Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDI AWX] Problem z filtrem paliwa =rozwiązany=

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
juniorexx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2009, 08:27
Lokalizacja: Lubelskie

[1.9 TDI AWX] Problem z filtrem paliwa =rozwiązany=

Post autor: juniorexx » 10 lis 2014, 01:05

Witam. Mam nietypowy problem. Otóż jakieś 3000 kilometrów temu, wymieniłem filtr paliwa na Filtron PP839/1. Do tej pory wszystko było ok aż do soboty kiedy to w czasie jazdy poczułem zapach ropy. Po zaparkowaniu spojrzałem pod samochód a tam mała kałuża ropy więc pokrywa silnika w górę. Okazało się, że korek od spodu filtra sam się odkręcił :| Przykręciłem go z całej siły oraz przy okazji wymieniłem dwa o-ringi na podgrzewaczu paliwa (nie wymieniałem ich przy wymianie samego filtra a były w zestawie). Następnego dnia po przejechaniu ok 60 km sytuacja taka sama- smród/zapach ropy w samochodzie. Maska w górę i okazuje się, że oprócz korka od spodu, który się znowu odkręcił :| filtr paliwa jest cały w ropie na górze (tak jakby ciekło z podgrzewacza paliwa. Dokręciłem korek, wyjąłem podgrzewacz i sprawdziłem czy o-ringi są na swoim miejscu- niby wszystko ok więc odsączyłem paliwo i wytarłem filtr z wierzchu. Dzisiaj w drodze z pracy znowu smród ropy w samochodzie- maska w górę i widzę cały filtr na górze w ropie + odkręcony korek od spodu :[
Czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić oraz dlaczego tak się dzieje?
Czy od razu zakupić drugi filtr paliwa + podgrzewacz?
Z góry dzięki za sugestie.

[ Dodano: 2014-11-10, 01:05 ]
Temat póki co uważam za zamknięty. Wymieniłem Filtrona na Mann oraz po raz drugi oringi na podgrzewaczu/zaworku i problem zniknął. Zawsze uważałem, że 'dobre bo Polskie' a tu klops.
Śpiesz się powoli- zawsze zdążysz się spóźnić!

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 30 lis 2014, 22:45

kolego nie ty pierwszy masz problem z filtronem :P słyszalem juz o przypadkach gdzie po zalożeniu filtra paliwa fitron ludzie nie mogli odpalić auta :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl