Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2.8] stukotanie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

[a6 c5 2.8] stukotanie

Post autor: sikor » 30 sty 2009, 20:37

witam mam problem z dziwnymi dzwiekamii dochodzacymi z silnika

jestem 1000km po wymianie rozrzadu - podczas wymiany koles powiedzial ze lozysko klimatyzacji pada i trzeba wymienic wiec glownie podejrzewam lozysko

otorz podczas przyszpieszania i zwalniania slychac taki dzwiek jak by graly wszystkie zawory naraz(tego tez nie wykluczam dlatego jutro rano wymieniam olej i i filtr ) , podczas jazdy ze stalymi obrotami tez slychac ale mniej ,


chcialem was spytac czy jesli padnie to lozysko od klimy(jesli to chalas z lozyska), to czy moze sie stac cos powazniejszego czy tylko klima nie bedzie dzialac ?????

gdfzie sie znajduje to lozysko (prosilbym o jakies proste wytlumaczenie )i gdzie jest pasek od tej klimy to jego twez bym wymienial .

czy moze byc jakas inna przyczyna tego grechotania podczas jazdy ???

z gory dzieki za odpowiedzi

ps jutro po wymianie oleju i filtra napsize czy cos sie zmienilo ale watpie
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 30 sty 2009, 23:09

no tak ale ktory to pasek i ktore lozysko tak mniej wiecej to sprobuje cos zrobic z tym i powiedz mi jesli wiesz czy to koniec jazdy bo np pasek zebaty tez sie zerwie i bedzie po silniku czy koniec jazdy bo np alternator przestanie dzialac i wystarczy wymienic lozysko pasek i bedzie jezdzil dalej , jakos dziwnie nagle zaczelo chalasaowac wiec troche sie obawiam ze to nie lozysko , albo nie tylko lozysko , no ale co moze jeszcze??

wymiana byla moja 1 i o lozysku od klimy nawet nie pomyslalem poprostu wymienilem pompe wodna pasek i napinacze , a mechanik nie mial mozliwosci juz wymienic tego lozyska bo auto odbieralem wieczorem a rano jechalem do danii , ale powiedzial ze jeszcze pare tys zrobie tyle ze teraz to turkotanie (dosc wysoka czestotliwosc i caly czas mysle ze to jednak zawory ) pojawilo sie nagle praktycznie i jest tak uciazliwe ze boje sie go krecic powyzej 2 tys obrotow
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 31 sty 2009, 12:18

dzieki censored

wpisuje rozne slowa ale narazie nie znalazlem jeszcze poszukam hmm powiedx mi jeszcze czy ten pasek ktory mam zdjac to jest ten co go widac z przodu silnika ?? czy jesli go zdejme to nie przestanie dfzialac np pompa wodna bo on z tego co tam widzialem napedza pompe wodna, aha i ktora to jest ta sprezarka klimatyzacji moze ktos wie ??? ,

olej dzis zmienilem i filtr , z tym paskiem to masz chyba racje ze tak sprawdze tylko ze na postoju tego nie slychac jak przegazuje to niby jest ale jakos tak mniej najbardziej slychac jak wchodzi i schodzi z obrotow na wlaczonym biegu no i im bardziej sie nagrzeje tym wiekszy stukot ale moze to lozysko poprostu sie zastaje i potrzebuje chwili zeby sie obluzowac ,


zauwazylem wczesniej ze nieraz to bylo slychac ale co jakis czas - pierwsze 2 razy dolalem troche oleju i postalo auto , ostyglo i przez chwile ok (znaczy mnie)

rozpisuje sie i panikuje bo juz wiele razy wymienilem cos co bylo dobre :mrgreen: no i tu w danii naprawa w serwisie by kosztowala wiecej niz ta moja audiczka

[ Dodano: 2009-01-31, 12:21 ]
aha i pytanko jesli ten pasek o kotrym mowisz to ten z przodu to jak go zdjac w cywilizowany sposob jest tam jakis napinacz pod spodem bo nic nie widac :cry:
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 31 sty 2009, 13:33

hmm czyli moge go zdjac i sie przejechac ,posluchac , teraz tylko problem jak zdjac pasek??
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 03 lut 2009, 15:45

mecze sie od rana i za nic nie moge tego paska zdjac podkladalem juz wszstko ale nic wiem jak to sie robilo w astrze w mojej b4 ale tutaj zwyczajnie nie ma gdzie tyego klucza wsadzic jestem juz zdesperowany a przy okazji polamalem karbowany przewod od odmy bo jak jest zimny to ma wlasciwosci jak krakers , mam powoli dosc tego mojego auta , ciagle cos ...............................
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

ajozefczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 paź 2008, 21:10
Imię: Józef
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: BARYCZKA

Post autor: ajozefczyk » 03 lut 2009, 21:48

użyj imbusa 12 w miejscu jak na zdjęciu poluzujesz napinacz i pasek bez problemu zejdzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sikor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:42
Lokalizacja: wielkopolska/Poznan

Post autor: sikor » 03 lut 2009, 21:55

dzieki wielkie , jak rozumiem to po tym poluzowaniu wsytarczy zalozyc pasek i jakos naciagnac ten napinacz i przykrecic imbus , jutro od rana pedze to zrobic


moze nie uwierzysz ale klikam od kilku godzin odswierzanie strony , pale papierosy i czekam az ktos mi odpisze , przydatne info dzieki wielkie

jutro jak tylko sruba nie bedzie zapieczona to bede w koncu wiedzial czy to lozysko czy nie
moja milosc- audi 80 b4 2.0
moja kochanka- a6 c5 2.8

ajozefczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 paź 2008, 21:10
Imię: Józef
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AFN 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: BARYCZKA

Post autor: ajozefczyk » 03 lut 2009, 22:09

witam tu jeszcze przydatny link http://www.bramstal.pl/audi/termostat/index.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga