Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ABC 2.6 150 KM] stukanie w lewej glowicy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
pawlak178
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2014, 18:21
Lokalizacja: gora kalwaria

[ ABC 2.6 150 KM] stukanie w lewej glowicy

Post autor: pawlak178 » 30 lis 2014, 16:46

witam dzis pojawil sie problem jak tem.spadla do -6 mianowicie jak bylo na + po dopaleniu przez jakies pare sekund bylo slychac zawory stukanie w mojej starej b3 mialem tak smo stal przez noc i na 2 dzien odpalilem silnik stukaly jakas chwile potem dostaly oleju i milkly w c4 bylo tak samo chwile wiec mnie to nie dziwilo ale jak temp.spadla ponizej zera stukanie nie milknie dzieje sie tak na lewej glowicy czy olej 10w40 magnatek jest za gesty i zmienic na 5w40 czy padly zaworki zwrotne bo czytalem troche i juz sam nie mam pojecia :|za pomoc z gory dziekuje prosil bym tez o jakis schemat gdzie te zaworki w silniku (abc) sie znajduja pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb8 ... 04d77.html 20 letni klamot w ktory pchasz kase i wolny czas a i tak popsuje sie cos innego hehheee

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 239
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:23
Lokalizacja: Reda

Post autor: bloku » 30 lis 2014, 17:45

Mógł się zawiesić zaworek zwrotny ale...skoro bywały takie sytuacje w cieplejsze dni to stawiam, że "szklanki" już kończą swój żywot. Niższa temperatura powoduje, że olej gęściejszy nie jest w stanie wypełnić jej na tyle aby zniwelować luz.

Spróbuj dodać środek Liqui Moly nr 8345 do popychaczy. Ewentualnie LM Cera Tec 7181. Jeśli nie pomoże to zostanie Ci przesiadka na 5W40 ale też nie da gwarancji, że się polepszy. Może być tak jak pisałem wyżej.
Historia z C5: A6 3,0 ASN->S6 4,2 AQJ->S6 4,2 ANK
Obecnie: Audi A8 D2 4,2 32V 299KM ABZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga