Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(A6 C6) Stukanie ("pykanie") w zawieszeniu

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2008, 00:03
Lokalizacja: Long Island NY

(A6 C6) Stukanie ("pykanie") w zawieszeniu

Post autor: gregny » 17 maja 2009, 18:27

Mam pytanie, otóż od kilku miesiecy zauwazylem ze podczas manewrowania kierownica na parkingu albo podczas wolnej jazdy słychac w okolicy prawego przedniego kola pewnego rodzaju stukanie. Bardzo rzadko podczas jazdy na wprost. Nie jest ono regularne. Na nierownosciach albo na dziurach sie ono nie ujawnia. Tylko przy kreceniu kierownica podczas wolnej jazdy. Na pewno nie sa to przeguby. Przy pelnym skrecie i gwaltownym ruszaniu nic nie slychac. Stukanie to brzmi niemalze identycznie jak tlumik kiedy jest bardzo rozgrzany zaraz po zgaszeniu auta. Slychac wtedy "strzelanie", "stukanie".

Niepoki mnie to ze z biegiem czasu stukanie jest czestsze i troche glosniejsze niz mialo to miejsce kilka miesiecy temu. Co ciekawe stukanie to slysze tylko wtedy gdy mam opuszczone szyby przednie albo gdy ktos inny prowadzi moj samochod. Nie jest to slyszalne przy zamnkietych szybach siedzac w samochodzie.

W tej chwili mam okolo 120k km przebiegu. Przy zawieszeniu do tej pory nic nie bylo jeszcze wymieniane. Przez ostatnie 2 miesiace zaczalem czuc ze kierownica zaczyna delikatnie szarpac. Na poczatku niemalze bylo to niewyczuwalne, ale po ostatniej podrozy kiedy to zrobilem okolo 1800 km w ciagu weekendu zaczelo szarpac troszke mocniej. Szarpanie to jest odczuwalne raczej przy wiekszych predkosciach. Nie podczas wolniejszej jazdy.
Bylem z tym problemem u kilku mechanikow, ale ciezko w NY o dobrych fachowcow. Jeden z nich powiedzial mi zeby z tym jezdzic, bo ciezko powiedziec co to jest. Na pytanie co ze stukaniem, powiedzial ze jak mnie to denerwuje to zebym po prostu podglosnij muzyke. <Bardzo cenna wskazowka, czyz nie;)>
Inny mechanik zlapal prawe kolo podczas postoju i zaczal nim szarpac. Mozna bylo uslyszec co jakis czas owe stukanie. Sam jak podnosilem prawa przednia strone auta na podnosniku bylem w stanie uslyszec kilka razy stukanie zarowno przy podnoszeniu jak i opuszczaniu samochodu.

Wczoraj utknalem w korku na drodze ekspresowej. Wykonalem niezliczona ilosc razy ruszanie i hamowanie. Zauwazylem ze podczas ruszania z miejsca slychac cos jakby lekko gluche uderzanie sie o siebie dwóch elementów metalowych. Oczywiscie przy opuszczonych szybach. Przy zamknietych nic w srodku nie slychac.

Jezeli jest ktos kto moze mi pomoc bede bardzo wdzieczny.

Z gory bardzo dziekuje za pomoc!
Greg

Awatar użytkownika
scania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:41
Lokalizacja: Legnica/Lincoln UK

Post autor: scania » 23 maja 2009, 02:03

ehhh - nie chce strzelac - nie wiem - jezeli nie przeguby i nagle zrobilo sie glosniejsze - moze pompa wspomagania - ukladu kierowniczegp - ale to tylko strzały - nie mowie ze Ci pompa pada -ale moze wystarczy ze zmienisz olej w układzie ... podobno może zdziałać cuda - hyhy ja wczoraj wymienilem - teraz czekam az mi sie odpowietrzy - bo narazie wyje ... powodzenia - szkoda że PATENTU :P z głośną muzyką nie znałem wcześniej zanim kupiłem nową pompe paliwa - bo stara wyła za głośno - no ale nastepnym razem jak no nie wiem - koło mi odpadnie - albo ktoś mi wgniecie np: drzwi - może ... nie wiem ... zamknę oczy - wg. rozumowania PANÓF INDÂŻYNIERÓW Z USA
Ludzie są samolubni - myślą o sobie ... Ja jestem inny - myślę o mnie ...

lucki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2014, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lucki » 14 cze 2015, 15:39

Witam. Kolego jak rozwiazales problem bo mam identycznie ?
-> Elektronika pojazdowa
-> Korekty i naprawa liczników samochodowych, maszyn rolniczych, motocykli i wszystkiego co się porusza :-)
-> Usuwanie immo
-> Usuwanie FAP i DPF
-> Strojenie, chiptuning
Zaułek Rogoziński 8A Wrocław tel 793-195-950 kontakt@ecudiag.pl

przemaspoll
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 29 kwie 2015, 18:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: przemaspoll » 20 cze 2015, 06:34

Drążki kierownicze do sprawdzenia i zobacz tuleje w sankach,pod silnikiem. Są cztery sztuki. Swoje kupowałem a ASO i po wymianie żadnych stuków.

haribo.pl

Stukanie

Post autor: haribo.pl » 20 cze 2015, 14:54

Sprawdź czy nie pękła spręźyna na samym dole .mialem tak kiedys w a6c4

misiek300
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: misiek300 » 24 lip 2015, 07:37

Pytanie dotyczące stukania. Wymieniałem ostatnio wahacz w przednim lewym kole (wahacz górny tylny) i od tamtego czasu kilka razy zdarzyło mi się ze podczas wolnej jazdy skręcać coś strzelilo w zawieszeniu. I pytanie czy po takiej wymianie może coś innego niż wahacz ulec uszkodzeniu? Czy istnieje możliwość ze wahacz został źle zamontowany itd? Sprawdzałem jeszcze zbieżność po tym i jest idealna.

Awatar użytkownika
radzik81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 399
Rejestracja: 14 lut 2013, 09:06
Imię: Radek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

Post autor: radzik81 » 24 lip 2015, 08:33

Przyczyn stukania moze byc wiele ale ja bym zaczol od lacznikow stabilizatora i wachaczy.

misiek300
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 gru 2013, 16:58
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: misiek300 » 24 lip 2015, 09:00

Chodzi mi głównie o to czy istnieje możliwość ze wypadnie wyjąć utwierdza się czy coś w tym stylu. Wyjeżdża na urlop i specjalnie robiłem to parę dni wcześniej żeby spokojnie jechać sprawnym autem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga