Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ACE 2.0 140 KM] problemy z obrotami - gaśnie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
koniu03
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2015, 07:37
Lokalizacja: KuTnO

[ ACE 2.0 140 KM] problemy z obrotami - gaśnie

Post autor: koniu03 » 13 lip 2015, 08:09

witajcie jestem u was nowy. mam problem z moją C4 z '96. byłem na komputerze i pokazał ze sonda jest do wymiany oraz błąd regulatora zapłonu kod 500-coś (nie pamiętam dokładnie) objawy opisane poniżej:

1. gdy silnik się rozgrzeje to gaśnie, po ponownym odpaleniu pracuje równo, jednak po przejechaniu kilkuset metrów znów gaśnie. po odpięciu silniczka krokowego problemu nie ma.

2. (LPG) nie trzyma równych obrotów podczas jazdy ze stałą prędkością, wyczuwalne są szarpnięcia.

3. (LPG) podczas jazdy gdy hamuję silnikiem i dodam lekko gazu nie wchodzi płynnie na obroty szarpnie ze 2 razy i dopiero przyśpiesza.

4. powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. od czego jest ten czujnik (w kształcie pierścienia) umieszczony na 4 przewodzie zapłonowym, czy można go wyeliminować?? - nie można nigdzie dostać takich przewodów

pomóżcie mi bo mnie szlak trafia z tym samochodem boję się wyjeżdżać za miasto.
pozdrawiam

michal_bst
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal_bst » 13 lip 2015, 08:22

koniu03, jeśli chodzi o punkt 2 i 3 to mogą być cewki, świece. Sprawdź pod kompem.

koniu03
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2015, 07:37
Lokalizacja: KuTnO

Post autor: koniu03 » 13 lip 2015, 19:54

michal_bst pisze:koniu03, jeśli chodzi o punkt 2 i 3 to mogą być cewki, świece. Sprawdź pod kompem.
pod kompem nic więcej nie pokazuje niż sonda i ten regulator zapłonu. świece mam 1 elektrodowe ngk, ale myślałem aby założyć dedykowane - 3 elektrodowe.
a czy ten czujnik na 4 kablu może mieć jakieś znaczenie do mojej nierównej pracy silnika

wspomne tez że poprzedni właściciel wymieniał przewody zapłonowe i musiał rozebrać 4 przewód aby założyć ten czujnik więc może coś nie stykać na tym przewodzie

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 sie 2015, 12:44

koniu03 pisze:czy ten czujnik na 4 kablu może mieć jakieś znaczenie do mojej nierównej pracy silnika
to czujnik służący do identyfikacji cylindra, jeśli źle działa to może mieć znaczenie w twoim wypadku
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Awatar użytkownika
rtk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rtk » 24 sie 2015, 21:15

Na Twoim miejscu zaczął bym od wymiany filterków od gazu o ile nie były wymieniane. U mnie [2.8 ACK] przy dojeżdżaniu np do świateł i szybkim spadku obrotów po wciśnięciu sprzęgła silnik gasł co prawda nie za każdym razem ale po wymianie filterków jak ręką odjął.

koniu03
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2015, 07:37
Lokalizacja: KuTnO

Post autor: koniu03 » 18 wrz 2015, 13:18

rtk pisze:Na Twoim miejscu zaczął bym od wymiany filterków od gazu o ile nie były wymieniane. U mnie [2.8 ACK] przy dojeżdżaniu np do świateł i szybkim spadku obrotów po wciśnięciu sprzęgła silnik gasł co prawda nie za każdym razem ale po wymianie filterków jak ręką odjął.
wymienilem reduktor oraz filtr na nowy (miał 9 lat) i sie poprawilo. czasami ją kopnie i zgasnie, ale mysle ze to wina ustawienia dawki gazu.

dzieki wszystkim za porady

mozna zamknąc temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga