W silnikach V6 i V8 jest od strony grodzi jeden simering na walku ssacym lewej glowicy i gumowy polksiezyc uszczelniajacy pod nastawnikiem rozrzadu w prawej glowicy w osi walka ssacego. Z przodu natomiast sa 3 simeringi i jeden polksiezyc gumowy pod nastawnikiem lewej glowicy. Olej moze puszczac kazdym z tych wszystkich opisanych uszczelnieniach. Same zaslepki to nie jedyne zrodlo wycieku.

[ Dodano: 2018-02-13, 19:31 ]
Dodam jeszcze, ze u mnie poszedl olej prawie kazdym z tych uszczelnien z powodu zapchanej, zasyfionej odmy, a konkretnie zaworu odpowietrzajacego skrzynie korbowa. Jak tego ktos nie przypilnuje to rozsadzi mu nawet nowe swiezo zalozone uszczelki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga