Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[abc] 2.6 demontaz kolektora

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
pawlak178
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2014, 18:21
Lokalizacja: gora kalwaria

[abc] 2.6 demontaz kolektora

Post autor: pawlak178 » 05 lis 2014, 20:50

witam w najbliszym czasie musze wziac sie za demontaz kolektora w swoim 2.6 poniewaz dostaje lewego powietrza i na gazie jest slabei szarpie,tylko nie wiem jak sie do tego zabrac nurtuja mnie takie pytania jak czy sruby ktore wchodza w blok cylindra rusze bez graznia gazami?co z wtryskiwaczami pb czy musze je demontowac aby wymienic uszczelki jesli tak w jaki sposob je zdemontowac?jesli ktos juz uszczelnial kolektor to poprosze go o wskazowki ktore pomoga mi sie uporac z problemem dziekuje z gory za pomoc pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb8 ... 04d77.html 20 letni klamot w ktory pchasz kase i wolny czas a i tak popsuje sie cos innego hehheee

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 06 lis 2014, 08:39

Chodzi o kolektor ssący, czy wydechowy?
Z opisu wychodzi na to, że ssący, więc nie ma możliwości, żeby śruby się pozapiekały. Kolektor przykręcony jest do głowic.
Demontaż jest bardzo prosty. Zaopatrz się w torxy. Odkręć zasilanie paliwem, podciśnienia (proponuję powymieniać wszystkie wężyki od podciśnień, bo to one mogą być przyczyną problemów). Listwa wtryskowa podchodzi do góry, bez większego problemu-nie ma potrzebo odkręcania czegokolwiek.
Co do uszczelnienia- kup silikon wysokotemperaturowy i po sprawie. Robota na 3-4 godziny z rozkręceniem i skręceniem. Nie zapomnij odtłuścić wszystkie łączenia przed uszczelnieniem <okok>

pawlak178
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2014, 18:21
Lokalizacja: gora kalwaria

Post autor: pawlak178 » 06 lis 2014, 18:42

spoko dzieki za odp klucze mam benzyne ekstaracyja do otluszcenia tez uszelki kupilem w sklepie balem sie z tymi srubami sparwdzalem juz zatykalem przepustnice i silnik gasl ale slychac bylo jak ssie powietrze syczenie sprawdze i te weze dziki za pomoc pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb8 ... 04d77.html 20 letni klamot w ktory pchasz kase i wolny czas a i tak popsuje sie cos innego hehheee

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga