Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5] Rozrząd 1.8t AWT

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

[C5] Rozrząd 1.8t AWT

Post autor: jabko_nb » 09 maja 2014, 21:05

Witam
na wstępie chciałem zaznaczyć ze przestudiowałem tematy rozrządów do 1.8t i to nie tylko na tym forum i nie znalazłem odpowiedzi na pytania .
Do czego doszedłem w całej tej plątaninie na forach to do tego ,ze w tej chwili nie opłaca się kupować firm takich jak SKF czy ruvilla i nie dlatego ze są złe tylko dlatego ze pakują towar innego producenta konkretnie w przypadku rozrządu do AWT rolki ,napinacze to nic innego jak INA + NTN( marki wkładane na 1 montaż- info od znajomego z Serwisu Bełtowski AUDI w Krakowie) Takiego zestawu szukam , schody zaczęły się przy wyborze pompy ponieważ chce zamontować coś z wyższej półki , co sami zakładaliście oprócz SKF-a ,wiele osób poleca ale i odradza w tej kwestii go . Pytanie do was czy do AWT występuje jakiś producent ( nie pakowacz) pomp które maja metalowy wirnik a nie plastikowy jak w większości nawet renomowanych firm .Do tej pory montowałem Hepu ale nie jestem pewny ja u nich to wygląda .Sprzedawca polecał mi również pompę firmy Graf ale nigdy o niej nie słyszałem a jak twierdzi lepszej na rynku obecnie nie ma .
I rzecz ostatnia co ile wymian rozrządu powinno się wymienić napinacz hydrauliczny ,jedni twierdzą ze co 2 inni ze co trzy a jeszcze inni że za każdym razem , jak to więc jest ( nie patrząc na kwestie portfelowe )

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 09 maja 2014, 21:21

Co do rolek zestaw Ruville. Pompy wody tylko Graf zakładam i jedna reklamacja (kolega za mocno naciągnął pasek w Fiacie Panda, ale uznali). W moich trzech pojazdach już tłoczą ciecz bez problemy od kilkudziesięciu tys. km. Co do wirników w pompach to plastik słyszałem, że lepszy

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 09 maja 2014, 21:52

trochę się boje tego grafa bo nikt nie zna tej firmy kogo bym nie zapytał .zakładasz ja bo nie masz zwrotów czy dlatego ze to markowa firma co robi fachowy sprzęt.Nie chce oszczędzać na tym wiec opcja pod tytułem tanie a dobre nie wchodzi , ma być najlepiej jak sie da

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 09 maja 2014, 22:49

Tak, zakładam, że to markowa firma co robi fachowy sprzęt <okok>
Kiedyś montowałem tylko pompy Ruville, ale jedna, druga,..., reklamacja i zacząłem szukać czegoś lepszego. Znajomy powiedział mi o Grafie i jak był u mnie przedstawiciel z Auto Partnera zapytałem o reklamację. Powiedział, że są, ale bardzo mało i zacząłem kupować. Teraz na nich bazuje, moi znajomi też i żaden nie narzeka. Jak nie ma Grafa to Hepu. A jak ktoś się naczyta na forach to zakładam co klient chce :>
Same części to nie problem, trzeba jeszcze to dobrze poskładać <rotfl>

markus71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 29 sty 2013, 14:10
Lokalizacja: wrocław

Post autor: markus71 » 09 maja 2014, 23:32

Ja dałem 1420 zł za rozrząd z gwarancją na 90tys.km. Warunek był że oni dają części, inaczej takiej gwarancji nie dadzą. Mogłem im dostarczyć sam części i te które mi powiedzą, ale bez gwarancji.

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 10 maja 2014, 00:06

markus71 pisze:Ja dałem 1420 zł za rozrząd z gwarancją na 90tys.km. Warunek był że oni dają części, inaczej takiej gwarancji nie dadzą. Mogłem im dostarczyć sam części i te które mi powiedzą, ale bez gwarancji.

Każdy warsztat zarabia też na częściach i z kąd ja to znam "Jak przywieziesz swoje części to nie masz gwarancji, a jak on ma taniej to niech Ci je zamontuje"

Z gwarancją jest ciężko i tak jak się coś stanie, czego nikomu nie życzę, warsztat zwali na jakość części. Zdemontuje uszkodzone i wyśle do reklamacji, a ty bez wozu zostajesz. A jak się okaże, że to z winy montażu, lepiej jak mają ubezpieczony warsztat. Warto o to zapytać oddając auto do naprawy.

Schiller_Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 768
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schiller_Polska » 10 maja 2014, 00:50

Skoro ma byc najlepiej jak sie da to montuj ori. Przynajmniej pompa w austauschu wcale nie jest droga.

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 10 maja 2014, 10:01

generalnie stanąłem na pompie Grafa lub Hepu , nie wiem jaka ori wchodziła i nie jest powiedziane ze dalej sa sama firma która wtedy wkładali produkuje te części czy pakuje tak jak wiele znanych i kiedyś dobrych marek
Markus71 to ci powiem ze dałeś bardzo dużo jak za samą wymianę rozrządu nawet z gwarancją to ja tyle zapłacę z wymiana napinacza zmiennych faz którego załatwionego będę miał po sporych zniżkach pełen rozrząd ,płyn ,uszczelniacze wałków

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 11 maja 2014, 10:23

Ja u siebie mam HEPU, ponad 20tkm zrobione i śmiga (odpukać) bez problemu.

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 23 maja 2014, 23:25

witam zakupiłem już wszystko co potrzeba mi do wymiany Zestaw INA + pasek INA( był w zestawie) + pompa Hepu
Po powrocie do domu troche sie wkurzyłem jak zobaczyłem ze na zestawe INA wybity jest jakis Litens <wnerw> zarówno na rolce prowadzącej jak i rolce napinacza , czyżby INA zrobiła się pakowaczem w środku powinien być INA lub NTN Japan
było już późno i nie miałem się jak wrócić i oddać tego . Co to w ogóle za producent ten Litens, i co kupić jak ruvilla zrobiła się pakowaczek , SKF traci coraz bardziej na opini .Wybrałem dlatego INA bo szła na 1 montaz i nie ma ponoć lepszej a tu proszę <nerwus>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga