Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Słaba reakcja skrzyni.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Loysenko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, 10:37
Lokalizacja: Elbląg

[ TIP+Q] Słaba reakcja skrzyni.

Post autor: Loysenko » 16 wrz 2015, 19:15

Witam,
Panowie/Panie od jakiegoś czasu mam pewien problem, mianowicie auto nie jedzie jak powinno... Od początku: tydzień temu odpiełem klemy z akumulator (na około 15 min), fajnie pali autko tak jak było ALE nie jedzie, tzn 2.5 TDI (AKE 180 koni+ TIPTRONIC), przedtem automat był ok, czasem lekko w mieście zamulił ale bez problemów dawał radę, no i jak mu wciskałem to czuć było moc (posiadacze wiedzą ocb) redukował ładnie o bieg lub dwa, a teraz lipa, jest zamulony, wolno redukuje, nie ma mocy... Nie wiem czy to w 100% skrzynia czy może coś w silniku, stało się to po odpięciu akumulatora prawdopodobnie, czasami nawet ,,zawiesza" się i nie reaguje na pedał gazu, skrzynia teoretcznie się poprawiła (nawet nie spróbuje szarpnąć) w awaryjnym raczej też nie jest bo mogę zmieniać z TIP (ale znawcą nie jestem) no ale ,,nie idzie".
Proszę o pomoc, może ktoś z Was się spotkał z czymś takim, a może to wcale nie skrzynia tylko silnik (napiszę w innym dziale), będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

sztukens
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 15 wrz 2014, 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: sztukens » 16 wrz 2015, 21:24

Sprawdz węże podciśnienia, węże do turbiny itp. Mogło coś się rozszczelnić, radzę zacząć od sprawdzenia ruły z filtra powietrza do turbiny (lubi pękać). Jeżeli biegi nie są podświetlone na czerwono, w takiej ramce na fisie, toskrzynia nie jest w trybie awaryjnym. Pozdrawiam

Loysenko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, 10:37
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Loysenko » 21 wrz 2015, 16:50

Wielkie dzięki sztukens !! Winowajcą był wąż od podciśnienia. Wymieniłem i znów ciesze się TDI Power hehe

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga