Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Tip / BMK 3.0 ] Drgania przy zmianie biegu 3 na 4

Układ napędowy i skrzynie biegów
kawecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kawecki » 19 sty 2015, 15:34

Jest nowe oprogramowanie? Skąd można je pobrać i jak to zrobić Vagiem?

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 sty 2015, 18:07

zrobic to VCP lub VAS'em lub czyms innym ... wedle uznania. VCDS/ VAG com Ci tego nie zrobi. Soft bierze sie z plyt. Jaki, to zalezy jaki masz i jaki chcesz miec. Sa rozne wersje, niektore sa normalnymi update'ami inne sa update'mi na jakies zmiany (np. oleju) czy jakies problemy (uderzanie szarpanie) itp itd.

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 19:18

czy miałby ktoś soft do HKG bo taki mam sterownik a hydraulikę i skrzynię mam KGX?
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

Filipppc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 02 cze 2013, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipppc6 » 19 sty 2015, 19:45

VCP lub VAS'e wgrasz w sterownik soft tylko i wyłącznie przeznaczony do tego sterownika. Masz HKG to wgrasz HKG. Soft masz na chomiku. Wpisz w wyszukiwarce chomika "Flash Audi"

W moim przypadku wymiana softu nie pomogła skrzyni. Narazie zostawiam skrzynie, jak padnie to pojadę do MidParts.


Taka ciekawostka. Czy wyjmując sterownik skrzyni HKG i wrzucając mu programatorem EEPROM z KGX będzie działał ? Sterownik przyjmie to?

[ Dodano: 2015-01-19, 19:45 ]
VCP lub VAS'e wgrasz w sterownik soft tylko i wyłącznie przeznaczony do tego sterownika. Masz HKG to wgrasz HKG. Soft masz na chomiku. Wpisz w wyszukiwarce chomika "Flash Audi"

W moim przypadku wymiana softu nie pomogła skrzyni. Narazie zostawiam skrzynie, jak padnie to pojadę do MidParts.


Taka ciekawostka. Czy wyjmując sterownik skrzyni HKG i wrzucając mu programatorem EEPROM z KGX będzie działał ? Sterownik przyjmie to?
S7/RS 640HP/850NM + 428 Mper 300hp +G30 5??HP + C6

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 20:16

Ooo Panie a jak znaleźć flash do HKG... jak tam mnóstwo tych plików?
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

Filipppc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 02 cze 2013, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipppc6 » 19 sty 2015, 20:30

Flash dajesz po numerze sterownika. Plik nosi nazwę numeru sterownika. Ostatnie cyfry za znakiem _ to wersja softu
S7/RS 640HP/850NM + 428 Mper 300hp +G30 5??HP + C6

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 20:35

czy mam ściągnąć AUDI Flash (4.2013).iso o rozm. 4,76Gb ??
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 sty 2015, 20:44

antonio_ pisze:Ooo Panie a jak znaleźć flash do HKG... jak tam mnóstwo tych plików?
Za pomoca tabeli ;)

Po co w ogole potrzebujesz tego oprogramowania? Twoja skrzynia umozliwia wycofanie adaptacji w klasyczny sposob.

4F1910156B tego softwaru potrzebujesz - wersji nowszej niz posiadasz, jaka posiadasz mozesz sprawdzic vcds'em vasem czy co tam masz.
antonio_ pisze:czy miałby ktoś soft do HKG bo taki mam sterownik a hydraulikę i skrzynię mam KGX?
Teoretycznie na jednym i drugim sofcie powinna jezdzic ta skrzynia. Calego sterownika nie przelozysz bo ma immobilizer (no chyba ze pojedziesz na dopisanie do audi). skrzynia KGX ma software 4F2910156T. Teoretycznie software od KGX powinien podejsc do HGK, praktycznie oba sterowniki sa na rozne HW(pierwszy jest na 09L927156A drugi jest na 09L927156C, trzeba by wypakowac pliki i porownac). Masz to sterowanie z tej drugiej skrzyni??
Filipppc6 pisze:VCP lub VAS'e wgrasz w sterownik soft tylko i wyłącznie przeznaczony do tego sterownika. Masz HKG to wgrasz HKG. Soft masz na chomiku. Wpisz w wyszukiwarce chomika "Flash Audi"

W moim przypadku wymiana softu nie pomogła skrzyni. Narazie zostawiam skrzynie, jak padnie to pojadę do MidParts.
W Twoim przypadku mialo to wycofac adaptacje a nie naprawic skrzynie biegow.
Filipppc6 pisze: Taka ciekawostka. Czy wyjmując sterownik skrzyni HKG i wrzucając mu programatorem EEPROM z KGX będzie działał ? Sterownik przyjmie to?
Jezeli juz jakims cudem rozetniesz ta metalowa puszke bez uszkodzenia hybrydowej konstrukcji w srodku, to powodzenia zycze w podpinaniu sie pod pamiec FLASH. EEPROM jako taki jest "emulowany". Teoretycznie mozna porownac layout eepromu w tych dwoch skrzyniach - tylko nie bardzo wiem po co chcesz przenosic eeprom z jednej do drugiej? Jak go przeniesieniesz, to wraz z adaptacjami, numerami seryjnymi, ustawieniami immo, wszystkimi statystykami, przebiegiem i tysiacem innych rzeczy. Tego typu sterowniki odczytuje i zapisuje sie inaczej. Przenoszenia eepromu jako takiego sie nie stosuje, programowanie / odczyt sterownika mozna przeprowadzic metoda EOL (End of Line) lub jako procedure update'u, np. VAS'em ODISEM VCP czy czym tam masz pod reka, rowniez interfejsami passthrough.

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 20:51

a więc tak: ja założyłem całą skrzynię KGX razem z mechatronikiem i konwerterem

ze starej skrzyni przełożyłem tylko tą czarną elektryczną część

zalałem olej i odpaliłem auto

audi z maja 2005

chcę zaktualizować bo zaraz po odpaleniu strasznie brzydko wrzuca dwójkę ale nie zawsze i ogólem mogłaby bardziej płynnie zmieniać biegi

czasami ma takie twarde zrzuty i wrzuty biegów
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 sty 2015, 21:11

antonio_ pisze:a więc tak: ja założyłem całą skrzynię KGX razem z mechatronikiem i konwerterem

ze starej skrzyni przełożyłem tylko tą czarną elektryczną część

zalałem olej i odpaliłem auto

audi z maja 2005

chcę zaktualizować bo zaraz po odpaleniu strasznie brzydko wrzuca dwójkę ale nie zawsze i ogólem mogłaby bardziej płynnie zmieniać biegi

czasami ma takie twarde zrzuty i wrzuty biegów
No to obawiam sie ze same updaty moga Ci nie pomoc. Adaptacje wycofywales?

Sterownik elektroniczny PAROWANY jest ze sterownikiem hydraulicznym. Tzw kalibracje. Nikt ani ZF ani Audi ani nawet BMW nie sprzedaje ich oddzielnie. Kalibracje hydrauliki sa wpisane do elektroniki i sa nierodzielne z punktu widzenia uzytkownika / serwisu audi / bmw czy czego tam. Mozna je przeniesc, ale jest w tym troche zabawy. Sam ZF nie dopuszcza takiej procedury - dostarcza tylko procedure przenoszenia oprogramowania, z jednego sterownika na drugi, ale i tak bez wizyty w ASO Audi sie nie obedzie w takim wypadku.

Jezeli wszystko robiles i nic nie pomaga pozostaje Ci wlozenie oryginalnej hydrauliki (i zapewne jej wczesniejsza regeneracja)... albo wlozenie nowego sterownika i wizyta w AUDI. Jest jeszcze trzecia opcja - przeniesienie kalibracji z nowego sterownika do starego, ale tego bez odpowiedniego sprzetu zrobic sie nie da.

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 21:14

adaptacja kasowana (mam VCDS) ale żadnych zmian nawet po kasowaniu adaptacji nie dało się odczuć (chodzi mi o jakieś mega zmiany na + czy - ) w jakich blokach podejrzeć czy wartości są wyzerowane?

czyli mogłem zostawić całą starą hydraulikę.... może ja jeszcze znajdę

w starej skrzyni po włączeniu się 5tki drżało (na 4 i 6 było dobrze)
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 19 sty 2015, 21:21

antonio_ pisze:adaptacja kasowana (mam VCDS) ale żadnych zmian nawet po kasowaniu adaptacji nie dało się odczuć (chodzi mi o jakieś mega zmiany na + czy - ) w jakich blokach podejrzeć czy wartości są wyzerowane?

czyli mogłem zostawić całą starą hydraulikę.... może ja jeszcze znajdę

w starej skrzyni po włączeniu się 5tki drżało (na 4 i 6 było dobrze)
Nie mam takiego sterownika pod reka od siedemdziesiatej ktorejs grupy sa adaptacje... musialbym zajrzec do notatek, ale to dopiero jutro.

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 19 sty 2015, 21:23

jeżeli nie znajde starego mechatrona to poprostu będę sobie jeździł tak jak jest

po przejechaniu kilku km ta dwójka już ładnie wchodzi tylko czasami twardziej przerzuca biegi
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

Filipppc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 02 cze 2013, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipppc6 » 20 sty 2015, 12:19

W moim przypadku wgranie softu miało wykasować adaptację a to miało przyczynić się do wyeliminowania usterki. Jak widać - adaptacja nic nowego nie wniosła. Pozostaje mi jeździć w tym "defektem" zresztą niezauważalnym dla innych pasażerów auta.
S7/RS 640HP/850NM + 428 Mper 300hp +G30 5??HP + C6

antonio_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 30 wrz 2009, 14:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: antonio_ » 20 sty 2015, 13:21

czy wam po flashowaniu VCP pokazuje się w sterowniku skrzyni ile razy był sflashowany?

niby flasowanie zakonczone OK a info o udanych i nieudanych próbach flashowania wynosi 0
Seryjny 3.0TDI [BMK] 224PS++ zastąpiony poliftowym 3.0TDI [CCW] 239PS++ :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga