Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi S6 C5 ANK

Prezentacja w/w aut.
Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Audi S6 C5 ANK

Post autor: Piotrek_85 » 29 mar 2015, 22:31

Witam wszystkich.
Od niedawna zostałem "szczęśliwym" posiadaczem audi S6 C5 Avant z roku 2000. Silnik w aucie to 4.2 340 KM o oznaczeniu ANK.
Chciałbym wam przybliżyć krótką historię, jak to się zaczęło <mysli>
Od dłuższego czasu byłem posiadczem.......uwaga.........BMW <luzik> Jednak z mocą auta szału nie było, a od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zmiany na naprawdę mocne auto. I tak miałem dylemat co tu wybrać........bo jak wiadomo z aut o mocy grubo powyżej 200 KM za w miarę rozsądne pieniądze, jest ciężko.
W międzyczasie moja beemka padła całkiem (usczelka pod głowicą) i to przyspieszyło decyzję o zakupie nowego auta. Wybór padł na S6. To auto ma wszystko czego można oczekiwać........przestronne wnętrze.......pojemny bagażnik (Avant)........dynamiczny silnik........oraz wyposaĹženie (alcantara, ksenon, dwustrefowy klimatronic, itp).......a całość pięknie domyka napęd quattro czyli w zimę też da się pojezdzić.

Jednak nie wszystko tak pięknie wygląda bo już zdążyłem się wykosztować przez skrzynię tiptronic. Choć poprzedni właściciel niedawno wpakował się w remont kapitalny tejże skrzyni, to mi sie na domiar tego posypało łożysko igiełkowe I trzeba było wyjmować tipa z auta. Do tego rozszczelniła się sekcja chłodnicza oleju skrzyni, ale tutaj zamiast pakować się w koszt wymiany chłodnicy głównej, mechanik zamontował mi piękną nowiutką uniwersalną chłodniczkę oleju i zamontował na przodzie auta. Wygląda fajnie jak sie maskę otworzy <rotfl> i teraz to naprawdę chłodzi <lol>
Po naprawie skrzyni już myślałem, że mam spokój, aż tu nagle patrzę.......plama oleju pod samochodem......ciekło jak ze świni. Tym razem uszczelniacz przy skrzyni na wyjściu przedniego napędu poleciał. Tutaj koszt był już niewielki w porównaniu z poprzednimi awariami.
Dodatkowo już zaczęło stukać przednie zawieszenie, więc przymierzam się do wymiany wszystkich wahaczy, bo doświadczenie nauczyło mnie, że jak wymieniam jeden wahacz to zaraz lecą następne.
Poza tym tylne amortyzatory też pasowało by mi wymienić. Te wszystkie przygody mialem w ciagu niespelna 2 tygodni od zakupu auta.
Jak widać trochę kosztów się wygenerowało ale za to pod każdym innym względem auto jest rewelacyjne.
Dźwięk V8 jest nie do opisania, kiedy z tyłu grają dwa tłumiki SUPERSPRINT.
Silnik suchutki. Oleju nie łyka, no może jakieś 0.15-0.2 l na 1000 km czyli norma. Sprawdzilem bo zrobiłem juz 3000 km tym autem. Dużo jeĹždżę więc od razu wyszło by nadmierne zużycie.
Mam nadzieję, że nie będę żałował przejścia z BMW na AUDI <okok>
Jakieś fotki postaram się wrzucić z czasem, bo chwilowo nie mam nawet dobrego aparatu.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi <rotfl>

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 30 mar 2015, 08:38

Powitać w naszym gronie . Wrzuć parę fotek. Autko z tym silnikiem zacne <okok> , sam przymierzam się do zmiany i mi po głowie chodzi A6C6 4.2 albo A8D3 4,2 zależy na co kaski starczy... jeżeli się nie zmieszczę w funduszach to chyba S6C5 zostanie. Na forum jest parę S6-tek i więc w razie problemów ( czego oczywiście ci nie życzę) będziesz miał fachową pomoc. Życzę ci milionowego bezawaryjnego przebiegu, obyś dbał o to autko

nokia62
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 09 gru 2008, 16:12
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lututów

Post autor: nokia62 » 30 mar 2015, 11:21

kolego 0,2l/1000km oleju to pikuś u mnie jak widzi czerwone pole to nawet 1l potrafi wciągnąć :)

wrzucaj foty mistrzy
S6C5 manual - jest

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 30 mar 2015, 13:23

No przyznam szczerze, że dopóki nie porobię tego zawieszenia to rzadko dociągam wskazówkę pod czerwone pole, chyba że szybki sprint przez miasto :p może wtedy faktycznie łyknie tego oleju więcej bo też słyszałem, że te silniki lubią wchłonąć trochę lubrykantu. <lol>
Na chwilę obecną chętnie pogadałbym z kimś kto ma takie Audi jak moje, bo jest kilka rzeczy, które chciałbym zmodyfikować lub wymienić a nie do końca wiem czy pasują od normalnych wersji A6.
Chodzi mi np o przednie reflektory, czy one są inne niż przedliftowe i poliftowe w normalnych A6 ?
Przymierzam się do jakiegoś odświeżenie tych reflektorów. To samo dotyczy hokejów pod przednimi lampami. Mam lekko popękane i nie wiem czy pasują takie hokeje od zwykłych A6 bo takich jest pełno na Alledrogo. Nie wiem jak z tylnymi lampami. Chciałbym założyć przyciemnione bo mam czarny kolor auta i by się fajnie to komponowało i też nie wiem czy lampy będą pasować przed czy poliftowe.
Takich pytań jest wiele. Mam nadzieję, że uda mi się te i inne informacje uzyskać :)

Fotki wrzucę jak tylko pogoda dopisze i zmienię koła na letnie. Poprzedni właściciel dorzucił mi piękne 19" ASA w pełnym chromie <rotfl>

Pozdro

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 30 mar 2015, 15:57

No zdjęcia jakieś jak nic by się przydały ;p ;p
Piotrek_85 pisze:Chodzi mi np o przednie reflektory, czy one są inne niż przedliftowe i poliftowe w normalnych A6 ?
W S6 i RS6 są inne niż w A6, więc nie podejdą. Do swojego auta możesz jedynie szukać z S6 poliftowego lub z RS6.
Piotrek_85 pisze:To samo dotyczy hokejów pod przednimi lampami
Lapmy mają różną długość w wersji S6 i w wersji A6, więc nie powinno pasować.
Piotrek_85 pisze:Nie wiem jak z tylnymi lampami. Chciałbym założyć przyciemnione bo mam czarny kolor auta i by się fajnie to komponowało i też nie wiem czy lampy będą pasować przed czy poliftowe
Lampy tył musisz szukać jedynie od Avanta, bo przedlift i polift mają identyczne wszystkie mocowania i wymiary.

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 30 mar 2015, 17:09

Dzięki wielkie za info :] znacie może jakąś konkretną stronkę, gdzie mógłbym po modelu i roczniku poznajdywać kody części do mojego auta? Bo z tego co widzę, to zaczym bym nie patrzył to nic nie pasuje od normalnej A6. <uoee> nawet amortyzatory na przód ciężko powiedzieć jakie mają być, bo np na Alledrogo nie znalazłem ani jednej aukcji. Na tył chyba tylko jedna aukcja. Także nie bardzo wiem skąd brać części :( to samo dotyczy lamp. Pełno fajnych reflektorów jest na aukcjach ale niestety ......skoro S6 ma inne lampy przednie to oczywiście nikt zamienników do tego modelu nie robi <uoee>
No i jak sprawa z zawieszeniem? Wszystkie wahacze przód i tył są takie same, jak w normalnej A6 Quattro????

Trochę się już pogubiłem w tym wszystkim co, gdzie i od czego pasuje :| ;p
;)
Ale widzę, że trochę S6-ek jest na forum <rotfl> to może jednak dojde do ładu z moim autkiem :>

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 30 mar 2015, 20:50

Piotrek_85 pisze:znacie może jakąś konkretną stronkę, gdzie mógłbym po modelu i roczniku poznajdywać kody części do mojego auta?
Wersja on-line (trzeba kliknąć "CarProg2"):
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
Wersja na komputer:
viewtopic.php?t=63493&start=0

Awatar użytkownika
IreK_PV808
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 07 cze 2013, 23:04
Imię: Irek
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Post autor: IreK_PV808 » 30 mar 2015, 21:17

Piotrek_85, Jeśli chodzi o odświeżenie reflektorów to najlepiej będzie jak nasz klubowy kolega Pisi poszuka u siebie nowego zestawu . Krzyknij do razu o bixy bo chyba pisałeś ,że masz tylko xenon :)
Jak mogę to pomogę. :) Gadżety Audi A6
exhaust byGTPerformance -->> https://www.youtube.com/watch?v=lNLPfujwcfA
----
FB - https://www.facebook.com/a6klub

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 30 mar 2015, 22:04

Eeeee nooo, widze niezły i liczny team z S-kami się tutaj utworzył :] dzięki Gosia za linka do Etki. Napewno popatrzę w wolnej chwili za częściami. Na chwilę obecn&#229; to co muszę zrobić najpilniej i przeznaczyć część mojej marcowej pensji na przednie zawieszenie. Chciałbym kupić komplet wszystkich wahaczy i ko&#241;cówek drążków. Orientujecie się czy te części są takie same, jak do każdej innej A6 z napędem quattro?? Bo nie wiem czy mogę w ciemno zamawiać ;p
Kolego Irek_PV808 mam zwykłe ksenony, ale zanim coś z nimi podziałam to chętnie nabyłbym hokeje te pod lampami. Pytanie, czy tylko ASO mnie ratuje?? Czy ktoś miałby może jakieś ładne do S-ki ?
Dopiero jak uporam się z mechaniką to zajmę się wyglądem i wtedy napewno spytam o ten komplet ladnych bixow <lol>
Dzieki za wszeka pomoc. Zaczynam lubic to forum <rotfl>

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 30 mar 2015, 22:07

Polecam się na przyszłość ;) Te "hokeje" pod lampami to integralna część zderzaka - są do niego przynitowane <uoee>

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 30 mar 2015, 22:17

Mazdomania pisze:Polecam się na przyszłość ;) Te "hokeje" pod lampami to integralna część zderzaka - są do niego przynitowane <uoee>
O zesz <uoee> Ale rozumiem, ze mimo wszystko da sie kupic te hokeje osobno chociazby w ASO? Bo gdzies czytalem ze podobno da sie. Zamiennikow na Alledrogo jest pelno, ale niestety........nie do S-ki :(

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 30 mar 2015, 22:22

4B3807173 - strona lewa
4B3807174 - strona prawa
Jeśli jest chromowa to dodatkowo do numeru 2ZZ

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 30 mar 2015, 22:28

Mazdomania pisze:4B3807173 - strona lewa
4B3807174 - strona prawa
Jeśli jest chromowa to dodatkowo do numeru 2ZZ
Dzięx <lol>
W ogole zamecze Was pytaniami jeszcze nie raz <rotfl> ale zostawie cos na pozniej <luzik> hehh.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 30 mar 2015, 22:30

Nie ciesz się tak szybko, bo teoretycznie cena kosmos :| Pytaj śmiało, ale jest na forum opcja "szukaj" i z nią warto się zapoznać, bo na większość pytań zapewne są już na forum odpowiedzi ;p

Piotrek_85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 29 mar 2015, 21:24
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom/okolice

Post autor: Piotrek_85 » 14 kwie 2015, 08:42

Ok, bede szukal :p

[ Dodano: 2015-04-14, 08:42 ]
Witam wszystkich ponownie.
W chwili obecnej zastanawiam się nad napisaniem książki pod tytułem : "Awarie i usterki w Audi S6" Chyba wszystko co może się w tych autach pier.....ć, to właśnie mi się pier.....li, albo juz sie spier....ło. Przepraszam za te mocne słowa, ale poziom mojej frustracji sięgnął zenitu, a granica mojej wytrzymałości psychiczno-nerwowej zbliża się niebezpiecznie do poziomu, w którym jak już coś jeszcze pier...nie to chyba wystawie Audi na sprzedaż. Smutne ale prawdziwe <uoee>
Dodam, że w momencie kupowania auta nic nie wskazywało na wystąpienie tych wszystkich usterek. Także uprzedzam od razu teksty w stylu: "Jak kupiłeś rzęcha to teraz masz!!!"
Z jednej strony nie ma się co dziwić 15-letniemu autu, no ale bez przesady...... Tych awarii jest za dużo. Nie wiem czy wszystkie Audi są takie nietrwałe, czy tylko moja S6. Nigdy wcześniej nie posiadałem Audi, dlatego pytam.

Życzę wszystkim, żeby nie mieli takich przygód z autem, jakie ja obecnie przechodzę.
Pozdrawiam :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga