Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDi] WEBASTO

Silniki wysokoprężne
iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

[A6 C6 3.0 TDi] WEBASTO

Post autor: iaqbec » 22 sty 2009, 13:18

Witam !

Czy jest mozliwosc dolozenia oryginalnego Webasto z A6 C6 3.0TDi Avant ktory nie ma tego cudenka na wyposazeniu z innej furki ? Na Allegro widze sprzecior w calkiem przyzwoitych cenach nawet sterowany pilotem - oczywiscie oryginalny Audi ("Webasto"). Nie bardzo tylko wiem czy jak samochod byl skladany bez tego to da rade tam cos jeszcze wstawic , czy bedzie miejsce, jak wiadomo komora silnika w tym modelu jest totalnie zapchana. Gdzie wogole powinno byc umieszczone . No i pytanie co z elektronika, bo jak wiadomo ustawia sie wszystko na MMI ... bedzie dzialac ?
:-)
POZDRAWIAM !

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 22 sty 2009, 19:46

... przeczytalem wszytskie posty w temacie ...
... niestety jednoznacznej odpowiedzi nie ma ...
... w zadnym watku forum ;-(

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 23 sty 2009, 07:39

Dziekuje :)
Apropo programowania MMI ... a podlaczenie sterownika nie wlaczy funkcji webasto w MMI ?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 31 sty 2009, 17:07

Powinno włączyć, ewentualnie VAGiem właczyć taką funkcje jako aktywną i juz, ja mam oryginalnie webasto od nowosci i w MMI jest bardzo skromnie opcji, tylko on/off i ewentualnie czasy pracy+ programowanie kiedy ma sie wlaczac z datami itp

a tak to glownie z pilota o ogromnym zasiegi odpalam 15 min wczesniej ;D
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

Audi_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Audi_1 » 01 lut 2009, 14:33

Witam!
Mam pytanie odnośnie założonego tematu.
W ostatnim czasie przymierzam się do kupna Audi A6 C6 2,0TDI z 2005 roku i oglądając takie autko w komisie zaskoczyła mnie jedna rzecz, a mianowicie po odpaleniu auta spod silnika wydobywał się jasny dym, czy ktoś spotkał się z czymś takim?
Sprzedawca stwierdzil, ze jest to WEBASTO, ale czy jest to naturalne zachowanie tego urządzenia? Czy jednak coś jest nie do końca sprawne?
Bardzo byłabym wdzięczna za szybką odpowiedz!
Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 01 lut 2009, 19:41

Tak dokładnie jest. Jak odpalę webasto to autko wydaje cichy dźwięk i spod auta wydobywa się byały dym i trochę śmierdzi :) ale to normalne bo czymś się musi zasilać urządzenie

dodatkowo auto pewnie ma czujnik i poniżej 5stopni odpala webasto zeby było ciepło niemal natychmiast, dlatego się odpaliło, ale można to ręcznie wyłaczyć wciskając SETUP przy regulacji podgrzewania foteli i taka opcja jak AUX.HEATING dać na off, wtedy ten dym powinien ustąpić lada moment :)
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

juchas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:02
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: juchas » 01 lut 2009, 23:35

jest to normalne, webasto jest zasilane benzynką której spaliny wylatują pod silnikiem.
jednak niekoniecznie jest to ogrzewanie postojowe tylko dogrzewanie silnika, nowe silniki nie generują tyle ciepła na niższych temperaturach aby utrzymać cały czas 90 stopni, dlatego mają webasto dogrzewanie silnika a ogrzewania postojowego wcale nie musi mieć (można to uaktywnić). no i przez to szybko i cały czas jest w aucie cieplutko. pozdro.

Audi_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2009, 13:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Audi_1 » 01 lut 2009, 23:48

Dzieki za odpowiedzi:)
A jeszcze jedno pytanie, moze troche poza tematem, czy te auto jest godne uwagi? Jakie są jego minusy?

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 02 lut 2009, 00:05

zalezy czym jezdzilas wczesniej, jak dla mnie w porównaniu z ostro skopanym Subaru Imprezą STI (330 koników przy masie 1450KG :)) to to jest żwawe i wygodne ale ociężałe troszkę i ma wolną trochę skrzynię automatyczną, poza tym mega wypas :)
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

Bogdan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:34
Lokalizacja: Luchów Górny Biłgoraj

webasto a6 c6 odpala i gaśnie

Post autor: Bogdan » 12 gru 2009, 23:08

mam problem z webastem dołożyłem orginalne użądzonko kturo po odpaleniu gaśnie występuje błąd brak płomienia.wymontowałem piecyk i położyłem go na boku podłączając do samochodu i do wiadra z wodą odpala i grzeje , jeżeli postawie go w pionie tak jak jest w samochodzie i próbuję odpalić gaśnie jak po włożeniu do samochodu.
W tym zestawie webasta powinna być jeszcze pompka paliwa wstępna a ja mam tylko impulsową. Zrobiłem jeszcze jeden experyment po postawieniu piecyka w pionie jak jest zamontowany w samochodzie przy rozruchu wszczyknołem szczykawką paliwo do pieca gdy już się rozgrzał podłączyłem pompkę i działało wszystko ok.
Czy jest to spowodowane brakiem pompki wstępnej czy czymś innym.
ps Przy drugim piecyku jest ten sam problem.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 13 gru 2009, 05:16

Trochę za mało danych :) (jaki to silnik "diesel" ? )
"orginalne użądzonko kturo po odpaleniu gaśnie" - znaczy to że włożyłeś oryginalną instalację audi, tak? (sterowaną can, nie analogowo).
Jeśli tak, to rozumiem, że włączenie elektryczne do systemu zrobiłeś jak w ori. (przekaźniki pompy dozującej - włącznie z przekaźnikiem blokującym, włączeniem do układu kompa silnika, przekaźnikiem pompy wstępnego tłczenia, itd...)
Jeśli tak - to skąd zczytujesz tylko jeden błąd "brak płomienia"???? - z instalacji can samochodu????

Jeśli nadal tak - to wg mnie:
- brak paliwa dochodzącego do pieca (zaciśnięty wąż na którejś objemce) :lol:

Aktywna ochrona komponentu pieca nie wchodzi w grę (choć jest) - bo piszesz że "tylko jeden błąd" :)

Przy okazji: "pompkę paliwa wstępną" masz :) - to zwyczajnie określenie pompy paliwa głównej auta. Do działanie webasta potrzeba TYLKO pompy impulsowej.
Sprawdź objemki 8-)

pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Bogdan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:34
Lokalizacja: Luchów Górny Biłgoraj

webasto a6 c6 odpala i gaśnie diesel 3,0tdi

Post autor: Bogdan » 17 gru 2009, 21:42

webasto jest podłączone do can instalacja jak w oryginale ochrona podzespołów zdjęta zapala i gaśnie po wyjęciu z samochodu i położeniu w poziomie nie jak w samochodzie pionowo i podłączeniu do instalacji samochodu odpala i nie gaśnie.
Wczoraj zamówiłem pompkę wstępną na serwisie w Rzeszowie jak zamontuję to napiszę czy działa chyba że ktoś z was ma inne sposoby na to webasto.


Bogdan okolice Biłgoraja

Bogdan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:34
Lokalizacja: Luchów Górny Biłgoraj

webasto a6 c6 odpala i gaśnie diesel 3,0tdi

Post autor: Bogdan » 27 sty 2010, 13:06

W serwisie dali mi pompkę zwykłą indukcyjną .Oddałem im a sam piecyk oddałem do serwisu webasto w lublinie na ul hutniczą.Tam chcą wymienić palnik który kosztuje 180 euro
ale nie są w 100% pewni czy to pomoże proszę o radę .

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 27 sty 2010, 19:21

Bogdan, kilka pytań.
Czy to dołożone webasto ma :
- zawór zwrotny na systemie rur dolotowych? Sprawdzałeś jego pracę?
- czy odpiąłeś dopływ paliwa z pieca i sprawdzałeś czy przewód paliwowy wogóle podaje paliwo (1-w pionowym normalnym ustawieniu, 2-przy poziomym ułożeniu wężyka) ?
- czy podczas uruchamiania webasta załącza Ci się climatronic?
- czy sprawdzałeś dokładnie pracę pompki wody (w poziomie/pionie)
- czy sprawdzałeś dokładnie wtyczki i ich kontakt przy piecyku?

ps. 180E za palnik to chyba żart. Tyle to kosztują 4 nowe piece Thermo top C-E "saute" (bez sterownika i bez pompy wody - które masz i należy założyć że są sprawne).
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Bogdan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 cze 2008, 17:34
Lokalizacja: Luchów Górny Biłgoraj

webasto a6 c6 odpala i gaśnie diesel 3,0tdi

Post autor: Bogdan » 27 sty 2010, 20:49

Jeśli chodzi o zawór zwrotny nie wiem o co chodzi
Odłączyłem przewód i pompka paliwo podaje może nawet za dużo bo jak by nie było
paliwa to by nie było tyle dymu.
Podczas załączania załącza się klimatronik.
Pompka wody działa w każdej pozycji.
Jeden piecyk termo top v sprawdzali mi na stole w serwisie webasto w lublinie i robi się to samo co w moim samochodzie czyli próba rozruchu wielki dym i wygaszanie pieca .
Nie wiem czy te piecyki o których pisałeś termo top C-E ''saute''to te same co termo top v.
Bo w v niema ta żadnej siatki katalitycznej na którą kapie paliwo tylko jest zwężka venturiego co oczywiście wyczytałem w internecie a że nie ma siatki to rozbierali na webasto
przy mnie.Sytuacja robi się trochę nieciekawa bo jak na serwisie mają problemy to ja już nie wiem gdzie mam się udać po poradę . Proszę może ktoś z was bo jutro mam zamawiać palnik i nie wiem czy warto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga