Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie tanie w miare dobre głośniki ?

Car Audio
ODPOWIEDZ
Dud3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2015, 22:22
Lokalizacja: Kolno

Jakie tanie w miare dobre głośniki ?

Post autor: Dud3k » 10 lip 2015, 08:47

Witam.

Z racji tego że w swoim avancie nie mam ani ori suba ani glośników z tyłu a na domiar złego padł mi jeden głośnik z przodu naszlo mnie żeby wymienic z przodu i dołożyć z tyłu.

Co byście polecili taniego, najtańszego czy cos co zagra jak seria lub podobnie ?

Audiofilem nie jestem basu byc nie musi bo całość audio dopieszcza subwoofer w bagażniku.

Kable , tylnich głośników musze ciagnac do radia czy gdziesz ori wiazka idzie na przod ?

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 10 lip 2015, 10:53

Jeśli już wymieniać, to na przód obowiązkowo zestaw odseparowany tj. woofer + tweeter + zwrotnica, na tył również można się o taki pokusić, ale niekoniecznie. Osobiście zrobiłbym porządny przód a na tył wrzucił jeden ori głośnik, który Ci zostanie i dokupił do niego drugi taki sam. Omijaj konstrukcje koaxialne tj. woofer i tweeter w jednym.

Z budżetowych zestawów (około 250zł), które przyzwoicie zagrają (ale z pewnością lepiej niż seria) możesz wybierać:
- HELIX B62C
- POWERBASS S-6C
- ALPHARD HANNIBAL

Starałem się podawać mniej więcej takie, z którymi poradzi sobie radio. Nie ma sensu pchać niczego o mocach większych niż 60/70W rms, bo żeby takowe dobrze zagrały potrzebują już zasilania z osobnego wzmacniacza i przygotowanych wygłuszeniem drzwi.
Żeby sprawdzić, czy do tylnych drzwi masz wiązkę najlepiej zdjąć tapicerkę i zobaczyć, ewentualnie obadać kostkę za radiem gdzie będzie widać ile przewodów wychodzi w wiązce na głośniki.
Pozdrawiam...

Dud3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2015, 22:22
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Dud3k » 10 lip 2015, 13:30

Wlasnie tak sie zastanawialem nad tymi powerbasami. Tylko i wylacznie zestaw odseparowany, juz nie raz testowalem :) kostki w boczkach z tylu sa pod glosniki a przy radiu standardowo dodatkowa czerwona kostka z kablami ale to chyba ida do ori wzmacniacza ?

Przem@S

Post autor: Przem@S » 10 lip 2015, 15:51

Z budżetowych dobrze tez wypada :
AUTOTEK A6.2CS

Do tego co kolega yaszczur napisał , zrobił bym wygłuszenie przednich drzwi i będziesz mega zadowolony.
Jak w bagażniku siedzi sub to głośniki w tylnych drzwiach sobie odpuść ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga