Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Basic Settings (Xenon Range) - adaptive light defective

Elektryka
ODPOWIEDZ
coshi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: Wisznice

Basic Settings (Xenon Range) - adaptive light defective

Post autor: coshi » 21 sty 2015, 19:49

Witam koledzy. Od kiedy mam auto i vcds'a nie mogę zgodnie z zamieszczonymi wszędzie instrukcjami dokonać nastaw podstawowych świateł. Żadnych błędów vcds nie widzi (FIS również) ale procedura wygląda ta, że w bloku 1 cały czas wyświetla się Wait i po paru sekundach pojawia się na FIS'ie "adaptive light defective". Po kliknięciu na ikonę ON/OFF przechodzę dalej - napis adjusted (???) i po kolejnym kliknięciu ON/OFF wyświetla się learned i błąd z FIS'u znika. Oczywiście żadne światła się same nie ustawiają - nie zmieniają pozycji - mimo ich nieustającej regulacji mechanicznej (która już prawie padła) czy demontażu. Teraz też mam lampy po regeneracji i nie mogę ich dobrze ustawić bo jak wspomniałem ręczna regulacja nie działa prawidłowo (taka super reklamowana firma mi regenerowała reflektory) i nastawy początkowe też nie działają. Co można z tym zrobić??

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 08 lut 2015, 05:15

jeżeli masz komunikat "adaptive light defective" to nic przyjacielu nie zrobisz. musisz usunąć przyczynę komunikatu i następnie adaptować. ja też regenerowałem skręty u "Dominika" co zresztą opisałem na forum, jak to się skończyło, czyli brak kasy, a usterka, jak był, tak jest.. musiałem kupić drugą lampę i cały proces adaptacji przeszedł pozytywnie
Pozdrawiam,

coshi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2013, 17:21
Lokalizacja: Wisznice

Post autor: coshi » 09 lut 2015, 18:28

No tak tak, rozumiem. Tyle, że nie wiem gdzie tkwi problem i przede wszystkim w której lampie. Niestety żadnych błędów vcds nie pokazuje. Szkoda mi też trochę kasy na kupno nowych "starych" lamp ponieważ już trochę zainwestowałem w tzw. regenerację...eeehhhh Może trzeba szukać przyczyny gdzie indziej??? może czujniki na wachaczach...sam nie wiem

Tommy24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2012, 21:24
Lokalizacja: Alphen a/d Rijn

Post autor: Tommy24 » 11 lut 2015, 10:02

Witam podłącze sie do tematu bo mam podobny problem.
Mój super silnik BLB wyzionął 2 tygodnie temu ducha i kupiłem BKD,zrobiony został przeszczep i jest OK ale pojawił sie błąd własnie od "adaptive light defective". Nigdy wcześniej go nie miałem i jestem pewien że jest on związany z wyciąganiem lamp podczas przeszczepu silnika.Czy ktoś ma jakieś pomysły odnośnie tej usterki ? Gdzie szukać przyczyny ? Dodam że lampy świecą tak jak powinny .
Audi rulez

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga