Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] rozrusznik

Elektryka
Awatar użytkownika
jarema
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2009, 23:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarema » 23 cze 2011, 12:09

Elktrowłącznik oczywiście znajduje się przy rozruszniku.

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 29 sie 2012, 16:35

no ja na świeżo. Dziś wystąpił problem, żonka dzwoni że nie może odpalić, podjechałem, rozrusznik niby łapie czyli bendix działa stacyjka też ale nie kręci. Stałem lekko z górki, z przekręconą stacyjką jak do zapłonu pusciłem go na jedynce na jeden obrót i zapalił. Dojechałem do domu i znów nie pali. Ale już wyczaiłem że przekręcając do zapłonu trzymam i po około 3-4 sekundach( kontrolki przygasają ) powolutku kręcić i zapala. Obstawiam rozrusznik, a może raczej szczotki. Co wy na to ?

Awatar użytkownika
ShArK5856
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: ShArK5856 » 26 lis 2014, 15:54

Odświeżę KOTLETA !:)

Mam podobny problem jak kolega w poście wyżej. Auto zakręci kiedy chcę, ale może od początku...

Miałem remoncik silnika tzn wymiana dużej ilości uszczelek bo mocno z niego sie lało i przy okazji rozrząd był wymieniany. Zgłosiłem, również w serwisie o problemie odpalania auto, ale chodziło mi tutaj o to, że alternator nie ładuję akumulatora bo podczas jazdy wskazówka na liczniku od voltomierza pokazywała ok 12,5 - a powinno być przecież 14,2.. Więc oni wyjęli alternator, stwierdzili, że alternator jest ok ale wymienili w nim szczotki. Samochód z tym całym remontem stał u nich 4 dni robocze.. Przy odbiorze powiedzieli mi, że mam bardzo mocno rozładowany akumulator i na wolnym prądzie ładowali go 24h. Zrozumiałem odebrałem i podczas powrotu do domu wszystko było ładnie. Mam na myśli ładowanie ;). Postawiłem samochód na parkingu i wróciłem do niego po ok 15 minutach.. Po przekręceniu na zapłon wszystko jest w porządku ale po przekręceniu dalej nie ma żadnej reakcji, cisza i tak 20 razy.. Spowrotem do nich na holu. Znowu stwierdzili, że akumulator był naładowany w 52%, co przecież nie powinno to mieć miejsca bo 30 min temu odpięty został od ładowania.. Doszliśmy do wniosku, że aku to wymiany - ten wysłałem na gwarancji do boscha i wstawiłem drugi prawie nowy centry.. Zajechałem do domu wszystko jeszcze ładniej niż wcześniej bo ładowanie miałem cały czas 14.2 - ksiązkowo no ale.. na kolejny dzień z rana przekręcam kluczyk, jest zapłon i po przekręceniu dalej, cisza.. 2 raz tak samo, za trzecim razem zaczął krecić na 0.3s przerwało coś w tym czasię zaczęło jakby mocno trzeć i znowu zaczął kręcić.. dziwne, jak dla mnie nie zrozumiałe. Firma twierdzi, że to przez aku i na razie nie będa się brać za wymianę rozruszniką bądź szczotek bo aku jest zje... i to może być tego wina.. Przyjdzie nowy aku, wtedy będą myśleć dalej. Dodam, że podczas tego remontu silnika, mechanik sam miał problem z odpaleniem i zaalarmował kierownikowi, że zacina się rozrusznik.

Dodam również od siebie, że przed oddaniem do remontu samochodu, nie miałem z nim tego typu problemów.. ;/
Pozdrawiam ;)


Bo benzyna płynie we krwi ...

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 26 lis 2014, 17:41

Odpowiem na starego posta, moze ci pomoże. Po demontażu rozrusznika okazało się że styki w elektromagnesie są wypalone, wymieniłem elektromagnes na inny używany i wszystko działa do dziś.

Awatar użytkownika
ShArK5856
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 27 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: ShArK5856 » 02 gru 2014, 12:33

Dzięki za podpowiedź. W poniedziałek wstawię samochód do serwisu i powiem wam co u mnie było nie tak.

[ Dodano: 2014-12-02, 12:30 ]
Witam ;)

Po oddaniu do serwisu, stwierdzili, że w rozruszniku popsuty jest bendyks, szczotki, i jakis automat. Naprawic tego nie mogą bo nie mają tych części (poza bendyksem) i proponowali mi nowy rozrusznik z ich hurtownii po regeneracji z roczna gwarancja za 400zł .. Odmówiłem im, i znalazłem na szrocie rozrusznik za 150zł.

Więc z wymianą łącznie wyszło mi 350zł.

[ Dodano: 2014-12-02, 12:33 ]
aha.. pisałem jeszcze o tym akumulatorze.. firma bosch zwróciła mi kasę za akumulator.. i pytanie teraz do Was jaki proponujecie aku ? Chodzi mi tylko i wyłacznie o firme, bo to, że ma być 72Ah to wiadomo ;] do benzynki 2.8 Firma oradza mi boscha centre i warte, proponuja firme topal czy jakos tak ;p
Pozdrawiam ;)


Bo benzyna płynie we krwi ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga