Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(Audi a6 2.4 lpg C5 ) wskąznik poziomu paliwa wariuje na ga

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
Awatar użytkownika
Paweł25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:26
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Paweł25 » 16 mar 2013, 18:33

Miałem ten sam problem co wy. Zaświeciła rezerwa a później skazówka zeszła o zera, zatankowałem 20l paliwa i nadal świeciła rezerwa, aż w końcu zdiołem kleme na 15s w akumulatora i wszystko wróciło do normy wskazówka pokazała prawie połowę baku :]
Przewaga dzięki technice

piters62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2013, 21:41
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: piters62 » 25 lis 2013, 15:26

Dzięki Paweł25.Miałem to samo i to samo co u Ciebie pomogło. <radocha>

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 25 lis 2013, 15:42

Lekarstwo jest jedno: mieś conajmniej 1/4 paliwa w zbiorniku i bankowo zapomnicie o problemie, francuzy może mają tak, że z pełnym zbiornikiem jest problem, ale w końcu Audi jedn nemeckie, nie francuskie <okok>
Też tak miałem, ale od dawna już tego nie doświadczyłem, pilnuję, żeby paliwa było jak najwięcej w zbiorniku i tyle. To, że na gazie jeżdżę, nie znaczy, że benzyny ma mu brakować. Ktoś wyżej napisał, że pompka jest słodzona benzyną i jak ta padnie, wtedy ze śmiechu się nie powstrzymacie jak wam nie będzie chciał zapalić <okok>

piters62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2013, 21:41
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: piters62 » 25 lis 2013, 19:48

Ok Metyoo,ale skąd mam wiedzieć np. po miesiacu ile mam PB skoro cały czas ucieka na zegarze?Nawet przy zatankowaniu połowy baku. <mysli>

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 26 lis 2013, 07:43

Zdejmij klemę, jak wyżej koledzy radzili, po kilku chwilach ją załóż z powrotem, wtedy zegary wrócą do właściwych wskazań i dopóki nie zaliczysz rezerwy, zafałszowane wskazania poziomu paliwa nie powinny już wrócić.

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 30 lip 2015, 09:07

Witam.
Pozwole sobie odświeżyć temat.
A posiadam A6 c5 2.8 quatro / LPG 97r.(model 98r).
Problem podobny jak u kolegów, podczas jazdy na LPG wskazówka spada jak i ilość kilometrów do pokonania na FIS-ie. Z tego co pisał jeden z kolegów, może rzeczywiście jest jakieś zabezpieczenie w razie uszkodzenia pływaka i dlatego ilość pozostałych kilometrów spada, ale dlaczego w takim razie spada też wskażnik jeśli jest to zabezpieczenie w razie uszkodzenia pływaka, a przecież paliwa nie ubywa, więc pływak również nie opada ???
Jeden kolegów też pisze, że problem występuje w polifcie, a ja mam prelift i też mam taki problem.
Co dziwne robiłem też taką próbe że tankowałem paliwo i lpg do pełna, w przeciągu 2 dni zrobiłem kurs 4x100 km , a więc 4 krotnie auto było odpalane na zimnym silniku (sprawdzałem, że na zimnym silniku przejeżdżałem za każdym razem lekko ponad 1km) , po 2 dniach zatankowałem znowu auto do pełna i wyszło mi, że w przeciągu tych 2 dni auto spaliło ok 7 litrów paliwa, wydaje mi się że to jest jednak dużo za dużo ponieważ przejechałem na benzynie, na zimnym silniku w sumie ok 4-5km. Wiem, że auto na zimnym silniku potrafi palić b.duże ilości benzyny, ale nie ok 140l/100km.
Czy ktoś jest w stanie jakoś logicznie to wytłumaczyć ?

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 31 lip 2015, 22:50

Tankowałeś na tej samej stacji? Pamiętaj, że każda stacja może mieć inaczej "przekręcony" licznik.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 01 sie 2015, 00:16

Po pierwsze podepnij kabel gazowy i zobacz czy fura nie podpiera się benzyną, po drugie auto na ssaniu trochę tej benzyny pociągnie, po trzecie w jaki sposób zmierzyłeś te 7 litrów? Od wybicia dystrybutora, od korka do korka, na tym samym dystrybutorze no i ile tankowałeś początkowo, bo nawet jak zatankujesz pod korek to wystarczy "telepnąć" budą i jeszcze trochę paliwa wejdzie.
motostacja - części samochodowe.

Pioter211
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 458
Rejestracja: 07 kwie 2015, 10:22
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Pioter211 » 01 sie 2015, 02:22

Przy gazowni spada poziom paliwa, dopiero po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu poziom wróci do faktycznego stanu ofc o ile czujniki są sprawne. Komputer liczy spalanie benzyny a gazu zwłaszcza przy quattro i automacie spala więcej. Niestety ale przy gazowni spalanie najlepiej wyliczać po przebiegu i ilości zatankowanego gazu. U mnie w 2.8q tip w jeździe miejskiej spala ok 13-14l LPG bez pałowania. FIS pokazywał średnie 15,8 ale wystarczy że nie ruszasz od razu po odpaleniu tylko czekasz aż silnik złapie temperaturę i dopiero wtedy jedziesz - wtedy spada. Pamiętaj że FIS kłamie, narazie nie mam czas aby pobawić się w programowanie spalania, ale wiem że da się to ustawić tak aby pokazywał prawie właściwe wartości.

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 01 sie 2015, 07:20

Mazdomania pisze:Po pierwsze podepnij kabel gazowy i zobacz czy fura nie podpiera się benzyną, po drugie auto na ssaniu trochę tej benzyny pociągnie, po trzecie w jaki sposób zmierzyłeś te 7 litrów? Od wybicia dystrybutora, od korka do korka, na tym samym dystrybutorze no i ile tankowałeś początkowo, bo nawet jak zatankujesz pod korek to wystarczy "telepnąć" budą i jeszcze tro1chę paliwa wejdzie.
Tankowałem na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora do pierwszego odbicia.
Podczas jazdy wskazówka spada i wraca dopiero po ponownym odpaleniu, ale nie odrazu po odpaleniu tylko jak zaczne jechać i co dziwne to nie zawsze wraca. A jesli dojdzie do rezerwy to już wogole nie wraca.
I jeszcze jedno jeśli nawet wskazówka wroci to napewno nie na ta sama pozycje tylko o wiele niżej. Napewno o wiele wiecej niz moglo spalic jadac 1 kilometr na zimnym silniku.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jest mozliwosc sprawdzania vagiem ile dokladnie jest paliwa w zbiorniku, bo jesli jest to moglbym sprawdzic ile kolometrow jezdzilem na zimnym silniku zanim przelaczal sie na gaz i obliczyc ile paliwa doladnie spalil.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 01 sie 2015, 15:48

hghormone pisze:Tankowałem na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora do pierwszego odbicia.
To nie jest miarodajne. Poza tym w innym momencie odbije dystrybutor jak zatankujesz 60L paliwa, a w innym jak zatankujesz 10. Ropa strasznie się pieni, ale benzyna delikatnie też.

Jak masz kabel do LPG zobacz czy podpiera się PB, w jakim zakresie przełącza na nią.
motostacja - części samochodowe.

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 02 sie 2015, 07:24

Nie mam kabla do gazu, mam tylko vaga.

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 02 sie 2015, 11:50

Jak jeździsz na LPG odepnij bezpiecznik pompy paliwa. Jak nic się nie będzie działo tzn. że auto nie podpiera się PB

hghormone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 64
Rejestracja: 14 gru 2014, 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hghormone » 17 sie 2015, 16:18

Wogole to u mnie występuje takie dziwne zjawisko ze.np odpalam auto i wskazówka jest na pierwszej kresce, potem lecę po autostradzie stałą prędkością i wskazówka rośnie aż urośnie o około 2milimetry, potem gdy zwalniam i wjedzdam do miasta to wskazówka spada, ale już delikatnie niżej niż było po odpalenia auta. I tak wkołko jak wrócę na autostradę znowu rośnie , potem w mieście znowu spada i za każdym razem coraz nizej. Byłem u gazownika i jest pewny że auto nie podpiera się benzyną, nawet wymienił mi komputer od gazu ale nic nie pomoglo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga