Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z oświetleniem wnętrza

Elektryka
ODPOWIEDZ
andy-1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2013, 13:49
Lokalizacja: Słupsk

Problem z oświetleniem wnętrza

Post autor: andy-1970 » 15 cze 2013, 09:29

Witam forumowiczów.
Przejrzałem część tematów, jednak w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż dziwnie zachowują się czujniki otwarcia drzwi. W mojej A6 jest pół - fis.
1. Drzwi kierowcy: zapalają się lampki w drzwiach i lampka pod nogami. Lampka sufitowa nie, fis nie pokazuje, samochód nie widzi otwarcia.
2. Drzwi pasażera: na fis zapala się że otwarte są drzwi kierowcy. Lampki w drzwiach i na podsufitce działają poprawnie.
3. Drzwi od lewej strony z tyłu. Fis nie widzi, lampka w podsufitce nie reaguje. Lampki w drzwiach i pod nogami ok.
4. Drzwi pasażera z prawej strony: Całkowity brak reakcji, pewni switch w zamku.
5. Tylna klapa. Fis widzi, lampka w podsufitce się zapala.

PoradÂździe proszę z którego miejsca mam zacząć szukać problemów. Nie chcę od razu rozbierać całego samochodu by znaleÂźć tą usterkę.

andy-1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2013, 13:49
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: andy-1970 » 16 cze 2013, 10:33

Pisi pisze:Raczej jest to uszkodzony modół komfortu. Mogę się oczywiście mylić ale z tego co piszesz najbardziej mi na to wskazuje. Pod nogami kierowcy znajdziesz modół, sprawdz jakie ma oznaczenie literowe, jak będę takie miał podeśle ci na próbę [za kaucją] sprawdzisz jak pomoże to ok jak nie to będziesz musiał szukać dalej.
Dzięki. W przyszłym tygodniu sprawdzę jego nr i Ci podam.

iras85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2008, 21:52
Lokalizacja: Mielec

Post autor: iras85 » 17 cze 2013, 07:53

Podpinam się pod temat, walcze od kilku dni aby namierzyć dlaczego nie ma podświetlenia w suficie, wydarłem modul konfortu, przegladnolem wtyczki niby nic w nim niepokojącego nie zauwazylem wtyczki przegladnolem piny rowniez wszystko wydaje sie OK.

Centralka działa, informacje na fis o otwartych drzwiach działają, lampka pod nogą się zapala na boku drzwi się zapala lecz nie zapala sie nic na suficie. Gdzie szukać problemu, wyczytałem również że oświetlenie idzie przez " LICZNIK " jakiś kawałek schematu ?

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 17 cze 2013, 11:42

iras85, wyciągałeś przednią lampkę? SprawdÂź tam kostki. Może zimne luty.

iras85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2008, 21:52
Lokalizacja: Mielec

Post autor: iras85 » 18 cze 2013, 06:48

dio pisze:iras85, wyciągałeś przednią lampkę? SprawdÂź tam kostki. Może zimne luty.
No pewnie że sprawdziłem ale wezme to jeszcze dziś na serwis i przedzwonie obwody bo moze faktycznie tam cos jest nie tak.

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 18 cze 2013, 07:38

W tylnej lampce zimne luty to standard, może u Ciebie w przedniej też są. Najlepiej sprawdzić. Jak nie pomoże to tu masz schematy elektryczne: dload.htm?action=file&id=2

iras85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2008, 21:52
Lokalizacja: Mielec

Post autor: iras85 » 18 cze 2013, 23:01

dio pisze:W tylnej lampce zimne luty to standard, może u Ciebie w przedniej też są. Najlepiej sprawdzić. Jak nie pomoże to tu masz schematy elektryczne: dload.htm?action=file&id=2
Dio bardzo dziękuje że chcesz mi pomóc bo nie podziękowałem wyżej , przed wyjazdem do pracy probowałem sie dobrać do stanika tej pani ( czytać tylnej lampki w suficie ) ale bez rezultatu jedynym efektem są tylko połamane baznokcie. :) nie myśle tam wparowywać z ciężkim sprzętem coś ala łom .

Jak ją podważyć czy może jakiś sposób chłopaki macie.

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 19 cze 2013, 08:04

Wystarczy podważyć cienkim śrubokrętem od boku. W tym temacie masz trochę o zimnych lutach i jest zdjęcie lampki, możesz tam zobaczyć gdzie blaszki trzymają ją w podsufitce: -a6-c5-problem-z-oswietleniem-wnetrza-z ... 961,15.htm

Ariu

Post autor: Ariu » 20 cze 2013, 05:21

Dio lampeczke udało się wyciągnąć faktycznie bułka z masłem , poprawiłem wszystkie luty odświeżyłem lecz nie przyniosło mi to rezultatu :(. Dalej nie mam podświetlenia w suficie, podsumujmy:

1. Na drzwiach czerwona i biała lampka świeci
2. Na Fis sygnalizuje mi każde drzwi jak są otwarte
3. Luty poprawione w lampkach sufitowych ( przednia tylna )
4. Bezpiecznik nr. 14 sprawdzony
5. Moduł konfortu wyciągnięty niby sprawdziłem nic nie wyglądało Âźle

Proszę o jakiś trop jeszcze.

Teraz to gape strzeliłem bo nie popatrzyłem że brat zalogowany.

Ariu

Post autor: Ariu » 06 lip 2013, 11:21

Nikt nie miał takiego problemu:( ? męczy mnie już to oświetlenie.

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 08 lip 2013, 08:20

Sprawdzałeś czy jest prąd przy otwartych drzwiach w kostce w przedniej lampce?

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 08 lip 2013, 12:43

sprawdÂź czy na normalnej żarówce świeci kiedyś też tak miałem i zostawiłem zwykłe ledy nie chciały świecić
Mati

Damian_1821
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 23 gru 2012, 09:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Damian_1821 » 08 lip 2013, 20:31

andy-1970 pisze:1. Drzwi kierowcy: zapalają się lampki w drzwiach i lampka pod nogami. Lampka sufitowa nie, fis nie pokazuje, samochód nie widzi otwarcia.
2. Drzwi pasażera: na fis zapala się że otwarte są drzwi kierowcy. Lampki w drzwiach i na podsufitce działają poprawnie.
3. Drzwi od lewej strony z tyłu. Fis nie widzi, lampka w podsufitce nie reaguje. Lampki w drzwiach i pod nogami ok.
4. Drzwi pasażera z prawej strony: Całkowity brak reakcji, pewni switch w zamku.
5. Tylna klapa. Fis widzi, lampka w podsufitce się zapala.
andy-1970, nie wiem czy już sobie poradziłeś z tym więc napiszę, bo jestem świeżo po naprawie oświetlenie (wczoraj) :)

Ad 1.
Z drzwi kierowcy biegnie żółto-zielony przewód od kostek przy słupku kierowcy do tyłu, skręca przy fotelu kierowcy gdzie przechodzi na prawą stronę auto (przez fotel pasażera). Prawą stroną biegnie w stronę kokpitu do kostek przy słupku pasażera - jednakże po drodze łączy się w takiej gumowej złączce z dwoma przewodami:
- pierwszy przewód wraca tą samą drogą do modułu komfortu - podejrzewam, że ten może być u Ciebie przetarty/urwany
- drugi przewód biegnie dalej w stronę kokpitu (przechodząc przez jedną z kostek po słupku pasażera) - potem nie wiadomo mi gdzie z czym się po drodze łączy, ale po odłączeniu tego kabelka nie świeci lampka nad nogami kierowcy.

Poprzedni właściciel w zeszłym roku miał autko zalane wodą - właśnie cała prawa strona - padł mu sterownik skrzyni biegów i od tamtego czasu mrugało oświetlenie. Wczoraj okazało się, że przegniły (i urwały się) również właśnie te żółto-zielone przewody w tej gumowej złączce o której pisałem wyżej. Po złączeniu żółto-zielonego idącego od drzwi z samym żółto-zielonym wracającym do modułu komfortu oświetlenie zaczęło świecić normalnie i na fisie wyświetlało otwarte drzwi kierowcy - więc ten przewód odpowiedzialny jest za wyświetlanie na fisie również :)

ÂŻółto-zielony to przewód podający masę.
Nie mam przy sobie schematu i nie jestem pewny, ale jest to piąta kostka 1 pin w module komfortu. Kosteczkę z modułu komfortu można "rozpołowić" - tzn. wyciągnąć taki biały środek. Pin też da radę wyciągnąć.
Sugeruję przemierzyć przewody od tego miejsca do gumowej złączki albo zmostkować na krótko i sprawdzić czy lampki zaczną świecić normalnie.

P.S. Ja musiałem wymontować fotele kierowcy i pasażera oraz ściągnąć boczek z drzwi kierowcy by do tego dotrzeć :]

Ad. 3)
Co do tego podejrzewam, że może być podobna przyczyna taka jak w Ad1:)

Gdzieś na forum można znaleÂźć schematy elektryczne - mi pomogły

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiterekQuattro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 13 cze 2014, 14:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmińsko

Post autor: PiterekQuattro » 26 cze 2014, 15:38

Witam ja mam problem z oswietleniem drzwi przod... a6 c5 97 rok mianowicie tyl swieci dobrze i lewe o prawe nogi tez ale juz przod wogole czasem zapali sie od strony pasazera sprawdzalem oba zamki od srodka i wszystko ok mikrostyki itd niewiem gdzie przyczyna moze ktos wie o co chodzi? z gory dziekuje
Cześć. Audi A6 19''

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga