Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[usługa] xenony, montaż xenonów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:07
Lokalizacja: Lubliniec

[usługa] xenony, montaż xenonów

Post autor: Mariusz_PL » 29 sty 2009, 16:13

Polecam montaż xenonów w firmie: Well-Done. Ja tam swoje zakładałem i jestem bardzo zadowolony. Firma udziela oczywiście gwarancji 12-miesięcznej.

Adres:
ul. Powstańców 15b
41-400 Mysłowice

telefon:

032 223 92 67
502 097 897

Więcej informacji na stronie: http://www.well-done.pl/

Pozdrawiam !! :-)

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 29 sty 2009, 16:23

Mariusz_PL, tylko powiedz czy ci montowali oryginalny wraz z samopoziomowaniem i spryskami czy proste w montazu hidy?

Awatar użytkownika
Mariusz_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:07
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Mariusz_PL » 29 sty 2009, 16:29

zwykłe w montażu hidy... ale wybór mają naprawdę duży :-)

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 29 sty 2009, 17:03

to już są zakłady specjalizujące się w wiejskim tuningu.. :(

kolega poleca montaż, a ja odradzam decydowanie się na takie badziewie.

Awatar użytkownika
Mariusz_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2008, 19:07
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Mariusz_PL » 29 sty 2009, 17:22

surowy, jak tam uważasz, ale ja polecam tym którzy nie chcą samemu zakładać hidów i chcą mieć dobrze zalożone... jednym może się przydać (tak jak mi) a innym nie.

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 29 sty 2009, 19:09

Mariusz_PL, a zgłębiłeś dokładnie temat, zanim zamontowałeś to badziewie?

Gdziekolwiek przeczytasz o tych pseudoksenonach, to dowiesz się, że stwarzają ogromne zagrożenie na drodze.

pierwszy lepszy artykuł:
http://www.auto-swiat.pl/wydania,Garazo ... 407,1.html

rozmowa na ten temat z forum passata.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742

Są ludzie trzeźwo myślący, którzy starają się odwieść od tego głupiego pomysłu, ale niestety.. Większość po prostu nie słucha, bo po co, skoro jemu będzie lepiej, no i przecież tak wiele osób zamontowało takie coś, to przecież musi być fajne i w ogóle.

Wiem, że walka jest z wiatrakami, ale czy na prawdę dbacie tylko o własny tyłek? Hmm.. nawet nie o własny tyłek, bo jak ktoś oślepiony wjedzie na czołówkę..

ÂŻeby nie było, sam kiedyś chciałem zakładać te HID'y, ale zanim to zrobiłem postanowiłem poczytać trochę o tych lampach i.. dziwię się, że aż tyle osób je montuje.

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 29 sty 2009, 20:07

surowy pisze:Mariusz_PL, a zgłębiłeś dokładnie temat, zanim zamontowałeś to badziewie?

Gdziekolwiek przeczytasz o tych pseudoksenonach, to dowiesz się, że stwarzają ogromne zagrożenie na drodze.

pierwszy lepszy artykuł:
http://www.auto-swiat.pl/wydania,Garazo ... 407,1.html

rozmowa na ten temat z forum passata.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742

Są ludzie trzeźwo myślący, którzy starają się odwieść od tego głupiego pomysłu, ale niestety.. Większość po prostu nie słucha, bo po co, skoro jemu będzie lepiej, no i przecież tak wiele osób zamontowało takie coś, to przecież musi być fajne i w ogóle.

Wiem, że walka jest z wiatrakami, ale czy na prawdę dbacie tylko o własny tyłek? Hmm.. nawet nie o własny tyłek, bo jak ktoś oślepiony wjedzie na czołówkę..

ÂŻeby nie było, sam kiedyś chciałem zakładać te HID'y, ale zanim to zrobiłem postanowiłem poczytać trochę o tych lampach i.. dziwię się, że aż tyle osób je montuje.

No ja mam ten badziew tzw HIDy i możesz pisać co chcesz... pewnie masz C5 po lifcie z żarówkami H7 to sobie możesz się naśmiewać .... Ja po kupnie A6 byłem w szoku, że jazda w nocy wygląda tak jak kiedyś w maluchach. Widoczność praktycznie zerowa. Założyłem HIDy i teraz naprawde fajnie wszystko jest oświetlone. Myślę, że stwarzałem większe zagrożenie jadąc po ciemku z żarówkami H1 niż teraz z HIDami.

Mi to rybka, co sobie myślisz na ich temat i jakie masz o nich zdanie... ale z Twojej wypowiedzi wyłania się coś na wzór mitów instalacji LPG.... są krzykacze, co NIGDY na LPG ni jeeździli i ciągle narzekają ale wiedzą wszystko najlepiej o użytkowaniu auta na gaz, wysuwają argumenty , że silnik po 30 tys km do remontu, boją sie, że im to wybuchnie, że śmierdzi itp
Owszem HIDy w autach typu Kadett czy golf II gdzie nei ma soczewki, która kształtuje górną granicę światla jest niebezpieczne. W reflektorze od Kadetta HIDy walą niemiłosiernie po gałach. Nawet oryginalne xenony montowane w fabryce OÂŚLEPIAJÂĄ. Samopoziomowanie nie nadąży skorygować w ciągu 1 sekundu wysokości snopa światla gdy auto wjedzie w dołek a wtedy każde auto z fabrycznymi xenonami też wali po gałach tak samo jak spryskiwacze... wiele ludzi ma auta z ori xenonami, mają spryski ale ich nie używają ale w świetle prawa są ok. Palniki dają wiecej ostrego światła no i dlatego ma się wrażenie, że wypalają oczy i nie ważne czy to hidy czy ori xenony z samopoziomowaniem i spryskami :-P

tak samo odnosi się to do LPG. NIKT nie montuje LPG dla bajeru czy dla agrotuningu, montują tylko po to żeby oszczędzać, większośc osób mające hidy w A6 c5 przed liftem nie kupowało ich po to żeby robić agro-tuning tylko po to, że A6 z żarówkami H1 nie da się jeździć w nocy a gdy już spadnie deszcz i asfalt jest mokry to jazda wygląda tak jakby się jechało ze zgaszonymi światłami.

Poszukaj sobie w dziale elektryka tematy ze słowem HID w nagłówku i poczytaj czy ktoś w ogóle wspomniał tam, że chce HIDy założyć tylko dla tego bo są cool? Każdy kto tam zakładał taki temat szukał tam właśnie rozwiązania marnych śwaitel w C5 właśnie przed liftem....
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 29 sty 2009, 20:28

eneron, wybacz, że nie napiszę teraz zbyt dużo, ale akurat muszę się zmywać.
Ale po krótce: jeśli do audi a5 C5 są produkowane oryginalnie xenony, to czemu nie założyć takich?

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 29 sty 2009, 20:31

surowy pisze:eneron, wybacz, że nie napiszę teraz zbyt dużo, ale akurat muszę się zmywać.
Ale po krótce: jeśli do audi a5 C5 są produkowane oryginalnie xenony, to czemu nie założyć takich?
Dlatego, że i tak w świetle prawa nic mi to nie da, że wywale 1200zł na ori lampy :-/ Nie mam spryskiwaczy i samopoziomowania :/ Jedynie napisane mam na tych lampach D2S.

Jeśli miałeś na myśli to, że dlaczego nei kupiłem środków (soczewki, przetwornice, żarniki) z ori lamp z xenonami to powiem tylko tyle, że nie chcę rozklejać swoich lamp z kilku powodów, mogę źle coś zmontować podczas przekładania lub krzywo coś przykręcić, że efekt może być beznadziejny i wtedy dopiero będzie dawało po oczach, rozszczelnienie lamp może powodować ich przeciekanie lub parowanie (i całą praca wtedy na marne) no i raczej nikt nie sprzeda samych bebechów z ori lamp :-/ Podsumowując - nie czuję się na siłach, żeby robić przeszczep środków lamp :-P

A nawet gdybym założył ori lampy lub hidy o tej samej barwie światła raczej na pewno nie dało by się poznać które są które.... W Subaru Forester znajomy ma fabryczne chyba 6000k (świecą dokładnie takim samym światłęm co moje hidy) i ja mam hidy 6000k i moje świecą dokładnie tak samo tzn barwa światła tylko, że u niego są nowsze lampy i jest jaśniej przed samochodem niż u mnie ale gdy się odejdzie na odległośc okolo 20m nie da sie określić, które auto ma hidy a które ori
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 30 sty 2009, 19:08

Rację ma i censored i eneron. HIDy wstawione go Golfa czy Astry czy do Audi80 w szklane lampy to porażka wiocha( niebieskie światło i tuba w bagażniku) i zagrożenie dla innych DR i MKK jak nic. Natomiast w naszych laleczkach światła mijania to porażka i jeszcze raz porażka. Jak kupiłem mój statek, miałem okazję jechać po zmroku i mżawce, i doznałem szoku, moja Corsa z 91 z prawidłowo ustawionymi lampami i nominalnymi żarówkami na światłach mijania ma lepszy zasięg :shock: - a lampy w Audi są w db stanie. I z reguły warto założyć ksenony w normalnej barwie, co przy soczewce i spryskach nie oślepia innych, chyba że auto po dzwonie i ksenon coś koło 9300 :mrgreen: gdzie dostajesz takich <coo> po minięciu się z delikwentem <ok>
<quattro>

zenonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:13
Imię: Zenek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grays, uk

Post autor: zenonek » 22 mar 2009, 00:51

Popieram to co mowi Surowy, ja u siebie zamontowalem, takie z chin, i porazka, przestaly dzialac, potem nastepne, potem boscha, od boscha bolaly mnie oczy..a jak zalozylem z powrotem zwykle H1 philipsa to normalnie szok! O ile lepiej! Pomyslalem: po co to badziewie ladowalem??!!

Glupi czy co?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Peter86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 28 sty 2009, 01:07
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post autor: Peter86 » 10 kwie 2009, 08:07

Myśle o zamontowaniu ori bi ale ponieważ mam autko ciemny granat chciałbym uzyskać barwę bardzo niebieską . Czyli wybrac bi miedzy 8 a 10 tys? I takie pytanko mam autko z 2000 roku czy ori bi np z 2003 roku beda pasowac?

Awatar użytkownika
Peter86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 28 sty 2009, 01:07
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post autor: Peter86 » 10 kwie 2009, 08:16

censored pisze:Barwe weź 4300. Każda dużo wyższa powoduje pogorszenie widoczności podczas deszczu i na mokrej nawierzchni. Ludziska - swiatla dzialaja podczas kazdej pogody i nalezy sprawdzic czy w kazdej zachowuja swoje własciwości na drodze.
Chyba sie nie zrozumieliśmy :-P
Wzrok mam dobry a chcę kolor mocno niebieski nawet kosztem widocznosci.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 29 maja 2009, 07:05

Peter...
jak nie zależy Ci na widoczności, tylko "na niebieskim" - to załóż se koguty policyjne zamiast reflektorów... :lol: - te to dopiero są "mocno niebieskie"... :lol:

Co do HID-ów... pamiętajmy tylko o jednym: jeśli w aucie jest system oświetlenia niezgodny z prawem, to w przypadku JAKIEJKOLWIEK KOLIZJI MY JESTEÂŚMY WINNI !!!
Nawet gdyby z podporządkowanej wyjechała nam furmanka, a chłop nie miałby karty woźnicy - mamy PRZESRANE... i w sensie prawnym i finansowym (odmowa wypłaty odszkodowania przez firmy ubezpieczające...).
Wiem, że często palniki HID umieszczone w lampach z soczewkami nie oślepiają innych... wiem że niekiedy jest to mniejsze zło niż jazda "po ciemku" z ori lampami , które "nie świecą"... :roll: ... ale wiem też że prawo jest w tej kwestii bezwzględne. W PL - lampy z homologacją do żarówek wyładowczych, oraz układ zmywania reflektorów. W EU - to samo + układ samopoziomowania wiązki światła... :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polecam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga