Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ARE 2.7 250 KM] Szarpanie na LPG

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
ODPOWIEDZ
daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

[ARE 2.7 250 KM] Szarpanie na LPG

Post autor: daw2 » 16 sie 2015, 18:38

Witam. Jak silnik jest nie rozgrzany do 90 stopni to strasznie nerwowo reaguje na gaz. Potężne pojedyńcze szarpnięcia podczas naciśnieciu i puszczeniu gazu.Najbardziej uciążliwe jest to przy zmianie biegów. Naprawde ciężko jest płynie jechać dopóki nie złapie tych 90 stopni. Na benzynie nie ma tego problemu. Mam już 2 kompletna instalacje gazową (stag qmax , magic jet fx , Kme gold turbo. Przerózne ustawienia i nadal ten problem wystepuje. Korekty na gazie oscylują się ok +-5%. Swiece nowe. Jak się motor rozgrzeje to też są te szarpnięcia ale bardzo delikatne. Czy ktoś miał podobny problem?
Pomogłem? Kliknij

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 16 sie 2015, 18:48

W jakim stanie masz układ WN? Cewki pewnie masz przykręcane, więc powinny być ok, jak wciskane to do sprawdzenia. Świece nowe? Co do instalacji to przy tym silniku żadne ustawianie na mapki. Tylko i wyłącznie przy użyciu sondy AFR. Podzespoły gazowe ok, tylko ten reduktor... Ciśnieniowo wydajny mega, ale termicznie to jedna wielka dupa. Gold znany jest z tego, że zamarza w nim gaz przy dużym obciążeniu, a przy zapotrzepowaniu tego silnika na paliwo to nie problem. A błędu EGT nie wywala?

daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: daw2 » 16 sie 2015, 19:29

Swiece są nowe. Na benie jest super. Temperatura gazu spada dopiero jak się mocno depcze .Auto po wirusie. Lecz podczas niedzielnej jazdy temp. reduktora to ponad 70 stopni a gazu 50 i szarpnięcia są. Ciśnienie gazu bardzo stabilne czy zimny czy gorący czasem lekko się pompuje przy cutoff. Wczesniej miałem instalacje king i tez magic jet tylko nie fx i było to samo. Błędów zadnych nie ma. Sam stroiłem i zakładałem instalke.
Pomogłem? Kliknij

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 16 sie 2015, 19:50

A na ile koni masz zrobiony wirus? Wtryski benzynowe mogą pętlić po programie, mogą być na granicy wydajności, a objawia się to właśnie szarpaniem na gazie. Na benzynie zawsze będzie ok.

Awatar użytkownika
Karlos83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 17 sie 2013, 20:55
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: Karlos83 » 17 sie 2015, 10:37

U mnie jest bardzo podobnie zanim auto się zagrzeje. Bardzo nerwowa reakcja na gaz oraz odpuszczanie gazu. Podczas zabaw programem diagnostycznym do LPG (w moim przypadku jest to program LOVATO) znalazłem taką funkcję co się zowie - wzbogacanie przy przyspieszaniu.

Domyślnie podczas autokalibracji suwak ustawia się blisko wartości max - odkryłem, że zmniejszenie wartości tego parametru niweluje nieco te uciążliwości natomiast sam do końca nie wiem za co ona jest odpowiedzialna i co robi :) No i nie wiem czy odzwierciedlenie tej funkcji istnieje w interfejsie STAG a jesli tak pod jaką nazwą.

daw2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 04 lut 2013, 22:27
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: daw2 » 17 sie 2015, 15:08

Mam lekki program i nie pentli wtrysków ani benzynowych ani lpg. Z 2 strony to się dzieje jak delikatnie manewruje nogą wieć wydajnosci instalacji nie wiele maja znaczenia.Problem występuje odkąd kupiłem auto.
Pomogłem? Kliknij

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 17 sie 2015, 18:44

Jeżeli nie pętli wtrysków benzyny, układ WN sprawny, dolot szczelny, to przychodzi mi tylko jedna rzecz do głowy. Słyszałeś o czymś takim jak zimny VAG? Dosyć długa litania do napisania, więc nie wiem, czy to nie przeczy regulaminowi tego forum, ale zapraszam Cię na lpg-forum.pl Moim zdaniem pomoże tu porządne strojenie (nie obraź się, być może sam dobrze wystroiłeś swoją instalację, ale chcę tylko pomóc i piszę co przychodzi mi do głowy. O LPG mam trochę pojęcia) Ja swój samochód razem z Damianem (fachman od LPG) stroiliśmy przez wiele kilometrów i kupę czasu na A4 z wykorzystaniem sondy AFR.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga