Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Quattro czy działa ?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Adirozz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:40
Lokalizacja: Mława

Quattro czy działa ?

Post autor: Adirozz » 17 lut 2015, 10:21

Witam posiadam a6 2.7tdi po swapie na 3.0tdi . W środku na desce normalnie jest napis quattro czyli 2.7 podejrzewam ze tez było w quattro chyba ze ktoś listwę z napisem założył . Teraz siedzi silnik 3.0tdi quattro ,moje pytanie jest nastepujące . Jak mam sprawdzić czy wszystkie koła działają ? Tylna oś ? Da radę odłączyć tylna oś żeby działała aby przednia ? Chciałbym wiedzieć bo jeżeli jest po swapie na 3.0tdi to wczesniej podejrzewam ze było quattro tez i chciałbym sprawdzić czy działa ono w pełni czy nie zostało odłączone . Jak to sprawdzić ? Dzięki wielkie z góry .

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lut 2015, 10:44

Adirozz pisze:Teraz siedzi silnik 3.0tdi quattro ,
Nie ma silnika quattro. Masz trzy litrowy silnik diesla, quattro to jest napęd na cztery koła który był też montowany w konfiguracjach z innymi silnikami.
Adirozz pisze:Jak mam sprawdzić czy wszystkie koła działają ? Tylna oś ?
Możesz spróbować przejechać się po oblodzonej drodze, lub szutrze. Spróbuj dynamicznie startnąć z miejsca żeby doprowadzić koła do boksowania. Możesz też zaglądnąć pod auto i zobaczysz czy masz na tylnej osi dyfer czy zwykłą belkę. Przez długość auta od skrzyni do tylnego dyfra musi być też wał "kardan" który przenosi napęd na tylną oś. Nawet laik to zobaczy i rozpozna.

Z innego Twojego tematu wynika że masz quattro więc wątpię żeby ktoś tą opcję zmienił bo było by to nieopłacalne, wymiana skrzyni biegów, tylnego zawieszenia, usunięcie wału...

Tak samo wynika z tamtego tematu że Twoje auto to ALLROAD, więc jeśli to prawda to siłą rzeczy jest w nim quattro, bo Allroady nie wychodziły nigdy z napędem FWD czyli przednim.
Adirozz pisze:Da radę odłączyć tylna oś żeby działała aby przednia ?
Nie da rady, to już nie ta technologia gdzie można było odkręcić wał w Audi 80 B3 i auto jeździło. ;)

Adirozz, historia Twojego auta naprawdę jest zadziwiająca, więc napisz czy to jest Allroad jak wynika z Vin czy nie, bo boję się że ktoś nieźle Cię naciągnął na ulepa nie z tej ziemi. <stres>
Lektor.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lut 2015, 10:44

Adirozz pisze:Da radę odłączyć tylna oś żeby działała aby przednia ?
:shock:

Kolego... za Quattro odpowiada skrzynia biegów... i inne mechanizmy... a nie silnik! Podnieś auto i zobacz czy masz mechanizm różnicowy w środku tylnej osi...

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 17 lut 2015, 14:28

Nie ma możliwości rozłączenia napędu, quattro to napęd stały, nie dołączany. Podejrzewam, że przy ostrzejszym starcie 3.0 zamieliłoby kołami, z quattro to bardzo trudne.

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 17 lut 2015, 17:39

Adirozz, Co ty człowieku kupiłeś? Patrzę na 3 temat założony przez ciebie i aż wierzyć mi się nie chcę w to co wypisujesz. Jeśli to nie żarty, to chciałbym grzecznie spytać, jeśli można, ile zapłaciłeś za swoje autko?

Adirozz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:40
Lokalizacja: Mława

Post autor: Adirozz » 17 lut 2015, 18:25

20 -dychy . Wszystko jest ok ,napęd działa w pełni ,silnik jest 3litry a problem z elektronika jest taki ze rygiel był zmieniany i SAFE wyskoczyło bo od innego samochodu i trzeba zgrać z starego rygla cos tam i bedzie git . W czwartek Brdzie znajomy ogarnial

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 17 lut 2015, 19:01

20 tysięcy polskich złotych za A6 C6?

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 17 lut 2015, 19:02

No cóż, oby. Generalnie kupiłeś C6 w cenie zadbanego C5. Życzę ci, by faktycznie tylko pierdoły były do zrobienia, jednak czarno to widzę... sprawdź wszystko dokładnie w konkretnym warsztacie. Powód? Ano taki, że 3.0 to bardzo mocny silnik, zachęcający do szybkiej jazdy... a do takiej, samochód musi być mechanicznie całkowicie sprawny, szczególnie krowa ważąca prawie 2 tony.

Pozdrawiam i powodzonka.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 lut 2015, 20:34

Adirozz, napisz czy to jest Allroad jak podaje VIN czy seryjna C6 quattro?
Lektor.

Awatar użytkownika
ancek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 18:24
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: ancek » 17 lut 2015, 20:39

Adirozz pisze:20 -dychy . Wszystko jest ok ,napęd działa w pełni ,silnik jest 3litry a problem z elektronika jest taki ze rygiel był zmieniany i SAFE wyskoczyło bo od innego samochodu i trzeba zgrać z starego rygla cos tam i bedzie git . W czwartek Brdzie znajomy ogarnial
szacun za optymizm :)
auto masz 2 dni a już wyszły ładne kwiatki.Lepiej przygotować się na więcej ciekawostek ;)
zaraz okaże się, że to kradziony, powypadkowy angol z przeszczepionym przodem <krzyk>

pzdr
Obrazek
141PS /326Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga