Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C6 TDI Tiptronic/Multitronic] Zmina z D na R - drgnięcie

Układ napędowy i skrzynie biegów
markus71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 29 sty 2013, 14:10
Lokalizacja: wrocław

Post autor: markus71 » 14 maja 2014, 18:31

Jeszcze nie słyszałem żeby przestrzeganie zaleceń producenta szkodziło, to raz, dwa padały przede wszystkim w autach o dużym momencie obrotowym. Czyli benzyna silniki o poj.3litry i powyżej i diesle. Zresztą o ile się nie mylę to w silnikach 1,8t skrzyni nie modyfikowali. Oczywiście dochodzi do tego eksploatacja, czyli, przeciążanie( przyczepa), gwałtowne przyspieszenia, za późna wymiana oleju itp. Niestety o multi trzeba dbać.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 14 maja 2014, 19:43

markus71 pisze:Jeszcze nie słyszałem żeby przestrzeganie zaleceń producenta szkodziło, to raz, dwa padały przede wszystkim w autach o dużym momencie obrotowym. Czyli benzyna silniki o poj.3litry i powyżej i diesle. Zresztą o ile się nie mylę to w silnikach 1,8t skrzyni nie modyfikowali. Oczywiście dochodzi do tego eksploatacja, czyli, przeciążanie( przyczepa), gwałtowne przyspieszenia, za późna wymiana oleju itp. Niestety o multi trzeba dbać.
A jednak - w tipie zaleceniem producenta (samochodu nie skrzyni) jest niewymienianie oleju - wiec porada szkodliwa.

Multi rozpada sie kazda jedna, starsze, montowane wlasnie we wspomnianej przez Ciebie 1.8T benzynie sa mniej dopracowane (pierwsze 01J) od ostatnich wypuszczonych (serie 0AN i 0AW). Do tego maja bardziej awaryjne sterowniki. Multitronic nie nadaje sie do ciagania niczego. Multitronik w najmocniejszej wersji w jakiej byl montowany benzynowej to 3.2FSI C6 / A8 a w dieslu 2.7TDI reszta automatow to TIP'y, ktore byly wkladane nawet do RS6 5.0 V10 i rowniez zaleceniem o niewymianie oleju w skrzyni. Teraz audi mocno lansuje skrzynie dwusprzeglowe

Reszta mojej wiadomosci to byla ironia - odnosnie serwisu LL co 30 tys, bo wiekszosc, wlacznie ze mna, ze wzgledu na zwalony system napinania lancuchow rozrzadu, wymieniam olej wczesniej by nie doprowadzic do zatkania sie kanalow olejowych. Wiec niestety ale przestrzeganie wszystkich zalecen - moze byc niezle ale tylko i wylacznie w nowym aucie, w troche juz eksploatowanym, dalsza eksploatacja w sposob, w ktory byl juz eksploatowany moze doprowadzic kolejnego wlasciciela do bankructwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga