Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AUDI S6 C6 5.2 BŁEDY SILNIKA

Silniki benzynowe
marmly7403
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2014, 02:35
Lokalizacja: Milanówek

AUDI S6 C6 5.2 BŁEDY SILNIKA

Post autor: marmly7403 » 14 lip 2015, 14:57

Witam, zacznę od początku.
W lipcu 2014 miałem wypadek moim 4.2 i poszło do kasacji
a jako, że nie było nic ciekawego postanowiłem zadzwonić o S6
które stało od kilku miesięcy z "uszkodzonym" silnikiem. Jak zadzwoniłem
gość powiedział że poskładali ten silnik bo był zdekompletowany troszkę z wierzchu
(gość ściga z Belgii uszkodzone blacharsko auta,a to wziął niby na zapchaj dziurę bo miał miejsce na lawecie). Powiedział, że poskładali do kupy i odpala, ale świeci się check. Pojechałem obejrzałem z wierzchu i kupiłem wracając na kołach.
Błędami było wypadanie zapłonu/błąd cewki. No to wziąłem się za to dnia następnego. Wymieniłem cewkę, błąd znikł ale po mocnej przejażdżce znowu się zapalił. No to wziąłem się za świece. Wymieniłem i hmm więcej check wprowadzający silnik w stan serwisowy się nie pojawił. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale do paliwa zacząłem dolewać specyfik do wypalania nagaru Liqui Moly (od SyFIanie:)) i zaczął regularnie wyskakiwać mi błąd P0430 - p0430 system katalizatora (bank 2) - wydajność poniżej progu nie powodując żadnego dyskomfortu podczas jazdy, ale jak się zapala raz w tygodniu trzeba skasować to się nudzi i wkurza, a na kompie po odczytaniu vcdsem mimo ze się chwilowo nie świeci to istnieje nadal. Pomyślałem, że może coś się przysyfiło od wypalania tego nagaru, ale to chyba błędna teoria. A od 2-3dni czasem wyskakuje błąd P0302 - przerywcza spalania cylinder 2 rozpoznany, check miga, a jak odpuszczę gaz to przestaje, ale nie powoduje większych problemów szarpania itd. natomiast kolejną rzeczą jest wibracja na 2 biegu jak się wciśnie mocnej gaz. Mechanicy boją się tego silnika jak ognia nawet nikt nie chce spojrzeć.
Moje pytania, jak się liczy cylindry w 5.2V10 tak jak zaznaczyłem na zdjęciu?
Pytanie dwa bank 2 to która strona? od kierowcy czy pasażera? Bo przy tym wszystkim zauważyłem, że nawet tak jak dzisiaj dużo więcej spalin/pary/oparów leci od strony pasażera i sądzę wręcz, że za dużo a od strony kierowcy opary są minimalne.
Ma ktoś pomysły na te błędy? Zużyty katalizator? Znalazłem firmę która likwiduje błąd ale nie wiem co o tym myśleć.

sobe5251
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:38
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: sobe5251 » 14 lip 2015, 15:30

Według twojego zdjęcia 5=1 4=2 3=3 2=4 1=5 10=6 9=7 8=8 7=9 6=10. Stojąc od przodu silnika bank 1 to strona pasażera cyl. 1 2 3 4 5 bank 2 strona kierowcy cyl. 6 7 8 9 10.

marmly7403
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2014, 02:35
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: marmly7403 » 14 lip 2015, 15:35

aha czyli liczymy normalnie od dołu, ale z tym katem mnie zaskoczyłeś bo spodziewałem się, że problem z katem będzie z tej samej strony co z błędem zapłonu:) Czyli wypuszcza mniej spalin i przez to może być mniej wydajny, może zapchany kto wie, zabierać się za wymianę czy da się go jakoś sprawdzić?

sobe5251
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 19 cze 2014, 20:38
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: sobe5251 » 14 lip 2015, 16:35

Jak chcesz wiedzieć czy to katalizator czy sonda to jedz na stacje diagnostyczna i zrób proste badanie czystości spalin i dowiesz się czy to katalizator bo nie czyści już czy sonda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga