Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5]mikrostyk w zamku kierowcy- szukam

Elektryka
Tm255
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2013, 07:57
Lokalizacja: CHEŁM

Post autor: Tm255 » 20 lis 2013, 14:26

Witam odświeżę temat aby nowego nie zakładać, otóż nie działa podświetlenie nóg pasażera, drzwi lampka biała i czerwona poza tym wszystkie lampki działają centralny zamyka się i wyświetlacz FIS pokazuje otwarcie poszczególnych drzwi ale właśnie bez drzwi pasażera z przodu. Czy to może być tylko mikrostyk czy muszę cały zamek wymieniać?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 20 lis 2013, 14:34

Tm255 pisze:Witam odświeżę temat aby nowego nie zakładać, otóż nie działa podświetlenie nóg pasażera, drzwi lampka biała i czerwona poza tym wszystkie lampki działają centralny zamyka się i wyświetlacz FIS pokazuje otwarcie poszczególnych drzwi ale właśnie bez drzwi pasażera z przodu. Czy to może być tylko mikrostyk czy muszę cały zamek wymieniać?
Usterka wskazuje na mikrostyk - jak dostaniesz się do zamka to sprawdzisz go miernikiem i wtedy będziesz pewny, że to właśnie on jest uszkodzony. Często wystarczy tylko przeczyścić styki w środku i wszystko zaczyna chodzić tak jak powinno :), jednakże czasem sytuacja wymaga zakupu nowego mikrowłącznika.

Przy okazji jak już będziesz miał zamek na zewnętrz, rozbierz go i sprawdź mikrostyki które są już w zamku. Możesz też poprawić wszystkie miejsca lutowania (nie zaszkodzi, a czasem niesprawność powodują zimne luty <okok> )

_pączek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:39
Lokalizacja: beskidy

Post autor: _pączek_ » 28 lis 2013, 18:57

odkopie temat
nie działa mi podświetlenie nóg,oświetlenie kabiny po otwarciu prawych tylnych drzwi+nie zawsze załącza sie podświetlenie bagażnika i ta lampka czerwona nw klapie.Podejrzewam te słynne mikrostyki.Moje pytanko-jak się do nich dobrać i ile ewentualnie może kosztować ich wymiana??

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 28 lis 2013, 19:09

kup cały zamek: dobrą używkę lub ori. Zabawa z mikrostykami które można kupić jest denerwująca: teraz jest zima i prawie Ci gwarantuję że wrócisz, po naprawie tylko styku, do tematu zaraz po zimie. Zamienników Ci nie polecam: wytrzymały mi 3m-ce zimowe i pokorodowały. Aby wymienić styki w drzwiach musisz rozmontować drzwi i wydłubać zamek aby dostać się do stycznika. W klapie po prostu zamek. W klapie sprawdÂź czy Ci się woda nie dostaje do klapy pod tapicerkę: zazwyczaj nieszczelna blenda czasem trzecie światło stop. Jeśli styczniki ok. to pierwsze podejrzane są wiązki na przejściach drzwi/karoseria lub uszkodzony komfort (np z powodu zatkanego odpływu pod aku lub zatkanego odpływu z klimy). Z używkami jest różnie znam gościa z Raciechowic (okol. Myślenic) który do tematu demontażu aut podchodzi bardzo poważnie i shitu nie sprzedaje. Zamki ori można u niego kupić za 40zł używki legalne. <okok>
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

_pączek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:39
Lokalizacja: beskidy

Post autor: _pączek_ » 03 gru 2013, 19:36

scaraab, a co byś polecał z oferty na alledrogo??
jest tam cos wartego uwagi na dzień dzisiejszy??

Awatar użytkownika
mbudzio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2010, 20:14
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: mbudzio » 12 sty 2014, 19:51

Przy wymianie mikrostyków wymontowujcie zamek i sprawdźcie go również. Ja osobiście miałem problem z Alarmem, który wył mi po nocach... W zamku jest półksiężyc który uruchamia mikrotyk, pokryty jest jakimś miękkim tworzywem (przypuszczam że specjalnie) w którym się wycierają rowki od trzpienia mikrostyku. Wymieniłem mniej więcej rok temu, 2 mikrostyki w zamkach przednich i zakleiłem wytarte rowki odpowiednikiem poxipolu. Nie dawno znów miałem dziwne problemy z błędami zamka centralnego i alarmem. Co ciekawe wyskoczył mi nawet błąd uszkodzonego sterownika zamka. Odłączyłem je i zamówiłem 2 zamki (zamienniki) ok 120zł/szt. Od czasu odłączenia zamków nie mam innych błędów niż te odpowiadające za brak komunikacji właśnie z tymi zamkami. Wymienię je i dam znać czy pomogło, na 99% jestem pewien że sterownik świruje przez te zamki.

Awatar użytkownika
Jacks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:26
Lokalizacja: Mława

Post autor: Jacks » 31 mar 2014, 15:15

Czy pokazane w pierwszym poście mikrostyki występują w zamkach wszystkich drzwi czy tylko w zamku kierowcy ? Mam problem polegający na dodatkowej próbie zamknięcia/otwarcia drzwi podczas zamykania/otwierania ich z pilota. Z tego co wyczytałem, są za to odpowiedzialne właśnie dwa mikrostyki, które znajdują się w środku zamka, tylko skąd wiedzieć w którym zamku sprawdzić te mikrostyki.

Awatar użytkownika
mbudzio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2010, 20:14
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: mbudzio » 04 sie 2014, 20:28

Dawno mnie tu nie było, przyznaje się bez bicia <figielek>

Jacks, naprawiłeś to?

Miałem ten problem do dzisiaj, bawiłem się kodowaniem zamka i licznika, jak skończyłem sprawdziłem czy wszystko działa zamykając i otwierając drzwi. Ku mojemu zaskoczeniu otworzyły się normalnie, bez ponownej próby otwarcia. Dodam że nie mam jeszcze wymienionych przednich zamków, na razie są odłączone i zamykam je ręcznie. Sprawdź lepiej kodowanie zanim zabierzesz się za te zamki, po za tym jeśli w którymś zamku nie działał by Ci mikrostyk, to świeciła lub mrugała by Ci lampka pod nogami.

Kodowanie: Centralny zamek AUDI A6 C5 4b
---------------------------------------------------
000001 - otwieranie bagażnika z pilota
000064 - zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem
000512 - potwierdzenie zamkniecia centralnego zamka błyskiem kierunków
002048 - trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna
004096 - potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków
000004 - selektywny centralny zamek
000008 - aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)
000016 - zamykanie bagażnika powyżej 5km/h
000128 - kierownica po prawej stronie
001024 - zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki
008192 - deaktywacja funkcji polegającej na automatycznym otwieraniu centralnego w przypadku kolizji (zadziałania poduszek)
000032 - zamykanie zamków po przekroczeniu 15-20km/h

suma zaprogramowana u mnie - 07752

Awatar użytkownika
Jacks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:26
Lokalizacja: Mława

Post autor: Jacks » 20 cze 2015, 18:26

U mnie po pierwszej naprawie (czyszczenie mikrostyków, poprawa lutów) było idealnie przez prawie rok, jednak któregoś pięknego zimowego dnia, po wizycie na myjni, zamek znów zgłupiał, tzn. samoczynnie otwierał i zamykał szyby. Odłączyłem wiązkę od zamka drzwi kierowcy i poczekałem do wiosny żeby to naprawić. W końcu rozebrałem zamek, sprawdziłem, poprawiłem luty i złożyłem. Zamek zaczął działać prawidłowo, ale znów domyka na dwa razy, z tym że tylko z kluczyka/pilota, natomiast z przycisku na drzwiach kierowcy wszystko jest ok.
Planuje wymienić cały zamek, bo poza powyższymi problemami, dodatkowo zamek powoduje trzeszczenie podczas jazdy, ale obawiam się o jakość tych zamienników za ~100 zł, a nie kupię oryginału za ponad 700 zł.

allekups

Post autor: allekups » 20 lip 2015, 21:31

Witam mam podobny problem. We wszystkich drzwiach po otwarciu wszystko działa lampki i inne pierdoły oprócz drzwi od kierowcy. Po otwarciu nie działa lampka w podsufitce, lampka pod nogami oraz lampki w drzwiach. Na komputerze również nie pokazuje otwartych drzwi. Co zrobić proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 20 lip 2015, 22:03


allekups

Post autor: allekups » 21 lip 2015, 13:37

Dodam jeszcze że drzwi od kierowcy po przekręceniu kluczyka się otwierają lecz już się zamknąć nie chcą.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 21 lip 2015, 16:48

przeczytałeś ten link co wrzuciłem? tam jest wszystko wyjaśnione

Awatar użytkownika
Dzidekw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 07 lis 2015, 21:13
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Dzidekw » 05 mar 2016, 22:18

Jak jeszcze kogoś to interysuje to znalazłem ten mikroprzełącznik w AliExpress 11,58 dolarów wysyłka gratis.
http://www.aliexpress.com/item/Left-Doo ... 3ae678cfaa

memek29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2015, 22:35
Lokalizacja: Wieliszew

Post autor: memek29 » 07 mar 2016, 21:20

Dzidekw, na allegro są od 6zł ale tych nie polecam ale za to te http://allegro.pl/mikrostyk-drzwi-vw-pa ... 92590.html polecam,rok czasu i dalej działają :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga