Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

adapter 3.5mm jack w podlokietniku (concert kaseciak)

Warsztat
Kacek666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Calgary

adapter 3.5mm jack w podlokietniku (concert kaseciak)

Post autor: Kacek666 » 14 lut 2015, 05:55

siema

Kto z Was nie chcial by miec 3.5mm jacka w swoim aucie zachowujac oryginalne radio? (bo przeciez o to chodzi by wszystko bylo takie jak od niemca :> )

Kto ma dosc transmiterow fm, kaseto- jacka?

Ja i Ty skoro to czytasz :)

Tak wiec dzis pomajstrowalem i zrobilem. Podziele sie z Wami, bo napewno nie jeden ma ochote cos takiego miec :)

Z gory przepraszam ze nie ma za duzo zdjec, nie bylo czasu, musialem ciezko walaczyc z miejscem za konsola ale wszystko postaram sie ladnie wytlumaczyc :)

---> CO POTRZEBUJEMY?


Adapter ( 3.5mm audio input adapter audi- ebay)

Obrazek

Cos takiego, moj jest- byl niebieski, do tego wrocimy dlaczego juz jest zielony :P

Cena: 50$ przesylka 20$ z usa. Mozna znalesc podobne z Chin z free shipping, ale zapewne trzeba czekac 5 tygodni na przyjscie, ja niecierpliwy jestem


Klucze do wyciagniecia radia

Obrazek

Cena: 5$ z chin z darmowa przesylka, nie doczekalem sie wiec wykonalem zamiennik

Obrazek

Pilniczek robi robote, przetargalem jedna strone papierem sciernym by lepiej pasowal, dziala perfekcyjnie :)


Klucz z nasadka 8mm oraz 13mm

Jakis ladny kabelek? Ten od adaptera piekny nie jest :)

Cierpliwosc i piwo... ;]



---> WYCIAGNIECIE RADIA

Coz, nie bede sie rozpisywac

jak to zrobic? KLIK

Stosujac sie do instrukcji tego Pana bez problemu sie wam uda. Noze mi nie pomogly, ale jeden pilniczek tak, najpierw jedna strona a potem druga, bulka z maslem :)

Obrazek

ok, taki prymitywny obrazek jak to mniej wiecej dziala. Wkladasz plinik- klucze, uslyszysz pstryk, ciagniesz w druga strone, czujesz opor sprezyny, wowczas zaczask sie sklada i jestes w stanie wyciagnac radio.
Podpowiedz, polecam wlozyc palca w slot na kasete, druga reka odblokowac zaczask i ciagnac za ten wlasnie to slocik.

Proste :)



---> WYCIAGNIECIE PANELU KLIMY

Jesli jeszcze nie zdemontowaliscie ramki w okol radia/ panela klimy, polecam to teraz zrobic, bo bedzie nam to niezbedne. Wyciagniecie jej jest dosc latwe, ja podwarzylem od dolu i powoli, delitaknie wypinalem az do gory.

Gdy juz to zrobicie, lapiecie za klucz 8mm i wykrecacie 4 srubki, przy okazji cos sie urwie hehe, wyciagacie panel, odpinacie wszystkie wtyczki. TADAM ile tam miejsca!

ten krok jest dla osob ktore chca miec jacka w podlokietniku, jesli planujesz cos innego pomin ten krok i kombinuj sam :)



---> PODPIECIE ADAPTERA

Gdy juz wszystko wybebeszylismy (na zdjeciu jeszcze w fazie zastanawiania sie jak to ogarnac hehe)

Obrazek

Podpinamy adapter wedlog schematu, moje radio rozni sie nieco od tego pokazanego na zdjeciu, ale wszystko dokladnie tak samo podpialem.
Po podpieciu, radio fm dzialalo, muzyka z jacka rowniez (trzeba kliknac mode)
Niestety juz zmieniarka nie, a w opisie pisalo ze bedzie ale to ustrojstwo mi juz nie potrzebne wiec sie nie przejmuje.

(podpinamy, podpialem, podpieciu, co za maslo maslane jak to ma od polskiego nauczycielka mowiala :P)

Obrazek

Kabel 3.5mm przeciagamy pod popielniczke, ahh zapomnialem, nalezy jeszcze wczesniej zdemontowac drewienko, czy co tam macie przy galce biegow.


---> SKLADAMY KONSOLE

Zaczynaja sie schody, jesli sprobujecie poskladac wszystko z adapterem- nie uda sie, nie ma szans.
Kombinowalem 2h, nic z tego... za malo miejsca

Sposob jest prosty, rozkrecamy plastikowa obudowe od adaptera i pokazuje sie nam zielona plytka ktora jest na prawde mala.

Lapiemy za tasme izolacyjna, wszystkie kabelki hmmm owijamy tak aby byly sztywne?, aby sie nie wyrwaly z plytki.
Mysle ( ja tego nie robilem) ze nie powinno sie owijac samej plytki- moze sie grzac, wiec po co ryzykowac.

Nastepnie, delikatnie wkladamy ja w slot na klime, za metalowa rurka (jest srebna, nie przegapisz jej) Dzieki temu mamy miejsce na kable od klimy.

Polecam rowniez wepchac tam jakims cudem, czerwony konektor od adaptera, wiem bedzie ciezko.

ok teraz najgorsze ... lol, uwierzcie mi tam jest strasznie malo miejsca...

-Wkladamy radio do polowy, starajac sie aby jak najwiecej kabelkow bylo w slocie na klime.
-Wkladamy panel klimy, i przykrecamy. Delikatnie dokrecamy...
-Wpychamy radio i jesli uslyszymy pstryk to znaczy ze zatrzaski zlapaly, jesli nie, trzeba dalej kombinowac z ulozeniem kabli, albo przywalic z piesci- moze zaskoczy ;]

Pierwsze przymiarki i klima zle siedzi :) trzeba bylo od nowa bawic sie w upychanie (w koncu sie udalo)

Obrazek

Mozna rozciac obudowe od panelu klimy i tam wepchac plytke od adaptera, duzo wiecej miejsca na reszte kabli. Mozna by cala konsole przerobic, mozna tego w ogole nie robic... :) czas gonil wiec kombinowalem jak sie dalo.
Do tego momentu wszystko dzialalo. Przypominam aby sprawdzac po kazdym kroku czy na pewno wszystko smiga. Powiesil bym sie gdybym skonczyl projekt i buum nie dziala ;]

---> DEMONTAZ PODLOKIETNIKA

Ktos juz na forum to opisywal ale na szybkosci:
-Wyciagasz kratke od tylniego nawiewu z konsoli srodkowej (wsadz palce w kratki i pociagnij)
-Odkrecasz podlokietnik kluczem 13mm, nie przegabisz tej sruby :)
-Dla ulatwienia pracy z kabelkiem, wycigasz hmm drewienko :D ktore bylo pod podpodpodpdopdolokietnikiem oraz wyciagasz schowek na okulary, obok recznego.
-Gotowe!



---> PRZECIAGNIECIE KABELKA

I znowu nie mam zdjecia...

Masz kabelek przy galce biegow:
-Wyciagasz przelacznik ustawiania lusterek (podpowiedz: wyciagnij galke, zlap za szmatke oraz kombinerki i ciagnij :) )
-Przepychasz kabelek tak aby wyszedl Ci przez slot na przelacznik, nastepnie:
a) starasz sie go przepchac w strone podlokietnika (to jest niemozliwe)
b) przepychasz inny kabel od strony podlokietnika w strone slotu na przelacznik od lusterek (kabel od adaptera dostaje jedynie do miejsca w ktorym przykrecony jest podlokietnik, wiec i tak musisz uzyc przedluzki, ktora jest w zestawie), meczysz sie 10 min. Podlaczasz 2 kabelki razem, zawijasz tasma, przeciagasz ile sie da w strone podlokietnika.
Masz cos takiego


Obrazek

Nastepnie musimy zdemontowac boczna obudowe podlokietnika, co jest bardzo proste, po prostu pociagnac i odchodzi i pokazuje sie nam cos takiego

Obrazek

Telefon hmmmm po co to komu, pozbyc sie tego!
Zamiast tego montujemy nasz kabelek (KASETO JACK W TLE! BLEEEEE OOOO III ADAPTER FM! NIGDY WIECEJ!!!)

Obrazek
Na zdjeciu juz kabelek od adaptera podlaczony do 'ladnego kabelka', ktory bedzie widoczny w mym mega wypasiony samochodzie lol :D

Obrazek
Tak to wyglada gdy juz zlozymy do kupy podlokietniczek

---> EFEKT KONCOWY

Po 6h kombinowania nawet zdjec nie chcialo mi sie robic lol

Obrazek

Obrazek

Dziala, cel wykonany, jestem szczesliwy.
Bede jeszcze bardziej szczesliwy jesli komus pomoglem :)

Wrazie pytan pisac gawlikacper@gmail.com rzadko odwiedzam forum, ale wiekszosc 'zrob to sam' ktore tutaj opisywaliscie wykorzystalem za co goraco dziekuje :):)

pozdro pozdro z krainy gdzie benzin jest po 0.8$/l :) nie nie usa!

Ps
Moj psokot ;|

Obrazek
sorki, ale brak polskich znakow ;P

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 14 lut 2015, 12:39

A jest taki adapter co sprawia że działa też zmieniarka? Sam mam wlutowane kabelki od jacka w płytę radia, uruchamiam włożeniem kasety. W sumie na początku korzystałem z tego i leciała mi muzyka z telefonu, teraz jednak najczęściej radio i płyty CD, 6 kompaktów z nagraną muza to jednak sporo, a czysta płyta dużo nie kosztuje.

Kacek666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Calgary

Post autor: Kacek666 » 14 lut 2015, 17:08

teoretycznie ten adapter ktory ja zakupilem powinnien rowniez dzialac ze zmieniarka, nie wiem co jest nie tak i tak jak pisalem nie przejmuje sie tym bo wole muzyke z ipoda :)

na 100% podpiete jest wszystko tak jak na schemacie, poklikam jeszcze na radiu, moze jakos inaczej sie wlacza zmieniarke. Po przycisnieciu mode odrazu aktywuje mi jacka.
sorki, ale brak polskich znakow ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga