Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.8t] Gigantyczny wyciek oleju silnikowego.

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
liber_x
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:00
Lokalizacja: torun

[A6 C5 1.8t] Gigantyczny wyciek oleju silnikowego.

Post autor: liber_x » 06 gru 2010, 14:34

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum jako, że dopiero od 3 dni jestem posiadaczem Audi a6 c5 1.8t FWD z 1999roku.

Nie było mi dane cieszyć się długo samochodem jako, że dziś rano z silnika wyciekł calutki olej (przynajmniej większa jego część bo bagnet suchy).

Opiszę krótko sytuację. Samochód jest raczej zadbany, 3000km po zmienie oleju filtra itd... Do dzisiejszego poranka nie działo się nic, stan oleju w normie, żadnych kontrolek ubytków mocy czy innych problemów. Dziś jak co dzień 15min przed wyjazdem odpaliłem auto żeby zagrzać silnik przed drogą. po około 5 min zauważyłem plamę oleju pod samochodem. Natychmiast zgasiłem silnik i zobaczyłem jak olej spływa strumieniem na ziemię z komory silnika...

Zbadałem dokładnie miskę olejową, filtr, blok silnika. Nie widać żadnych mechanicznych uszkodzeń. Po dokładniejszym sprawdzeniu znalazłem pękniętą rurę (chyba część odmy). Znajduje się ona z prawej strony silnika pod kolektorem ssącym. jest to rodzaj plastikowego kolanka łączącego się z trójnikiem. Dookoła wszystko zachlapane olejem i wygląda na to, że wyciek pochodzi właśnie z tego miejsca. Wymontowałem kompletnie strzaskaną cześć jej numer to: 085 103 213.

Czy możliwe, że tak duży wyciek pochodzi właśnie z tego miejsca? Czy jest to część odmy czy może jakiś przewód olejowy?

BARDZO BARDZO proszę o waszą pomoc jako, że zakupiłem już pęknięta część oraz nowy olej filtr itd. Zanim jednak wszystko poskładam i zaleje świeżym olejem chciał bym mieć większe pojęcie o usterce i trochę pewności,że drogi świeży olej nie znajdzie się na ziemi.

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

kosa81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:31
Lokalizacja: newtownabbey

Temat postu: [A6 C5 1.8t] Gigantyczny wyciek oleju silnikow

Post autor: kosa81 » 07 gru 2010, 17:27

Ta cesc plastikowa to czesc odmy i raczej jest nie mozliwe ze z tamtad pochodzi wyciek.Ja tez mam duzy wyciek oleju w okolicach filtra,jak jutro dam rade to to rozkrece i zobacze co jest grane.Mysle ze to jakas uszczelka,przynajmniej tak to wyglada.

DJabeł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 02 kwie 2009, 17:50
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DJabeł » 07 gru 2010, 17:43

a moze zahaczyłeś o coś w czoraj i pekła miska olejowa. wycieku nie było bo mróz a dzis jak odpaliłęs silnik nagrzał sie i poleciał olej.
Audi a6 c5 2000r 2.5TDI 180KM - post451237.html#p451237

liber_x
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:00
Lokalizacja: torun

Post autor: liber_x » 07 gru 2010, 23:14

Dziś wymieniłem odmę i oczywiście wyciek nie ustał. Po dokładnej analizie i pomocy kolegi znalazłem przyczynę. Olej leci jak wściekły z czujnika znajdującego się za filtrem od strony silnika.

kosa81, Jeśli z tej okolicy to albo oring na filtrze albo czujnik jak u mnie.

Panowie czy ktoś wymieniał kiedyś ten czujnik. Nie wiem jak się do niego dostać. wyciek zlokalizowałem lusterkiem. Może ma ktoś DIY albo wskazówki.

Z góry dzięki ;)

kosa81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:31
Lokalizacja: newtownabbey

Post autor: kosa81 » 08 gru 2010, 21:29

Juz naprawione u mnie puscila uszczelka przy chlodniczce oleju.15 min naprawy.koszt £3.20 plus olej,a ja juz myslalem ze silnik zajechalem ufff..

Awatar użytkownika
dexter92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:20
Lokalizacja: Turek

Post autor: dexter92 » 02 lip 2014, 15:46

Witam ,niestety u mnie też pojawił sie problem z olejem ponieważ jest wyciek nie duzy ale oleju ubywa .silnik mam 1,8 t z 97 r.
wymieniłem już plastik od bagneta i niestety dodam że to nie to , auto nie kopci nic na niebiesko , wogole nie kopci .
natomiast mozna gołym okiem zobaczyć że duzo oleju jest pod kolektorem w okolicy bagnetu (zdj) dodam ze od kupna auta nie działa mi wskażnik temp oleju ale myslałem że to wina zegarów a teraz mam watpliwosci czy to nie ma cos z tym wspolnego czy to tez jakas uszczelka , jest to moja pierwsza audi i na poczatek szukam pomocy tu zanim udam sie do mechanika ew. rozbiore silnik .pozdrawiam i licze na pomoc .
Obrazek

Łukasz13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 476
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:51
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: Łukasz13 » 03 lip 2014, 00:27

Tam jest odma jesli jest popękana to bedzie mokro od oleju.
A4 1.8T AWT ~~250 KM
Pomoc,chiptunig 1.8t,2.7bit

proszenie

Post autor: proszenie » 06 lip 2014, 07:53

Jeżeli wyciek oleju jest nie duży to na pewno pęknięta odma lepiej wymienić na nową
i po kłopocie. Ale lepiej sprawdź uszczelkę ( oring ) pod chłodniczką olejową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga