Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ a6 c6 ] tylne lampy led raz świecą raz nie, jaka przyczyna

Elektryka
krisOOOO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 27 sie 2011, 21:10
Lokalizacja: Londyn Wawa

Post autor: krisOOOO » 31 mar 2012, 13:56

mareq u mnie po czyszczeniu skrobaniu doginaniu styków masy pomógł najprostszy sposób
wymiana nieprzepalonych ale już chyba zmęczonych żarówek <rotfl> na dodatek były to jakieś buble po wymianie trzech górnych ktore najwięcej pracują mam spokój już drugi miesiąc
więc proponuję zacząc od tego a jeśli to rzeczywiscie problem z masa zastosujesz sposób fabiano82

powodzenia

mareq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2009, 19:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mareq » 01 kwie 2012, 10:39

Dziekuje za podpowiedz, w poniedzialek kupie zaroweczki do postoju (3 szt.) i zobaczymy czy to cos w moim przypadku pomoze.
Jak nie pomoze to niestety zdecydowany juz jestem na nowa lampe ULO, ale wiadomo, jak jedna bedzie nowa a druga stara to bedzie kicha wiec trza zaraz 2 lampy kupic ... :-/
Tak mialem z przednim reflektorem, jeden nowy (wymieniony po szkodzie) a drugi 8 letni oryginalny jeszcze i niestety kijowo to wygladalo nie mowiac juz o widocznej roznicy w swieceniu.
Udalo mi sie kupic nowy w rozsadnej cenie (750 pln) i teraz jest elegancko :-)

...no i juz jestem po wymianie 3 nowych żarówek P21W (Tunsgram) , ponowne czyszczenie styku masy i w drodze powrotnej do domu 'nie padły' . To już mały sukces ale najbliższe dni pokażą na ile skuteczne to rozwiązanie :-)

szy18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 17 kwie 2012, 11:15
Lokalizacja: sanok

Post autor: szy18 » 11 maja 2014, 16:45

witam,
koledzy także podpinam się pod temat problemu z prawa tylna lampą w sedanie.

dzieje się dokładnie to samo co u kolegi mareq. Po odpaleniu komunikat, ze nie dzialaja postojowe, za chwile, ze wsteczny a nastepnie ze migacz nie dziala. Dzieje sie to ok 2-3 min. od odpalenia, po kolei 'padaja' kolejne swiatla i tak przy kazdym odpaleniu auta.

przerabiam to juz drugi raz. za pierwszym razem problem leżał w wilgoci zbierajacej sie w lewej lampie. po wysuszeniu obu lamp było OK okolo 5 miesiecy. lampa została wymieniona na używkę która nie była popękana. myślalem ze po problemie.
niestety znów problem powrócił.
suszenie lamp juz nie pomaga, nie widać żadnych śladów korozji na pinach obu lamp.
w prawej lampie jest rząd trzech postojówek i tylko skrajna prawa lekko się żaży ale słabiej niż powinna.
jak pisalem wyżej suszenie nie pomaga, wymiana żarówek także, podawanie masy także bez rezultatów. gdzie szukać przyczyny ???

koledzy napiszcie jak dokładnie podać ta mase na prawa lampe? skad dokąd? może coś zle robie z tą masą.

Deniro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 954
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:30
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Deniro » 11 maja 2014, 17:39

Gdy wszystkie inne metody zawodzą pozostaje tylko wymiana wiązki lub wkładu 4F5945221C (158zl) 000979225E (20zl)

gre8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 31 sty 2016, 20:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: gre8 » 13 kwie 2016, 21:29

no i u mnie też się po kichało.
Lampa tył, lewa sedan.
Lampy suche a co chwila po kolei usterki żarówek na kokpicie.
Styki - jak nowe generalnie.
Zauważyłem jedynie, że napięcie przysiada bardzo nieregularnie i żarówki żarzą się niezależnie od poruszania kablami czy stykami. Napięcie w lampie żyje swoim życiem.

Jeśli faktycznie płytka diodowych lamp stopu ma coś do tego jak piszą poprzednicy, to sama wymiana wkładu o którym napisał mój poprzednik nic nie da. Płytka LED stopu jest w kloszu a wkład osobno.

Jedyna rzecz, która przykuła moją uwagę, to to że te 3 żarówki pozycyjne porządnie podgrzewają płytkę z LED, która jest tuż nad nimi.

Wyciągał ktoś już te LED'y z płytką na stół????

Cholera czeski film.

diabloarko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2015, 16:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: diabloarko » 26 kwie 2016, 21:39


jarecki01
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 03 wrz 2011, 21:18
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ljungby

Post autor: jarecki01 » 11 sie 2018, 18:33

Odgrzeję kotleta
Tylny prawy kierunek świeci kiedy chce czasem pobłyska z 10 sek ,a czasem błyśnie 2 razy i coś go rozłącza,na desce automatycznie błąd spalonej żarówki,wszystkie inne światełka działają.Po odłączeniu przycisku awaryjnych jest ta sama sytuacja.
Co jest grane?

jochan41
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:28
Imię: Jan
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydultowy

Post autor: jochan41 » 07 lut 2019, 19:37

Podpinam sie pod temat bo tez mam problem z lampami w Avancie.Przestala mi swiecic lewa lampa w klapie bagaznika tzn.ledy nie swieca.Kupilem nowa lampe podlaczylem i swieci normalnie ale jest nowy problem bo jak wlacze tylne swiatla przeciwmgielne to gasnie mi swiatlo stopu w obu lampach klapy bagaznika.Jak wylacze przeciwmgielne to swieci stop normalnie.Co jest grane?

SparkoA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2019, 21:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SparkoA6 » 02 lip 2019, 21:40

Witam podpinam sie do tematu może pomożecie. Ja mam problem z lodowymi paskami stopów w lampach. Ledy nie swieciły sie w lewej lampie natomiast w prawej było wszystko ok. Dzisiaj podmieniłem lewa lampe od kumpla z auta i jego swieci ale za to przestał mi świecic stop w prawej lampie. A najlepsze jest to że moja lampa u niego swieci normalnie. O co moze chodzic ze jak w lewej zaczeło swiecic to czemu zanikło w prawej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga