Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z odpalaniem...:-(

Silniki wysokoprężne
harnasm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 158
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: harnasm » 31 mar 2015, 19:50

kat wtrysku w pierwszej kolejnosci sprawdz lepiej...

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 31 mar 2015, 21:39

Sprawdź świece żarowe, wystarczy że jest jedna uwalona i już jest problem, następnie poczytaj w innych tematach na temat porannego odpalania. Może nie trzymać zaworek zwrotny na pompie paliwa i po dłuższym postoju zejdzie trochę paliwa i jest problem.
Na Aledrogo koszt 25 zł <okok>

Awatar użytkownika
Mattez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Mattez » 01 kwie 2015, 09:01

No właśnie tak pomyślałem, że przestawiony kąt wtrysku miałby chyba wpływ na odpalanie ciągle, a u mnie jak już raz zaskoczy, to następnym razem pali na dotyk, więc coś podejrzewałem, że dopóki paliwa nie dopompuje, to takie krzaki są [poczytałem trochę i bezedury gadam, jak zakupię kabelek, to kąt wtrysku też sprawdzę i podzielę się wartościami :) ]. Świece żarowe też raczej bym wyeliminował, bo nawet grzanie ich dwa, trzy razy przed rozruchem nic nie daje, a jak zaskoczy i go natychmiast zgaszę, to nie nagrzeje się przecież aż tak, by przy rozruchu po 10 sekundach było jakoś lepiej, więc ewidentnie coś z paliwem. Poczytam o tym zaworku, bo ta teoria brzmi dość sensownie, dzięki <okok>
Every problem is easy... once it's solved.

Mateuszek_88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:50
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Mateuszek_88 » 03 kwie 2015, 12:15

U mnie podobne symptomy co u Kapitana Oczywistego... :) także jest biały dym przy takowym "odpalaniu" przy czym czuć taki specyficzny smrodek... Dzisiaj znowu będziemy "odpalali" samochód "z Bonda"... :( dodam także że u mnie takie rzeczy się dzieją kiedy złapie niewielki mróz na noc i rano już są problemy... świece także eliminuje... czy jeśli wymieniałem pompkę paliwa w baku to tez muszę pomyśleć o tym zaworku a jeśli chodzi o kat wtrysku paliwa to czy tym musi zająć się ktoś konkretny czy mój mechanik tez da radę...? Pozdrawiam... :)

MICGLO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2009, 20:03
Imię: Michał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pawłów

Post autor: MICGLO » 03 kwie 2015, 12:30

Wtrące swoje pięć groszy ja kiedyś miałem problem z odpaleniem A6 C4 2,5 TDI AAT 116KM, po nocy z lekkim mrozem nie szło zapalić auta aku, świece wymienione, pompa zregenerowana i nic. W końcy elektryk z firmy mojego znajomego zabrał autko na kilka dni do siebie i okazało się że przewody z kapturkami które zakładamy na świece nie przewodziły i świece nie grzały.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę
Było:
Audi 80 B3 1,8+LPG 75KM
Audi 80 B4 Avant 2,0+LPG 90KM
Audi 80 B4 2,0+LPG 115KM
A6 C4 2,5 TDI AAT 116KM

krzysiekjx1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:56
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnosląski

Post autor: krzysiekjx1 » 03 kwie 2015, 13:17

MICGLO pisze:Wtrące swoje pięć groszy ja kiedyś miałem problem z odpaleniem A6 C4 2,5 TDI AAT 116KM, po nocy z lekkim mrozem nie szło zapalić auta aku, świece wymienione, pompa zregenerowana i nic. W końcy elektryk z firmy mojego znajomego zabrał autko na kilka dni do siebie i okazało się że przewody z kapturkami które zakładamy na świece nie przewodziły i świece nie grzały.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę
potwierdzam :) i wiele aut z powodu tej bolączki jest mocno drenowana w poszukiwaniu poważniejszych defektów a problem tkwi w fajkach <lol>
nikt za darmo ci nie da
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga