Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C6 migajace ksenony

Elektryka
ODPOWIEDZ
lo_bo

Audi A6 C6 migajace ksenony

Post autor: lo_bo » 02 cze 2014, 20:37

Witam, mimo że temat był już wałkowany to nie znalazłem jasnej odpowiedzi co do mojego problemu.
Sprawa wygląda tak ksenony po rozgrzaniu zaczynają migać, pewnego razu migały wręcz jak w jakimś policyjnym aucie obydwa w tym samym czasie i tak samo.
Zauważyłem ze dzieje się to najczęściej po jeździe po nierównej drodze i w dużej wilgotności.
wszystko sugerowało że może problem leży gdzieś na kostkach, wszystko zostało rozmontowane i przeczyszczone jednak bez rezultatu poza chyba tym że zaczął prawidłowo działać czujnik oświetlenia i załącza jak na razie za każdym razem światła po zmierzchu.
Zauważyłem że po rozgrzaniu ksenonów jak na wolnych obrotach gwałtownie podniosę obroty silnika i pojawia się szarpiecie ksenony migną i tak za każdym razem aż zazwyczaj na początku lewy przestaje świecić, i rzadziej ale też zdarzyło mi się że prawy.
Można w tym momencie iść podnieść maskę ruszać wiązka uderzać w lampę ale nic się nie dzieje.
Czy to jest już uszkodzenie żarników czy one mogą się tak zachowywać? są one oryginalne philipsa 85122. na lewym żarniku jest jak by nowsza przetwornica bo w plastikowej obudowie.
Wysiadam już przy elektryce tego auta i wole zapytać niż wywalać znów kasę na coś co może być dobre
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Deniro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 954
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:30
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Deniro » 02 cze 2014, 20:57

Ewidentnie padniete zarniki , mialem to samo koszt nowych osramow 300zl

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 02 cze 2014, 21:44

Sprawdź żarniki na 100% zamieniając je stronami.
Piszesz o innej przetwornicy, ciekawe czemu jest inna i dlatego warto wykluczyć jej awarię.
Żarniki tak jak pisze Deniro, ok 300zł i na długi czas spokój.
Ja ostatnio kupiłem od znajomego - GE Xensation 5100K są bardzo fajne :) płaciłem za nie po znajomości 250 zł. Normalnie chyba 280. Ida podobno teraz w nowych autach na pierwszy montaż.
Ma tez inne firmy oryginalne.

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 03 cze 2014, 07:00

U mnie kończący się żarnik zachowywał się inaczej. Po prostu od czasu do czasu nie odpalał, nigdy nie było tak, że jak odpalił to migał albo się wyłączał. W ciągu 7 lat wymieniane dwa i oba tak samo się zachowywały. Osram D2S 66240 XENARC - 150PLN

lo_bo

Post autor: lo_bo » 06 cze 2014, 23:20

przełożyłem żarniki stronami i na razie efekt ustał ale też zrobiło się ciepło i nie leje wiec poczekam na jakieś deszczowe dni żeby osadzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga