Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 4.2 Quattro 1999 r.] - szarpie tiptronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Chaczus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:22
Lokalizacja: Kraków

[A6 C5 4.2 Quattro 1999 r.] - szarpie tiptronic

Post autor: Chaczus » 27 sty 2009, 19:24

Witam,

posiadam od pół roku Audi a6 4.2 Quattro z 1999 r. - skrzynia 5-biegowa tiptronic, przebieg 140.000 km (myśle że wiarygodny, od nowości do 2007 r. serwisowany w Audi we włoszech).

Kilka dni temu skrzynia zaczęła mi szarpać. Na zimnym silniku/skrzyni nic sie nie dzieje, jak się rozgrzeje to skrzynia sama redukuje bieg przez co powoduje szarpnięcie. Ma to miejsce w momencie odjęcia gazu oraz np przy wolnym przyspieszaniu. Przy szybkim przyspieszaniu nic się nie dzieje, zmienia biegi ładnie.

Byłem w jednym serwisie, podobno było za mało oleju - dolali, skasowali jakieś błedy - to samo (sugerowali remont generalny skrzyni - około 5-7 tyś zł)

Byłem w innym serwisie, Pan skasował jakieś błedy (błąd komunikacji ze sprzęgłem), zrobił "adaptację" skrzyni - zaczęła jeździć prawidłowo. Przjechałęm kilkadziesiąt km bez szarpnięcia. Nastęnego dnia rano, po tym jak silnik się zagrzał znów zaczęło szarpać.

Wróciłem do tego serwisu - wymienili olej, filtr i uszczelkę - podobno olej był czysty (bez wiór), skasowali błędy - lecz skrzynia nadal szarpie.

Jestem zdecydowany na naprawę tej skrzyni, chciałbym jednak wiedzieć co należy naprawić i czy to spowodowane jest uszkodzeniem mechanicznym czy też elektornicznym raczej (jakiś czujnik itp.) żeby nie robić niepotrzebnie remontu skrzyni, jeżeli nie ma takiej konieczności.

Jeszcze jedna informacja - zanim skrzynia zaczęła szarpać, jakiś miesiąc-półtora wcześniej przestał działać manualny tryb zmiany biegów (po telefonie do serwisu powiedziano mi że to nic poważnego, nie ma wpływu na działąnie całej skrzyni a spowodowane jest uszkodzeniem przy lewarku).

Bardzo proszę Państwa o jakieś sugestie i wskazania, ewentualnie o polecenie jakiegoś zakładu/serwisu (jestem mieszkańcem Krakowa). Pozdrawiam serdecznie, i z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2009, 23:27 przez Chaczus, łącznie zmieniany 1 raz.

szef2416
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 14 gru 2008, 21:22
Lokalizacja: Drawsko

Witam

Post autor: szef2416 » 27 sty 2009, 20:28

ja tak mam jak odłocze przepływomierz w silniku nie powoduje błendu a nie przechodzi w manuala i brutalniej przerzuca biegi a zobacz pedal chamulca

Chaczus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2009, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Chaczus » 27 sty 2009, 20:30

Przepływomierz był wymieniony zaraz po kupnie auta bo się zepsuł stary, jak można sprawdzić czy jest dobrze podpięty?

Awatar użytkownika
kulka1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 06 paź 2008, 10:49
Lokalizacja: Chełm

Re: [A6 C5 4.2 Quattro 1999 r.] - szarpie tiptronic

Post autor: kulka1987 » 28 sty 2009, 22:37

[quote="Chaczus"]Witam,

Witam kolego ja mialem podobna sytuacje tez mi nie chcial zmieniac recznie biegow tylko u mnie byl jeszcze taki objaw ze czasami nie wyswietlal biegow na fisie i to wlasnie byl czjnik polozenia dzwigni zmiany biegow koszt czujnika ok 450zl i robota 150zl bo podobno jest troche roboty.ale nie wiem czy na 100% to jest to daj znac jak bedziesz wiedzial co to bylo.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga