Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AWX 1.9 131 KM] Wąż do turbiny - popękany

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
Cancelled
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2011, 12:52
Lokalizacja: Elbląg

[ AWX 1.9 131 KM] Wąż do turbiny - popękany

Post autor: Cancelled » 27 kwie 2012, 21:28

Witam.
Czy to normalne, że taki oto wąż popękał w 2 miejscach po 15 tys kilometrów ?
Kupiłem nowy wąż w serwisie audi za 900 zł. Niestety nie ma zamiennika do tego węża. Jego oznaczenie to 8E0145834P. Jaka może być tego przyczyna ?

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 27 kwie 2012, 23:25

Wiadomo ze normalne to nie jest , jesli kupiles waz w aso to napewno masz gwarancje .
Moim zdaniem lezal zbyt dlugo na skladzie w oczekiwaniu na nowego wlasciciela .

Lub tez niewlasciwy montaz z naprezeniami w co niewierze .

Mysle ze ni ma co sie przejmowac bo to pewnie wada czesi / materialu skoro pekl w 2-ch miejscach i powinni wymienic bezdyskusyjnie .

A co sie stalo z poprzednim ?
Autko normalnie sie zachowuje kiedy waz jest sprawny ?
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

Awatar użytkownika
Cancelled
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2011, 12:52
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Cancelled » 28 kwie 2012, 01:51

Poprzedni miał luzy na szybkozłączce. Jak wąż jest sprawny to autko jeździ jak należy. Myślę, że Twoja teoria jest słuszna. Zobaczymy czy w aso uznają wadę węża. ÂŻeby mi nie zarzucili niewłaściwego użytkowania.

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 29 kwie 2012, 14:20

Cancelled pisze:Poprzedni miał luzy na szybkozłączce. Jak wąż jest sprawny to autko jeździ jak należy. Myślę, że Twoja teoria jest słuszna. Zobaczymy czy w aso uznają wadę węża. ÂŻeby mi nie zarzucili niewłaściwego użytkowania.
Pytanie czy wymienili Ci oni w ASO ? Często zdarza się, że na byle montaż jakiekolwiek części chcą dowód w postaci faktury paragonu od firmy która taką czynność wykonała (osobiście nigdy nie zgłaszałem reklamacji ponieważ jedynie co kupuje w ASO to płyny i śrubki). Nie zgodzę się z Tobą jeśli mówisz że nie ma zamienników, aczkolwiek każdy zamiennik będzie gorszy choćby od używanego oryginału. Ja bym proponował udać się na szrot audi vw, bądź poszukać na allegro silnik AWX i popytać sprzedawców czy nie mają takiego węża z pewnością do 200 zł szło by załatwić jeśli ASO negatywnie rozpatrzy twoją reklamację. 900 zł <szok>
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 29 kwie 2012, 14:53

Cancelled.
Moze przy starym wezu wystarczylo wymienic oring uszczelniajacy i zabespieczenie, koszt czesci w Aso kolo 50 zlociszy.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 29 kwie 2012, 15:14

Mayhem pisze:aczkolwiek każdy zamiennik będzie gorszy choćby od używanego oryginału.
Tutaj się całkowicie nie zgodzę.
Pękł ostatnio mi wąż płynu chłodzącego lecący do nagrzewnicy. w aso chcieli za 20 cm węża 180 PLN, taki sam kupiłęm za 20 pln i dodam, że ten za 20 pln na 100 % jest z lepszego materiału niż oryginał.
Tak samo jak uszczelki wtrysków oryginały to szit słąba guma.
A wracając do węży wystarczy podjechać do sklepu z cześciami do ciężąrówek, przynajmniej u mnie taki jest . można węże na metry kupować, są profilowane kolanka itp, i napewno taki wąż wyjdzie dużo taniej.

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 29 kwie 2012, 22:30

Koledzy nie sprzeczajcie sie .

Takiego weza do AVF-AWX-a nie ma w zamiennikach tak jak i katalizatora do wersji z manualem .

Jezeli chodzi o waz to sam takowego szukalem ( do 10/2011 ) w sklepach na allegro na ebay-u w europie i nie znalazlem a w sklepie z czesciami powiedzieli mi ze tylko aso . Moj tez ma delikatny luz i nawet jedno ucho ktore zaskakuje za zatrzask sie wytarlo ale mechanik delikatnie naspawal i oszlifowal i dziala a wymiana oringu nic tu nie pomaga .

Koszt w Belgii jest niemalze identyczny .

Kolego Cancelled Czy po zamontowaniu nowego weza zaowazyles jakies zmiany w akustycznej pracy silnika moze ?
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 29 kwie 2012, 23:55

AndreCh pisze:Jezeli chodzi o waz to sam takowego szukalem ( do 10/2011 ) w sklepach na allegro na ebay-u w europie i nie znalazlem a w sklepie z czesciami powiedzieli mi ze tylko aso
Mi nie zajęło dużo czasu żeby znaleść proszę: http://www.ebay.de/itm/LADELUFTSCHLAUCH ... 0724380244
Ale nie o to chodzi że stoję murem za częściami tylko oryginalnymi, biernik, nie tyczy się wszystkich przypadków, są wyjątki itd, zgodzę się że części od ciężarówek w tym przypadku, jeśli chodzi o węże będą na pewno miały większą wytrzymałość. ;)
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

AndreCh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:07
Lokalizacja: Monki/Bruksela

Post autor: AndreCh » 30 kwie 2012, 00:11

Kolego Mayhem

Brawo jezeli chodzi o czesc a ja do pazdziernika 2011 nigdzie nie moglem znalezc .
Mialo sie Pare aut i znowu Audi

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wąż do turbiny - popękany

Post autor: axe » 30 kwie 2012, 00:21

Cancelled pisze:Witam.
Czy to normalne, że taki oto wąż popękał w 2 miejscach po 15 tys kilometrów ?
Kupiłem nowy wąż w serwisie audi za 900 zł. Niestety nie ma zamiennika do tego węża. Jego oznaczenie to 8E0145834P. Jaka może być tego przyczyna ?
akurat tego weza osiagniecie w zamienniku jest dosc klopotliwe
bardzo czesta usterka z tym peknieciem

u siebie raz zmienialem a jak mialem to te weze po 250 pln uzywki schodzily od reki
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

michu1002
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 18 sie 2010, 22:29
Lokalizacja: barlinek

Post autor: michu1002 » 03 maja 2012, 08:56

Koledzy a ja jak mi się wycierają takie węże na zatrzaskach to żeby sobie nie utrudniać to, kupuję klej 2 składnikowy odtłuszczam delikatnie i papierkiem 120 przejeżdżam, nakładam równomiernie do o koła na rurę i wklejam do otworu, niema prawa puścić, a takie węże na allegro to można spokojnie znaleść po 100 zł

Awatar użytkownika
Cancelled
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2011, 12:52
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Cancelled » 13 maja 2012, 13:53

Przepraszam za moją nieobecność.
Pytanie czy wymienili Ci oni w ASO ?
Niestety wąż wymieniany był u mojego mechanika. Mechanik posiada rachunek i jutro jedzie go zareklamować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie zgodzę się z Tobą jeśli mówisz że nie ma zamienników
Uwierz mi, że nie ma. Mój wąż różni się od tych na allegro za 500 zł jedną literką w oznaczeniu. Mój to 8E0145834P. ÂŁatwo dostępne zamienniki to 8E0145834M.
Ja bym proponował udać się na szrot audi vw, bądź poszukać na allegro silnik AWX i popytać sprzedawców czy nie mają takiego węża z pewnością do 200 zł szło by załatwić jeśli ASO negatywnie rozpatrzy twoją reklamację
Jeżeli się nie uda to spróbuję tak zrobić, z tym, że to musi być silnik z 2003+ roku.
Moze przy starym wezu wystarczylo wymienic oring uszczelniajacy i zabespieczenie, koszt czesci w Aso kolo 50 zlociszy.
Zapewniam, że gdyby to było możliwe to mój mechanik z pewnością by to zrobił.
A wracając do węży wystarczy podjechać do sklepu z cześciami do ciężąrówek, przynajmniej u mnie taki jest . można węże na metry kupować, są profilowane kolanka itp, i napewno taki wąż wyjdzie dużo taniej.
Hmm. Jest to ciekawa alternatywa. Rozważę to w dalszym toku naprawy.
Kolego Cancelled Czy po zamontowaniu nowego weza zaowazyles jakies zmiany w akustycznej pracy silnika moze ?
Nie. Nic kompletnie się nie zmieniło oprócz braku wycieku oleju przy oringu.
Koledzy a ja jak mi się wycierają takie węże na zatrzaskach to żeby sobie nie utrudniać to, kupuję klej 2 składnikowy odtłuszczam delikatnie i papierkiem 120 przejeżdżam, nakładam równomiernie do o koła na rurę i wklejam do otworu, niema prawa puścić, a takie węże na allegro to można spokojnie znaleść po 100 zł
A jak będę musiał odłączyć wąż to co zrobię ?

[ Dodano: 2012-05-17, 16:12 ]
Dostałem odpowiedź z ASO. Chcą sprawdzić czy z autem wszystko w porządku. Nie wiem czy warto jechać 70km w jedną stronę żeby usłyszeć, że nie uznają mi reklamacji. Auto jest jak najbardziej ok, ale pewnie zarzucą mi coś innego.

[ Dodano: 2012-05-25, 12:30 ]
Jednak nie musiałem tam jechać. Uznali reklamację. Zwrot gotówki lub nowy przewód. ÂŚciągany będzie z Niemiec.

Martinoold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Martinoold » 31 paź 2014, 19:30

Witam Was serdecznie jestem jestem nowym posiadaczem Audi, ale po rentgenie auta mam mały problem. Przepraszam za odkopanie tematu.
Mianowicie mam pęknięty wąż od turbo - intercoolera. Wąż ma oznaczenie 8E0145834m, tylko problem jest w znalezieniu używanego. Dlatego mam do Was pytanie, czy płacić za wąż w ASO ok. 700 zl(troszkę drogo jak dla mnie) czy macie jakieś doświadczenie w zamienniku, danej firmie? Tak na marginesie ciężko znaleźć jakiś dobry zamiennik. Co byście poradzili? dziękuję z góry za odpowiedz.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
herbu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 18 paź 2011, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: herbu » 31 paź 2014, 20:16


krts
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 23 lut 2013, 15:27
Lokalizacja: piaseczusets

Post autor: krts » 31 paź 2014, 20:30

teraz rynek wtórny jest tak bogaty że powinieneś znaleźć wąż bez problemu.
w którym miejscu ci strzelił?
za 700 wyjdzie ci cały FMIC jak dobrze pokombinujesz

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga