Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] TipTronic umarł...

Układ napędowy i skrzynie biegów
Awatar użytkownika
Nachbar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nachbar » 13 sty 2013, 15:33

a może mnie oświecicie jak można w miarę szybko dowiedzieć się jakie oznaczenie skrzyni biegów (jaki rodzaj) mam w swoim audi? Mam rozmawiać z ludźmi którzy załatwiają różne części kilku serwisom ASO Audi i BMW i może uda się załatwić jakąś roczną skrzynię z pewnym przebiegiem... ale pewnie będę musiał wiedzieć jaką ma skrzynkę....
Audi A6 Avant S-line

Domel48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 429
Rejestracja: 25 maja 2012, 06:46
Imię: Dominik
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Domel48 » 13 sty 2013, 15:55

To jaka masz skrzynie masz napisane np nawlepce kolo kola zapasowego.

Awatar użytkownika
Nachbar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nachbar » 13 sty 2013, 20:37

oki... jutro idę i zobaczę co tam napisali... :>

[ Dodano: 2013-01-23, 17:32 ]
No i w końcu w dniu dzisiejszym samochód trafił do Samko na Połczyńskiej.
Ale chciałem wam powiedzieć, że dowiedziałem się kilku bardzo ciekawych rzeczy - choć jak przypuszczam dla części z Was to jest wiadome i nic nowego :> 
Facet przyjmujący samochód powiedział, że:
1. Skrzynia 6-cio biegowa HKG w tym modelu samochodu wytrzymuje jakieś 150 tyś przy jeździe z przewagą w mieście (czyli moją) lub jakieś 200 - 250 tyś jak ma większość przebiegów w długich trasach… i co najlepsze, nawet jak jest skrzynia po regeneracji lub naprawie to części stosowane do tego (oryginały) tez wytrzymują takie przebiegi i nie ma co się oszukiwać - po zrobieniu ok. 150 tyś kolejnych pewnie będzie tez do roboty…
2. Uważają, że olej w tych skrzyniach wymieniać należy co 30 tyś km to daje możliwość , że pojeździ trochę dłużej…

Z informacji przydatnych dla tych co jeszcze nie robili albo już muszą ale jeszcze nie wiedzą gdzie to koszty naprawy u nich to od 3 do 6 tyś zł netto - wszystko zależy co trzeba zrobić.
Koszty wymiany oleju oraz filtra w tych skrzyniach to koszt 400 zł netto - olej, filtr i robocizna - zalewają Castrolem Transmax Z?

[ Dodano: 2013-01-24, 19:58 ]
Są szybcy…
Dzisiaj zadzwonili do mnie (z firmy Samko) i poinformowali, że uszkodzone sprzęgło, bieg 4 i jakiś tam koszyk biegu z czymś tam (proszę tylko bez komentarzy - jestem laikiem :| ) i będzie naprawiony na jutro - koszt niecałe 6 tys brutto. Przy okazji sprawdzili turbinę czy przypadkiem się nie poci?...
Za kilka dni napiszę jak naprawa się sprawdza <lol>

[ Dodano: 2013-01-27, 10:41 ]
krzysiekurs pisze:No to widze ze calkowicie tip juz umarl :( Ja nie chce robic zadnej reklamy ale na twoim miwjscu postawil bym auto do samco,i jezeli zalezy ci na czasie to napewno szybko to zrobia,ja po 48 h od momentu jak postawilem auto juz nim jezdzilem,za tydzien mija juz miesiac i smiaga jak ta lala <lol>
a czy Tobie p. Grzegorz - główny mechanik z Samko polecił zmienić soft w skrzyni i to zmienić w ASO vis a vis nich? Mi powiedział, że ten soft co jest u mnie jest do bani i żebym podjechał do VIVA Audi i oni mi tam zmienią... ale nie bardzo wiedział czy z odpłatnością czy też nie. ÂŚmiał się, że ostatnio ich klient pojechał tam na zmianę właśnie softu w skrzyni i jakoś dziwnie od niego skasowali pieniądze (za część usługi a nie całą) a potem mu oddawali to co zapłacił...
Audi A6 Avant S-line

duch-dziadka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 23 gru 2012, 21:22
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Post autor: duch-dziadka » 23 mar 2013, 20:44

To i ja dołączyłem do grona ludzi którym skrzynia padła...objawy jak u kolegów...
ASO chciało wymieniać na nową skrzynię za 30 tys, ale przewiozę auto do odpowiedniej firmy zajmującej się naprawami ASB i zdam relację... :)

[ Dodano: 2013-04-06, 21:06 ]
Autko naprawione...a poniżej winowajca...
Obrazek

Co do kosztów to się nie wypowiadam... :)
Tanio nie było... :)

bartekn1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: bartekn1988 » 25 kwie 2014, 13:28

witam prosze o pomoc


padla mi skrzynia w a6c6 3.0

wyskoczyl blad 17167 kontrola zmiany biegow 3-4
p0783


nie znam nikogo kto naprawia skrzynie biegow

skrzynia 6hp-19 GZW czy ktos sie orientuje jesli chce kupic inna czy to oznaczenie gzw musi byc takie same ??

mam inna skrzynie z oznaczeniem hkg nie wiem co za roznica



ale najpierw chcial bym jakis konkretny warsztat zeby mi to zdjagnozowali moze to jest sterownik


prosze o pomoc

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 05 maja 2014, 10:52

bartekn1988 pisze:witam prosze o pomoc


padla mi skrzynia w a6c6 3.0

wyskoczyl blad 17167 kontrola zmiany biegow 3-4
p0783


nie znam nikogo kto naprawia skrzynie biegow

skrzynia 6hp-19 GZW czy ktos sie orientuje jesli chce kupic inna czy to oznaczenie gzw musi byc takie same ??

mam inna skrzynie z oznaczeniem hkg nie wiem co za roznica



ale najpierw chcial bym jakis konkretny warsztat zeby mi to zdjagnozowali moze to jest sterownik


prosze o pomoc
GZW - sterownik elektroniczny 19.04, nie da sie wycofac adaptacji VAS'em, a przynajmniej nie w sposob przedstawiony w VAS'ie (zapis 0 do zerowego bloku, funkcje prowadzone);
HKG - sterownik elektroniczny 19.11, da sie wycoafac adaptacje VAS'em, do tego posiada IMMO i numer nadwozia;
Rozne sterowniki elektroniczne = rozne sterowniki hydrauliczne, wiec jezeli masz "zajechane" sterowanie hydrauliczne, zapomnij o przekladce starej elektroniki na nowa hydraulike. Poza tym skrzynie posiadaja takie same przelozenia (przynajmniej wg. dokumentu o oprogramowaniach wiec powinny byc kompatybilne).

Jezeli Twoje autko juz nie jezdzi, a masz zapisany blad, ktory przedstawiles, to na 99% urwal Ci sie kosz od K3 - normalka.

Konkretny warsztat ze znanych mi moge smialo polecic ASB Dlugoleka / kolo wroclawia lub TeoMotors kolo Poznania

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga