Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Słabe światło reflektory xenon w Audi A6 C6

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Stn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2014, 06:57
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Post autor: Stn » 13 sty 2015, 18:40

Robert74 pisze:
Stn pisze:
Robert74 pisze:
Rozkleiłeś kolego reflektor? A ponoć się nie da... :)
Da się, trzeba pokombinować, ale się da. W moim przypadku pomogło wyłamanie plastiku który zasłania miejsca zgrzewu lampy, jest to na tzw. zakładkę (trzeba to robić ostrożnie żeby nie wyłamać nie to co trzeba). Z samą wymianą najdłużej zeszło z domyśleniem się jak dotrzeć do czego (w razie gdyby się ktoś porwał na taką naprawę to podpowiem co i jak :> )
No to niebawem się odezwę :) Bo ja przeszczepiłem projektory na EWOX-y a chcę rozkleić lampę żeby w niej posprzątać :) I chcę zrobić polerkę szkła..wiadomo że to nie szkło tylko polimer..chyba..A jauż kilka lamp przepolerował i efekt powalający...
No po polerce efekt jest widoczny, tylko trzeba lampę później zabezpieczyć znów przed UV bo zżółknie. Meguiars coś chyba ma w swojej ofercie na to, albo jakieś inne firmy z niemiec zajmujące się detailingiem (SONAX bodajże). Po rozklejeniu swojej sporo kurzu wytarłem, także efekt po polerce i czyszczeniu w środku będzie jeszcze lepszy :>

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 13 sty 2015, 19:37

Robert74,
czy masz fotki ze środka po montaxu evox-r ?
Jakiś czas temu ktoś pisał że po ich montażu potrzebna jest przejściówka/przedłużka do żarnika, po oryginalny starter nie podchodzi. Jakieś bliższe info? :)

sampek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2010, 16:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: sampek » 14 sty 2015, 10:45

Chciałem zamówić z firmy regenerującej gotowe odbłyśniki a nie regenerować konkretnie moje, żeby nie tracić czasu na wysyłki i regenerację. Nie chcę mieć wyłaczonego z użytku auta na kilka dni.
Ale żeby mi wysłali odpowiednie pytają jakie jest mocowanie żarnika na tym odbłyśniku. Najlepiej wysłać im zdjęcie. Czy jest szansa żeby dostać się to tego nie rozkręcając jeszcze całego przodu? Albo może po roczniku vinie można określić co dokładnie jest u mnie?


Druga rzecz to czy jest sens wymiany żarników (fabryczne, mają 8lat i 190kkm).
Wiele osób piszę, że wymiana na nowe nic nie dała i dopiero pomogła wymiana odbłyśników.

Z drugiej strony jak już i tak rozebrane auto to może warto mieć to za sobą...
pozdrawiam
Michał
A6 4F5 3.0TDI @ 285,5KM/569,3Nm

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 14 sty 2015, 12:25

Powiem tak - stalem przed tym problemem jakis czas temu. Zamowilem regenerowane odblysniki na allegro i po ich wymianie na starych zarnikach bardzo sie poprawilo. Fakt faktem nie dlugo po tej operacji jeden z ori zarnikow wykitowal, ale na dwoch nowych zrobilo sie jeszcze lepiej. Zamawialem w ciemno, teoretycznie da sie wyciagnac caly projektor o ile nie masz bixenonow skretnych bez demontazu lamp z auta - ale szczerze mowiac powodzenia zycze. Ciezko sie tam manewruje jak sa zamontowane na aucie zeby zarowki wymienic...

sampek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 wrz 2010, 16:40
Lokalizacja: Mazury

Post autor: sampek » 14 sty 2015, 13:44

ok dzięki. nie szalejąc z jakimiś żarnikami w stylu " +100%" standardowe to wydatek ok 300zł więc wymienię i mam nadzieje będzie z głowy temat świateł na długo.

Co do wymiany to widziałem 2 sposoby. 1 to jak to wymiany żarnika wykręcanie elementów z pod maski, drugi to to co ktoś tu wrzucał filmiki czyli demontaż zderzaka i wykręcenie lampy.
W pierwszej chwili wydaje się poważna robota zdjęcie zderzaka, ale w praktyce chyba prościej niż 1 opcja.
pozdrawiam
Michał
A6 4F5 3.0TDI @ 285,5KM/569,3Nm

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 14 sty 2015, 19:04

sampek pisze:nie szalejąc z jakimiś żarnikami w stylu " +100%"
Bez regeneracji / wymiany odbłyśnika to nawet i 500% więcej nic nie da.

Wymienisz i zobaczysz jak śnieg się topi pod światłem żarników + nowych odbłyśników :)

Awatar użytkownika
Robert74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 12 lut 2014, 08:44
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wleń

Post autor: Robert74 » 14 sty 2015, 21:55

Stn pisze:
Robert74 pisze:
Stn pisze: Da się, trzeba pokombinować, ale się da. W moim przypadku pomogło wyłamanie plastiku który zasłania miejsca zgrzewu lampy, jest to na tzw. zakładkę (trzeba to robić ostrożnie żeby nie wyłamać nie to co trzeba). Z samą wymianą najdłużej zeszło z domyśleniem się jak dotrzeć do czego (w razie gdyby się ktoś porwał na taką naprawę to podpowiem co i jak :> )
No to niebawem się odezwę :) Bo ja przeszczepiłem projektory na EWOX-y a chcę rozkleić lampę żeby w niej posprzątać :) I chcę zrobić polerkę szkła..wiadomo że to nie szkło tylko polimer..chyba..A jauż kilka lamp przepolerował i efekt powalający...
No po polerce efekt jest widoczny, tylko trzeba lampę później zabezpieczyć znów przed UV bo zżółknie. Meguiars coś chyba ma w swojej ofercie na to, albo jakieś inne firmy z niemiec zajmujące się detailingiem (SONAX bodajże). Po rozklejeniu swojej sporo kurzu wytarłem, także efekt po polerce i czyszczeniu w środku będzie jeszcze lepszy :>

Dokładnie tak! Ja stosowałem jakiś czas temu kleaner automotive i po 3 latach zero złuszczenia czy pożółknięcia świateł..Ale nie mogę teraz tego dorwać.Musi być właśnie filtr UV bo na nic robota.

[ Dodano: 2015-01-14, 21:49 ]
kamil666 pisze:Robert74,
czy masz fotki ze środka po montaxu evox-r ?
Jakiś czas temu ktoś pisał że po ich montażu potrzebna jest przejściówka/przedłużka do żarnika, po oryginalny starter nie podchodzi. Jakieś bliższe info? :)
Obrazek

Obrazek

Takie adaptery. Fot z montażu nie mam. Ale przyklejałem je na taśmę dwustronną 3M.

A Tutaj foty z efektem końcowym.Nie mojego autorstwa ale jest to realny efekt

Obrazek

Obrazek

A To po montażu ale bez polerki.No i nie żarniki Cool Blue...Tylko takie

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2015-01-14, 21:55 ]
rafal_m pisze:Powiem tak - stalem przed tym problemem jakis czas temu. Zamowilem regenerowane odblysniki na allegro i po ich wymianie na starych zarnikach bardzo sie poprawilo. Fakt faktem nie dlugo po tej operacji jeden z ori zarnikow wykitowal, ale na dwoch nowych zrobilo sie jeszcze lepiej. Zamawialem w ciemno, teoretycznie da sie wyciagnac caly projektor o ile nie masz bixenonow skretnych bez demontazu lamp z auta - ale szczerze mowiac powodzenia zycze. Ciezko sie tam manewruje jak sa zamontowane na aucie zeby zarowki wymienic...
Zapomnij że wymienisz projektory bez wymiany lampy z auta...Sama kwestia wypięcia maskownic a potem ich wpięcia...

kawecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:08
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kawecki » 19 sty 2015, 09:01

Wiecie czy w 3 mieście ktoś regeneruje te lampy ?

Temat zgłębiony jest firma w Gdańsku, która to robi http://www.reflektory.gda.pl/
Ceny bardzo przystępne - w weekend postaram się wyciągnąć reflektory.

puchaty106
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 27 wrz 2012, 10:39
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: puchaty106 » 02 sty 2016, 21:21

A probowal juz kto moze odbysniki od C7 do C6 wlozyc ne ma porblemu czy jak to wyglada?

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 02 sty 2016, 21:31

puchaty106 pisze:A probowal juz kto moze odbysniki od C7 do C6 wlozyc ne ma porblemu czy jak to wyglada?
Tego nie wiem, ale wkładają evox-r i podobno jest super. Ja mam swoje po regeneracji i nie narzekam.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 02 sty 2016, 22:04

puchaty106, Nie ma mowy. Soczewki są innego rozmiaru

Slawek_S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2015, 21:18
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Slawek_S » 02 sty 2016, 23:15

Witam
Przeczytałem cały temat i teraz nie wiem jakie posiadam xenony D2S czy D3S?
Auto z 2010r.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 02 sty 2016, 23:19

Slawek_S pisze:Przeczytałem cały temat i teraz nie wiem jakie posiadam xenony D2S czy D3S?

Auto z 2010r
Zobacz na kloszu lampy - tam będzie napisane jakie palniki są w lampie.
motostacja - części samochodowe.

Slawek_S
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 06 lis 2015, 21:18
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Slawek_S » 02 sty 2016, 23:21

Mazdomania pisze:
Slawek_S pisze:Przeczytałem cały temat i teraz nie wiem jakie posiadam xenony D2S czy D3S?

Auto z 2010r
Zobacz na kloszu lampy - tam będzie napisane jakie palniki są w lampie.

OK serdeczne dzięki.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 03 sty 2016, 10:44

Slawek_S, Polifty miały tylko D3S

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga