Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

MMI 3G i 3GP HDD (6.22.4 .2016) AUDI MMI3G HDD 6.24.2 2017

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szefu55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2013, 21:57
Imię: Grzesiek
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: szefu55 » 05 sie 2015, 07:10

Witam, mapa 6.20.4 i odpowiedni aktywator

nokia62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 09 gru 2008, 16:12
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lututów

Post autor: nokia62 » 05 sie 2015, 09:01

Witam
przeczytałem cały wątek i już prawie pobrałem najnowsze mapy gdy nagle patrze raz jeszcze na nr mapy i jest najnowsza 6.20.4 tylko ze sw k0253 i wszystko działa więc nie trzeba aktualizować softu

ale mam pyt dotyczące pl menu czy może ktoś podrzucić linki aby sobie samemu to ogarnąć a czy na fis-ie też będą pl znaki? - przepraszam jeśli to pyt zakłóci wątek

pozdrawiam
S6C5 manual - jest

Awatar użytkownika
szefu55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2013, 21:57
Imię: Grzesiek
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: szefu55 » 05 sie 2015, 11:34

Nie sądzę abys znalazł darmowe spolszczenie :)

Awatar użytkownika
AudiSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:17
Imię: Pablo
Moje auto: RS6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: V8 3.7 l
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: AudiSS » 08 sie 2015, 23:29

Kolego juz jest nowsza mapa
6.21.2
Kodowanie online ODIS PW technoplanet@wp.pl

matador35
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 24 sty 2015, 18:45
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: matador35 » 20 sie 2015, 00:52

Tak potwierdzam jest już nowa mapa 6.21.2 numer katalogowy 8R0060884CR
Różnice spore w pl

dodatkowo nowy soft obowiązkowo aby mapa poprawnie działała.

A6,A7,A8 - 8R0906961EA K900 3GPEU900
A4,A5,Q5,Q7 - 8R0906961EB K900 3GPEU900AU3G

Niestety jeszcze nie testowałem.

dronsej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2015, 07:40
Lokalizacja: Radom

Mapa 6.21.2

Post autor: dronsej » 31 sie 2015, 09:52

8R0060884CR to nie jest mapa.
Jest to kod aktywatora który nie istnieje.

Mapa ma kod 8R0051884CR (6.21.2)
Jest to mapa "warsztatowa" służąca tylko do celów naprawczych. Nie ma do niej aktywatora serwisowego.

Mapa 6.20.4 ma kod 8R0051884CH a aktywator serwisowy do niej ma kod 8R0060884CH

Podobna sytuacja była z mapami 8R0051884BK (6.17.3)
i mapą 8R0051884BT (6.19.3) Ta druga jest również mapą bez aktywatora służącą tylko do celów naprawczych. Do tej pierwszej (6.17.3) jest aktywator serwisowy o kodzie 8R0060884BK

Wszystkie mapy mogą być używane w MMI 3G High jak i MMI 3G Plus
Z informacji ETKA wynika że serwisowe aktywatory nie rozróżniają rodzaju nawigacji MMI
natomiast aktywatory nie serwisowe są różne dla MMI 3G High i MMI 3G Plus
Dołączam kilka skanów z programu ETKA które dokładnie opisują mapy.
Wpis po niemiecku przy mapie 8R0051884CR oznacza że "dysk jest wyłącznie do użytku naprawczego"

Aktywator do mapy 6.20.4 jest używany do modeli zarówno przed 2012 jak i po 2012
Obrazek

Mapa 6.21.2 jest tylko do celów naprawczych (tłumaczenie z niemieckiego)
Obrazek

Najnowsza aktualizacja która nie ma aktywatora
Obrazek

Jak na razie nie ma ceny więc chyba nie można ją kupić
Obrazek

Mapa 6.21.2 jest dla wszystkich modeli
Obrazek

Nie istnieje aktywator do mapy 6.21.2 (kod 8R0060884CR)
Obrazek

Dla mapy warsztatowej 6.19.3 (8R0051884BT) też nie było aktywatora
Obrazek

Mapę 6.19.3 (8R0051884BT) można kupić w serwisie
Obrazek

Nie jestem specjalistą od nawigacji MMI
Podzieliłem się tylko wiadomościami które odnalazłem w różnych miejscach.
Sam chcę zaktualizować mapę w MMI 3G High i czytam uważnie uwagi na tym forum
Myślę że na chwile obecną ostatnią mapą z aktywatorem jest mapa 6.20.4 (8R0051884CH)
Dla MMI 3G potrzebny jest co najmniej soft 0257_5 choć jest już wersja softu 0257_6
Można ją znaleźć w internecie też w archiwach chomika
Nie wiem ile jest zmian w najnowszej mapie 6.21.2 w SPAM do 6.20.4 ale myślę że niedługo powinna pojawić się mapa na rok 2016 wraz z aktywatorem.
Wtedy się też okaże jaki soft będzie potrzebny.
Widzę że z MMI 3G Plus i dostępem do funkcji online sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i choć 3G Plus ma wiele "plusów" to na razie pozostanę przy mojej 3G High choć śledząc różne portale jest możliwy "upgrade" z 3G High na 3G plus ale trochę trzeba zainwestować i pokombinować.
Na chwilę obecną mam w planie wgranie nowego softu z 0022 do 0257 (zakupiłem w serwisie oryginalne płyty CD są w cenie 14-30 zł) mapa niestety "trochę" droższa więc ściągnąłem pliki od Rentna.
Bardzo dziękuję za udostępnienie.
Jeśli jest to możliwe to mam pytanie do Rentna o potwierdzenie kolejności czynności.
Zrozumiałem że najpierw aktualizacja softu do 0257.
potem w zielonym MENU trzeba usunąć partycję nawigacji (czyli wykasować starą mapę moja to 5.15.5)
następnie wgrać aktywator ten który pobrałem z Rentna
I tu pytanie. Nagrałem go na SD i dalej mam go włożyć do MMI i co dalej, sam się uruchomi, sam się wgra, coś trzeba naciskać czy coś innego robić, pewnie sam bym się przekonał jak bym zaczął aktualizację ale wolę być przygotowany.
Potem resetować MMI czy po prostu wyjąć SD z aktywatorem i włożyć SD z mapą. Wejść do aktualizacji czy może coś innego?
To takie drobne szczegóły ale myślę że ważne i jeśli można lepiej korzystać z kogoś doświadczeń niż próbować.
Pozdrawiam i gdyby Rentna lub ktoś inny mógłby odpowiedzieć na moje pytania odnośnie aktualizacji to byłbym wdzięczny.
[/i][/b]

Awatar użytkownika
szefu55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2013, 21:57
Imię: Grzesiek
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: szefu55 » 31 sie 2015, 11:13

Soft
022->031->206->253->257

FSC - > z czerwonego z opcji standard
po wgraniu FSC mapa tez z czerwonego menu z opcji standard bez kasowania niczego z zielonego menu - tam proponuje nie wchodzić o nie ma potrzeby

Po włożeniu SD mapa sama się nie wgrywa, trzeba wywołać te funkcję naciskając UPDATE w czerwonym menu.
Wgrywanie trwa od 2,5-3 godzin klucz w stacyjce bez włączania zapłonu.


Masz do mnie rzut kamieniem, jestem z Wałbrzycha. Chętnie pomogę :D, zrobię polskie menu , lektora, mapę plus włączę kilka ukrytych opcji w twoim aucie :) jak coś to pisz na PW ale zostaw do siebie kontakt.

[ Dodano: 2015-08-31, 11:13 ]
Poproście w moim imieniu Administratora aby włączył mi możliwość odpisywania na PW, nawet do niego nie mogę napisać :D A nie ukrywam że czuje się z resocjalizowany tym zakazem :):):)
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 10:37 przez szefu55, łącznie zmieniany 1 raz.

dronsej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 31 sie 2015, 07:40
Lokalizacja: Radom

Post autor: dronsej » 31 sie 2015, 11:20

Dziękuję za propozycje pomocy w aktualizacji ale czasem jest fajnie jak się samemu coś zrobi.
Oczywiście możne się to rożnie skończyć i wtedy już gorzej ale jestem dobrej myśli.
Czyli uważasz że nie jest potrzebne usuwanie starej mapy?
FSC rozumiem że to jest aktywator. I wgrać go trzeba jako pierwszy po aktualizacji softu przed mapą.
"Z czerwonego" to myślę że wiem o co chodzi, a co to znaczy "z opcji standard"?
Czy po takiej aktualizacji pozostają jakieś błędy w MMI?
Z informacji na forum "gdy usunie się starą mapę nie pozostają błędy w MMI" czy to prawda?

Awatar użytkownika
szefu55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2013, 21:57
Imię: Grzesiek
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: szefu55 » 31 sie 2015, 12:13

Jak coś pójdzie nie tak to będzie płacz bo wtedy nikt tego nie postawi na nogi za free. Nie życzę oczywiści !!

Opcja standard wyłania się po uruchomieniu Updateu
Mapy nie trzeba kasować, a czy jeśli ję ją skasuje i wgra nowa i wtedy nie zostają błędy w mmi ? dobre pytanie bo nie sprawdziłem tego, ale nawet jeśli wystąpi to mam VCP i niweluje ten błąd.

Update zrobisz sam, ale sam nie zrobisz polskiego menu i lektora :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 wrz 2015, 18:07

szefu55, ręce opadają i tyle <zalamka>
szefu55 pisze: za rozsądne pieniądze zrobię wszystko za Ciebie,
Kolejny już raz naruszasz Regulamin Naszego Forum, a masz już za to warna. Normalnie miałbyś już konto zbanowane ale widzę że mimo chęci zarobku dzięki Forum starasz się też pomagać pisząc pomocne posty. Mamy tutaj jasno napisany Regulamin który stanowczo zabrania sprzedaży, reklamowania swoich usług w działach technicznych, a Ty przy każdej okazji tego nie przestrzegasz. Nie masz nawet Regulaminowych 100 postów które upoważniają do chociażby sprzedaży tutaj.

Drogi kolego Grześku, za kolejną taką ofertę będę zmuszony zablokować Ci pisanie postów na Forum.
szefu55 pisze:Poproście w moim imieniu Administratora aby włączył mi możliwość odpisywania na PW,
Póki co absolutnie nie ma takiej możliwości. Ale mam propozycję <okok> Chcesz się reklamować na Forum to skontaktuj się z właścicielem Andrzejem Doc GG: 2335650
e-mail: doc [małpa] a6klub [kropka] pl
i dogadaj się z nim. Jeśli on mi napisze że mam odblokować Ci PW to zrobię to z chęcią. Jeśli nie, a będziesz dalej polecał tutaj swoje usługi będę musiał zrobić to co napisałem wyżej.

Aha, Twój podpis też został zablokowany.

Pozdrawiam.
Lektor.

Awatar użytkownika
szefu55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2013, 21:57
Imię: Grzesiek
Moje auto: Q7
Rocznik: 2016
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: szefu55 » 03 wrz 2015, 10:44

Zdaję sobie sprawę że przesadziłem :) Kara mi się należy !

Skusze się na reklamę ale to dopiero za "kilka dni" jestem w trakcie pewnego projektu.

Nie będę się więcej narażał bo szkoda mojego nicka - a nie mam zwyczaju wracać pod innymi nazwami.

Pomogę każdemu komu będę umiał i kto o to poprosi.


A co do twojego podpisu...... zrobisz mi drewnianego grilla ?? :) pozdrawiam i będę grzeczny !

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 wrz 2015, 15:55

szefu55 pisze:Zdaję sobie sprawę że przesadziłem Kara mi się należy !

Skusze się na reklamę ale to dopiero za "kilka dni" jestem w trakcie pewnego projektu.

Nie będę się więcej narażał bo szkoda mojego nicka - a nie mam zwyczaju wracać pod innymi nazwami.

Pomogę każdemu komu będę umiał i kto o to poprosi.
Cieszę się że się rozumiemy <okok> Tak trzymać <okok>
szefu55 pisze:A co do twojego podpisu...... zrobisz mi drewnianego grilla
;p ;)
Lektor.

fanatykaudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2015, 18:41
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: fanatykaudi » 04 wrz 2015, 21:34

Na forum jest użytkownik Kobra7 który przeprogramowuje sterowniki i inne cuda aby obsługiwały grafike to jedna akurat z usług które świadczy , bez problemu wszyscy polecają go na wzajem z danymi adresowymi i kosztem usługi (150zł) w czym kolega wyżej jest gorszy wgrywając polskie menu które nie jest dostępne za free i długo nie będzie ? dlaczego odsyłać zainteresowanych do serwisów poza forum olx czy allegro ? mają się nadziać na firmy które kasują krocie za to ? myśle że kolega nie prowadzi koncernu czy spółki mającej 1000 pracowników , tak jak kolega kobra7 i paru innych użytkowników którzy są bez problemu polecani na forum tak samo i on zajmuje się dodatkowo / hobbystycznie nie waże , ważne że może wykonać za odpowiednią opłatą napewno dużo niższa niż te z allegro.\

Regulamin regulaminem ale myśle że takie przypadki nie powinny być banowane bo kolega nie prowadzi sprzedarzy masowej , hurtowni , czy innych usług , przecież to jest dla naszego dobra dlaczego ja jako np zainteresowany takim spolszczeniem i lektorem nie mam możliwości skontaktowania się z tym człowiek skoro wiem iż wykona mi daną usługe 30-40 % taniej niż firmy z allegro? Rozumiem - forum - jest własciciel musza byc wplywy , zakladając konto akceptujesz regulamin bla bla bla. Myślę że juz nie mówie tu o darmowej reklamie a poprostu o możliwości kontaktowania się z takimi ludzmi , blokowanie im PW to lekka przesada , powinno tak być jak z kolega kobra7 , krótko i na temat jest taki i taki użytkownik który robi takie i takie coś , dlaczego użytkownicy którzy mają w ofercie do sprzedarzy nie legalne oprogramowania i interfejsy są wręcz polecani na tym forum do kontaktu ?

Reklama reklama - jest regulamin i koniec , nie powinno sie chwalic , dawac podpisow , itp itd. ale blokowanie mozliwosci kontaktu zainteresowanego czlowieka dana usługa/robota to lekka przesada jezeli tak ma byc to kazda osoba oferujaca co kolwiek do sprzedarzy powinna placic za reklame i mowie tu o uzytkownikach sprzedających masowo części zamienne.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 wrz 2015, 22:44

fanatykaudi, użytkownik o którym piszesz od ponad roku nie loguje się na Forum, ale i tak dzięki za namiar na niego <luzik>

Regulamin jest regulaminem i nie mam zamiaru kolejny raz dyskutować tutaj o sensie jego przestrzegania. Handel i inne usługi na Forum są wyróżnieniem dla aktywnych i pomocnych klubowiczów, stąd jest obostrzenie 100 postów w technicznym. Bo Forum nie jest jarmarkiem, giełdą czy innym pchlim targiem Tyle w temacie i zakończmy ten bezsensowny dialog.

Pozdrawiam.
Lektor.

usunięty

Post autor: usunięty » 17 paź 2015, 14:27

Panowie, bo gubię się w masie informacji które tutaj są. Podsumowując aktywator map jest do 3GH. Mapy do 3GP wgrywa się sposobem bez aktywatora? Mam coś takiego w pdf..
Orientujecie się jak aktywować ukryte języki w 3GP? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga