Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie działa elektryczna regulacja lusterek

Elektryka
ODPOWIEDZ
pieter31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2009, 03:15
Lokalizacja: Łódź

Nie działa elektryczna regulacja lusterek

Post autor: pieter31 » 03 lip 2012, 23:14

Witam wszystkich,

mam problem z lusterkami, nie działa ich regulacja bezpiecznik cały. Orientuje się ktoś może co jest odpowiedzialne za ich regulację, moduł komfortu czy jakieś przekażniki?? Gdzie szukać przyczyny?? Z góry dziękuje.

[ Dodano: 2012-07-04, 21:45 ]
Orientuje się ktoś może gdzie znajduje sie sterownik 4A0907445A, bo to chba jego przyczyna...?

cieniu-82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2011, 23:09
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Nie działa elektryczna regulacja lusterek

Post autor: cieniu-82 » 27 wrz 2012, 20:42

Mam ten sam dylemat co Ty. Kupiłem ostatnio Audi S6 C5 i też nie działa ustawienie lusterek oraz składanie.
Mam w drzwiach przyciski do pamięci fotela Gdy je naciskam ustawia się fotel oraz lusterka w taka pozycje jak ktoś sobie ustawił. Więc silniczki sprawne prąd dochodzi do lusterek. Co do przełącznika miedzy fotelami jest na pewno dobry bo zakładałem swój w innym audi z komisie i lusterka działały w nim. U Mnie nie działają. Używam ja i moja żona eske i dlatego pasowało by naprawić ta usterkę. Do elektryka nie oddaje bo tylko poniszczy tapicerki i tak nic nie zrobi.
I też sie zastanawiam gdzie jest ten moduł od lusterek. Jak coś wiesz to podpowiedz

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 30 wrz 2012, 01:23

Zgodnie z ETKÂĄ powinien być zlokalizowany za schowkiem pasażera
http://www.vagauto.com.ua/?catalogue=va ... d7a427bdb7
(element NR 3)

_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Re: Nie działa elektryczna regulacja lusterek

Post autor: _przemek_ » 04 sty 2015, 22:16

Witam,

chciałbym odświeżyć ten temat.

Mam taki problem. Po zakupie auta okazało się że nie działa regulacja lusterek. Dokładnie, działa składanie obu lusterek oraz opuszczanie lusterka prawego w duł.
Ponieważ przełącznik od regulacji był pęknięty kupiłem używany i wymieniłem ale problem wygląda dokładnie tak samo. Mam auto z pamięcią i po wybraniu programu pamięci lusterka jakoś się ustawiają. Czy wie ktoś gdzie może być problem? Czy z poziomu diagnoskopu można sprawdzić czy do modułu sterującego dochodzą sygnały z przełącznika? Jaki moduł odpowiada za sterowanie lusterek?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 05 sty 2015, 20:57

Za sterownie lusterek odpowiada moduł który jest umieszczony za schowkiem pasażera.

Napisałeś że zmieniłeś przełącznik sterowania lusterek - czy jesteś pewien że kupiłeś wersję do lusterek z pamięcią? (jest ich kilka wersji:
- do lusterek z pamięcią
- do lusterek z pamięcią i funkcją składania
- do lusterek bez pamięci
- do lusterek bez pamięci z funkcją składania

Możesz spróbować przełożyć 'złamany' środek z nowego przełącznika do starego i zobaczyć czy zacznie wszystko chodzić.

Sprawdź bezpiecznik nr 15 (10A) - ale skoro opuszcza lusterko to pewnie działa.

Jak to posprawdzasz to mogę spróbować napisać Ci coś więcej odnośnie diagnostyki sygnałów multimetrem. Moduł sam w sobie nie ma połączenia diagnostycznego do podłączenia vagiem.

_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Re: Nie działa elektryczna regulacja lusterek

Post autor: _przemek_ » 05 sty 2015, 22:15

kot919 pisze:Za sterownie lusterek odpowiada moduł który jest umieszczony za schowkiem pasażera.

Napisałeś że zmieniłeś przełącznik sterowania lusterek - czy jesteś pewien że kupiłeś wersję do lusterek z pamięcią? (jest ich kilka wersji:
- do lusterek z pamięcią
- do lusterek z pamięcią i funkcją składania
- do lusterek bez pamięci
- do lusterek bez pamięci z funkcją składania

Możesz spróbować przełożyć 'złamany' środek z nowego przełącznika do starego i zobaczyć czy zacznie wszystko chodzić.

Sprawdź bezpiecznik nr 15 (10A) - ale skoro opuszcza lusterko to pewnie działa.

.
Dzięki za odpowiedź. Gdzieś w innym wątku ktoś wspominał już o tym, że istniały przynajmniej dwie wersje tego przełącznika. Nie wiedziałem że są tu takie różnice więc jak już znalazłem taki przełącznik na Allegro (co nie było łatwe) po prostu go kupiłem.

W moim przypadku zarówno pierwotny przełącznik jak i ten drugi zachowują się tak samo. Mam wersję ze składanymi lusterkami i ta opcja działa (na obu przełącznikach). Bezpieczniki też sprawdzałem ale to nie to.
Jak się ręcznie odchyli lusterka od zapamiętanej pozycji to po wybraniu przycisku pamięci lusterka wracają do właściwej pozycji. Wydaje się więc, że problem leży gdzieś na drodze od modułu sterującego do przełącznika sterującego.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 05 sty 2015, 23:30

Bo składanie lusterek jest bezpośrednio z przełącznika lusterek , natomiast sterowanie lusterkami przechodzi przez ten sterownik od pamięci.

Szukasz numeru 4B1959565C ( te które masz to pewno 4B0959565C )

_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Post autor: _przemek_ » 06 sty 2015, 23:08

bendzji pisze:Bo składanie lusterek jest bezpośrednio z przełącznika lusterek , natomiast sterowanie lusterkami przechodzi przez ten sterownik od pamięci.

Szukasz numeru 4B1959565C ( te które masz to pewno 4B0959565C )
Mam dwa przełączniki o takich numerach:

4B0959565A
4B0959551A

Oba działają tak samo czyli regulacja lusterek nie działa.

Pytanie, czy te przełączniki (te które mam i ten, który powinienem mieć), jakoś znacząco się od siebie różnią? Czy można po przepinać piny i zacznie to działać jak trzeba?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 07 sty 2015, 10:29

_przemek_,

Wersja 4B0959565A - jest dla samochodów wyposażonych w normalne elektryczne lusterka (bez pamięci ustawień fotela) z funkcją składania.

Druga nie wiem, ale skoro oba działają tak samo to na pewno jest tak samo.

Niestety z tymi przełącznikami nic nie zrobisz - mają w środku płytki drukowane których ścieżki są kompletnie inaczej pociągnięte.

Jeżeli chcesz zobaczyć czy tak na prawdę jest to wina przełącznika (a z tego co piszesz jest) to możesz zrobić taki test:

- demontujesz przełącznik i odłączasz od niego wtyczkę.
- teraz potrzebujesz 2 przewodów - jeden koniec pierwszego przewodu wkładasz w konektor nr 4 a drugi koniec w konektor nr 7, natomiast pierwszy koniec drugiego przewodu wkładasz w konektor nr 7 a jego drugi koniec na zmianę w konektor nr 2 i 5 -> W ten sposób powinieneś zaobserwować ruch lewego wkładu lusterka. Możesz też spróbować drugi koniec drugiego przewodu włożyć w konektor nr 3 i 6 -> W ten sposób również zaobserwujesz ruch lewego wkładu tylko w innej płaszczyźnie.

Aby przeprowadzić ten sam test dla prawego lusterka wystarczy drugi koniec pierwszego przewodu przełożyć do konektora nr 8 - całą resztę pozostawiasz tak samo (tzn tak samo testujesz).

Jeżeli wszystko będzie chodzić to na 1000000% jest problem przełącznika <okok>

_przemek_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: Halinów

Post autor: _przemek_ » 08 sty 2015, 22:31

kot919 pisze:_przemek_,

Jeżeli chcesz zobaczyć czy tak na prawdę jest to wina przełącznika (a z tego co piszesz jest) to możesz zrobić taki test:

- demontujesz przełącznik i odłączasz od niego wtyczkę.
- teraz potrzebujesz 2 przewodów - jeden koniec pierwszego przewodu wkładasz w konektor nr 4 a drugi koniec w konektor nr 7, natomiast pierwszy koniec drugiego przewodu wkładasz w konektor nr 7 a jego drugi koniec na zmianę w konektor nr 2 i 5 -> W ten sposób powinieneś zaobserwować ruch lewego wkładu lusterka. Możesz też spróbować drugi koniec drugiego przewodu włożyć w konektor nr 3 i 6 -> W ten sposób również zaobserwujesz ruch lewego wkładu tylko w innej płaszczyźnie.

Aby przeprowadzić ten sam test dla prawego lusterka wystarczy drugi koniec pierwszego przewodu przełożyć do konektora nr 8 - całą resztę pozostawiasz tak samo (tzn tak samo testujesz).

Jeżeli wszystko będzie chodzić to na 1000000% jest problem przełącznika <okok>
Dzięki za info. To było mi potrzebne by zacząć. Miałem Dziś chwilę i sprawdziłem. Żeczywiście lusterko lewe działa przy wspomnianych połączeniach. Sterowanie lusterkiem prawym u mnie wygląda tak:

Spinam 4 i 8 pin.
Drugim przewodem spinam pin 7 i jeden z pinów (2,3,5,6)

Natomiast dla przełącznika o oznaczeniu 4B0959565A występuje poniższy schemat połączeń:
Lusterko lewe:
- Góra
2-7 3-8
- Dół
3-7 2-8
- Lewo
6-7 3-8
- Prawo
3-7 6-8

Lusterko Prawe
- Góra
4-7 5-8
- Dół
5-7 4-8
- Lewo
6-7 5-8
- Prawo
5-7 6-8
Z lewej strony:
Silnik Góra-Dół podpięty jest po piny 2-3
Silnik Lewo-Prawo podpięty jest pod piny 3-6
Z prawej strony:
Silnik Góra-Dół podpięty jest po piny 4-5
Silnik Lewo-Prawo podpięty jest pod piny 5-6

Chyba prostym przepięciem przewodów nie da się tego załatwić.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2015, 08:00 przez _przemek_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 09 sty 2015, 07:48

_przemek_ pisze:Chyba prostym przepięciem przewodów nie da się tego załatwić.
Miałem możliwość zerknięcia na obie płytki PCB zainstalowane w przełącznikach (z pamięcią i bez) i są zdecydowanie inaczej zaprojektowane (inaczej poprowadzone ścieżki), dlatego też wątpię aby udało Ci się to przepiąć plug&play.

Co mogę poradzić. Ciężko jest dostać odpowiedni przełącznik w dobrej cenie. Swego czasu robiłem u siebie swap lusterek na te z pamięcią i też trafiłem na problem przełącznika. Ja poradziłem sobie tak:
- na e-bay kupiłem przełącznik lusterek z pamięcią - kosztował parę dolców i przyszedł z chin :)
- następnie rozebrałem go i przelutowałem diody z ori przełącznika (delikatnie różnił się odcień podświetlenia - mnie to denerwowało :P )
- następnie przerobiłem go na składanie - należy odciąć taki 'bolec' blokujący możliwość obrotu pokrętła + dolutować przewód od złącza do pola wytrawionego na PCB.

Całość działa po dziś dzień, choć tak na prawdę teraz nie używam pokrętła do składania lusterek, tylko zmajstrowałem układ który składa mi lustra z pilota <okok>

Awatar użytkownika
magik_29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Jabłonowo Pomorskie

Post autor: magik_29 » 05 mar 2015, 21:54

Witam
Mam problem z elektryczną regulacją lusterek. Mianowicie lewe lusterko działa tylko w stronę budy a prawe tylko działa w dół. Wymieniłem przełącznik i nadal to samo. Aż dzisiaj trafiłem na ten temat i dowiedziałem się że jest kilka przełączników. Jakie było moje z dziwienie jak na innym temacie wyczytałem że można przełożyć elektrykę. Rozebrałem stary włącznik i nowy aby przełożyć elektrykę i zobaczyłem że w nowym piny są przylutowane. Więc złożyłem je z powrotem. I wtedy zobaczyłem symbol 4B1959565 a po sprawdzeniu na allegro okazało się że to przełącznik ze składanymi lusterkami choć na obudowie nie ma symbolu składanych lusterek a ja kupiłem do zwykłych.
Czy może mi ktoś powiedzieć jak łatwo sprawdzić jakie mam lusterka i co mogło nawalić w moim autku? <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga