Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ASN 3.0 220 KM] Co z drugim katalizatore...zostawic ?

Silniki benzynowe
Rafi002
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2013, 12:34
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Rafi002 » 17 lut 2015, 12:48

Panowie Tylko spokojnie:D
Bo już zgupiałem :D
Na dzień dzisiejszy sprawa wyglada tak że lewy Katalizator {patrzac od przodu autka} jest pusty wydłubany bo po tej stronie silnika działy sie dziwne rzeczy z cewkami palilo je i auto chodziło jak traktor na razie jest wszystko dobrze, ale ktos podpowiedział mi że wylot spalin musi byc równomierny także chodzi mi o to co zrobic z drugim katalizatorem czy też go wybebeszyc ? Narazie nie zobaczyłem róznicy w spalaniu dodam Tylko, że autko pracuje na gazie. Niewiem jak bedzie sie to miało gdy wybebesze drugi katalizator.
Prosze kogos kto działał takie rzeczy. Na tą chwile nie potrzebuje wspawania tam niczego poniewaz katy sa hmm :D sprawne inaczej czyli bez srodka:D:P (a raczej jeden kat)
Pzdr.

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 17 lut 2015, 15:08

Ja na Twoim miejscu wywaliłbym katalizator na drugim banku i tą puchę z pierwszego też. To że wylot spalin powinien być równomierny to chyba logiczne bo maszyna może wariować. Jeśli nie chcesz wstawiać zamiast pustej puchy nowego(używanego kata) to wytnij oba i wstaw sobie tłumiki rozprężne(coś takiego jak strumienica tyle, że układ otworów wewnątrz nie ma struktury "łuski" tylko zwykłe nawiercane dziury, a na środku rury wew ma przetłoczenie co w jakiś sposób symuluje tłumienie spalin przez katalizator). Koszt jednego to ok 60 zł.

Pzdr
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 17 lut 2015, 15:20

Dokładnie, wstaw tłumiki przelotowe jak nie chcesz katów. Przepływ spalin w puszce po katalizatorze zostaje zaburzony, do tego dochodzą jakieś dziwne dźwięki. W poprzednim aucie tak zrobiłem i było o wiele lepiej i ciutkę ciszej niż z pustymi puszkami. I nie wierz w opisy na aukcjach, że strumienica coś daje, bo jeśli nawet to jest to różnica, której chyba na hamowni nie wychwycisz :]

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 17 lut 2015, 15:22

Strumienica może dać... ale tylko metaliczny podźwięk w porównaniu z katalizatorami :)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Rafi002
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2013, 12:34
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Rafi002 » 17 lut 2015, 21:31

Dobrze wiec sugerujecie Panowie, żeby wstawic tłumiki przelotowe.(rozumiem ze nazywacie tak katalizatory znaczy te podrobki tak) ? Jesli mógłbym ktos mnie naprwoadzic na jakas aukcje lub gdzie kupie cos takiego byłbym wdzieczny. a teraz co ze sondami które wchodziły w katalizatory ? co z nimi zrobic ?

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 17 lut 2015, 22:23

Wykastrować ze sterownika, albo przyzwyczaić się do checka, ew. wyrzeźbić gniazdo sondy i wkręcić.

Rafi002
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2013, 12:34
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Rafi002 » 18 lut 2015, 11:18

To nie lepiej drugi katalizator poprostu tez wybebeszyc i zostawic sondy na swoich miejscach tak jak jest ?:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga