Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moja niunia - Audi a6 c5 sedan 1998, 2.8 pb + gaz

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Moja niunia - Audi a6 c5 sedan 1998, 2.8 pb + gaz

Post autor: TheBareX » 06 kwie 2014, 16:22

Witam !
Ostatniego dnia marca kupiłem moje wymarzone autko czyli audi a6 c5 w sedanie z beżową skórką ( musiała być skórka, nie wyobrażam sobie auta tej klasy w welurze ) .
Niunia zasilana V6 + gaz. V6 to też było minimum. Nie wyobrażam sobie jeździć r4. Z diesli tylko 2.5 tdi ładnie mruczy ale za to awaryjność i koszta nie dla mnie.
Z autka jestem jak na razie mega zadowolony. W poniedziałek oddaje autko do mechanika więc będę wiedział co tam do zrobienia będzie. Na tą chwile na pewno przegub, łozysko ( być może ) i albo magiel albo pompa wspomagania.
Autko mega wygodne choć na 18 calowych felgach sline już nie jest tak wygodnie jak na 16 :) ale dobra felga to u mnie podstawa więc wolę stracić trochę na komforcie ale za to cieszyć się za każdym razem kiedy widzę moją niunie :)

Prawdopodobnie będę miał kanapę do wymiany. Nie przejrzałem dobrze kanapy ( na tyle były foteliki dla dzieci ). Następnie zostały zapakowane na tył koła zimowe ( Ja w tym czasie byłem na obiedzie ) więc dziurę i szoku dosnałem dopiero na drugi dzień kiedy wyciągałem koła. Plama wygląda jak by po jakimś oleju ( do tego strasznie twarda. Nie wiem co zrobię, na razie mam to kocykiem przysłonięte ( Jak ktos ma do sprzedania kanapę tylnią beżową to proszę się odezwać :) )

Poza tym fotele w bardzo dobrym stanie, niepodarte, troche brudne, no ale to jasny kolor więc wiadomo.

Pora na fotki :
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Co w planach....

Chciałem kupić felgi albo rs 19 albo coś ala rs 18. Nie wiem przy okazji czy te sprzedawane 18 to są od c6 czy jakieś chinole ala rs tylko na 18. Na tą chwilę jednak nie sprzedaję tych felg bo ładnie się autko moim zdaniem na nich prezentuje i jest to oryginał więc mogę się czuć bezpiecznie, nic mi nie pęknie przy 200 km /h .

Następnie myślałem na domalowaniem dokładek. Z tym że nie wiem czy to zrobię bo trzeba by domalować dolne listwy. Koszt wyjdzie jakieś 500 - 700 zł ( kusząca propozycja ) aczkolwiek bez gwarancji. Jestem tak w zasadzie 50 / 50 . Trochę brzydko wygląda autko z tyłu bez dokładki w kolorze.

Lusterka chrom ( to na pewno )

Światła in pro - nie muszę bo już były w aucie.

Radio jakieś pioneera. Z tym że nie wiem jak to jest w tych a6. Radio oryginalne ma 20 cm a typowy rozmiar radia to 18 szerokosci wiec jak tą lukę załatać ?

dywaniki welurowe w kolorze :D :)

I w sumie to wszystko . Czas pokaże :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 06 kwie 2014, 18:36

piekna Audi :) i w moim ulubionym kolorku <okok>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

Awatar użytkownika
Adriano007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 591
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:33
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Spytkowice
Kontakt:

Post autor: Adriano007 » 06 kwie 2014, 20:08

Fajna furka- ładnie się prezentuje. Felg bym nie ruszał bo są świetne i pasują do samochodu. Dokładki faktycznie w kolorze odmładzają samochód. Jeszcze szyby bym przyciemnił i malina. Co do radia są specjalne ramki z zaślepkami zobacz na allegro tam wszystko znajdziesz. Koszta to sprawy groszowe. Środek bardzo fajny choć brakuje grzanych foteli. Pozdro

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 06 kwie 2014, 20:25

Nad przyciemnieniem tylnych szybek też się zastanawiam.
Właśnie nie dawno rozmawiałem z kolegą i on takie ramki już w pakiecie dostał jak kupował radio, u ojca w a6 już radio było i też ta obudowa boczna ramek jest.
Nie wiem jak znaleźć na allegro te ramki. Żadnej frazy mi nie znajduje... cholera jakieś pomysły, jak by nie można było zrobić ramki standardowej... ah ci projektanci :)

co do grzania to fakt, przydało by się.

Exx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2013, 19:40
Lokalizacja: Łopuszno/Kielce

Post autor: Exx » 06 kwie 2014, 20:59


Banan_47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2013, 09:55
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Banan_47 » 16 kwie 2014, 19:36

Fajny wóz, jedyne co mnie bardzo drażni to zbyt duża butla LPG, tragicznie to wygląda, a i wszystko wpada pod wykładzinę, dlatego ja wolałem założyć mniejszą ale zeby była wykładzina równo. Środek ladnie zachowany, silniczek AQD ?

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 16 kwie 2014, 20:53

silnik ACK .

No mnie też to drażniło jak zobaczyłem. Nie wygląda to za fajnie zgadzam sie, ale taki już kupiłem. Za to jest praktyczne. Przejeżdżam na tym ponad 500 km.

Banan_47
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 gru 2013, 09:55
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Banan_47 » 16 kwie 2014, 23:57

Jaka pojemność butli ? Ja mam 32 litry i robię ponad 400 przy mojej ciężkiej nodze .

Bączek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Bączek » 17 kwie 2014, 08:15

pojemność tej butli musi być większa bo masz na styk w tej wnęce na koło zapasowe.ja mam butle u siebie 55 litrów i jeszcze miejsce po boku.Trochę tez za dużo kilometrów robisz na te 32 litry gazu.Tak ogólnie autko malina.Felga super pasuje o tej furki.postaw kolego na mechanikę i udanego śmigania życzę.
Są samochody i jest Audi !

alexkret
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: alexkret » 17 kwie 2014, 11:22

Banan_47, 32 litry i 400 km :shock:, może benzynką ci się wspomaga? Ja na trasie przy prędkościach 140-200 na 35 litrach zrobię max 300km, po mieście 250km jak dobrze pójdzie (stag 300, kme gold + hany czerwone)... co do butli to też mam wsadzone 55l i jest jeszcze troszkę miejsca po bokach i od góry też coś plaskiego można położyć.

TheBareX, kolorek ci się podoba? Ja miałem wcześniejszą c5 w tym kolorze i jakoś średnio mi ten kolor pasował

zwykły $
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:05
Lokalizacja: Jestem ślązakiem /EPKT

Post autor: zwykły $ » 17 kwie 2014, 22:08

Banan_47 pisze:Jaka pojemność butli ? Ja mam 32 litry i robię ponad 400 przy mojej ciężkiej nodze .
Nie fantazjuj.

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 19 kwie 2014, 00:52

32 litry i 400 km ? tyle to moze wziac 2.5 tdi ropy. Mi bierze 12 l gazu przy normalnej jeździe do 140 km . normalnie 120 km / h po drodze kilka miejscowości. 80 % trasa 20 % miejscowość. Mi tam takie spalanie pasuje, muszę tylko coś zrobić z tym gazem bo cholera mi szarpie i wariuje, nawet przy jeździe 100 km/h bez przyśpieszeń czasem czuję coś pod gazem. A czasem nic nie czuje. Np. Krótkie odcinki to jadę normalnie i nic mi nie świruje dopiero po jakimś czasie wariuje i drga... ciekawe co może być tego przyczyną.
Byłem u mechanika to mówi - Kable, uszczelka, świece, filtr, i coś tam - 1000 zł. No nie wiem.... Mam instalacje Kinga. 3 letnią.

Butle mam 74 L . Ale ostatnio zatankowałem 65 L . a po drodze kilka razy przełączał mi się na benzyne ( np. przy wysokich obrotach ) No i tak pare razy go włączałem więc normalnie na 60 L zrobie 500 km. Mi to pasuje.

Co do koloru to najbardziej podoba mi się czarny. No ale z braku łaku lepszy ten niż jakiś seledynowy.

alexkret
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: alexkret » 19 kwie 2014, 15:27

TheBareX pisze:bo cholera mi szarpie i wariuje, nawet przy jeździe 100 km/h bez przyśpieszeń czasem czuję coś pod gazem. A czasem nic nie czuje. Np. Krótkie odcinki to jadę normalnie i nic mi nie świruje dopiero po jakimś czasie wariuje i drga... ciekawe co może być tego przyczyną.

Miałem to samo na początku jak kupiłem autko. Po odwiedzeniu dobrego gazownika, przerobieniu instalacji, zgraniu wszystkiego mam wrażenie że lepiej chodzi na benzynie niż na gazie, płynnie, bez szarpnięć, przełączania się na benzynę. U mnie głownie winny był parownik bo był za słaby do tego silnika, także moja rada to dobry gazownik co ci ogarnie instalke którą masz teraz.

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 25 maja 2014, 19:16

Chyba nie będę miał wyjścia... trochę mnie to denerwuje jak mam wydać 1000 zł i nie wiedzieć czy będzie wszystko ok.

Alexkret a teraz już jest u Ciebie wszystko ok z gazem ?

[ Dodano: 2014-05-25, 19:16 ]
siemanko. Kupując niunię miałem w niej niespodziankę w postaci wielkiej plamy na kanapię. Udało mi się rozwiązać ten problem. Kupiłem nową kanapę po okazyjnej cenie i wymieniłem :)

oto mała fotorelacja :

plama....
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krok 1 : wyciągnięcie starej kanapy ( największy problem z odkręceniem śruby tej która trzyma boczki kanapy )
Krok 2 : pucowanko zakupionej skóry. Z pomocą przyszedł gliptone - tym razem dał radę.
Krok 3 : Konserwacja skóry ( także zestaw z gliptone ) - na 4 zdjęciu efekt po konserwacji.
Kork 4 : Montaż wyczyszczonej i pieknej skóry w miejsce starego badziewiaka :)

Zaczałem czyścić skóry o 8 w garażu. Potem przerwa na lige mistrzów :) no i od 00:00 do 4:00 rano dalsza jazda. Dzisiaj rano o 8 wstałem i zamontowałem .

łączny czas pracy ok. 6 - 7 godzin z czyszczeniem.

Jestem mega zadowolony, zwłaszcza że zrobiłem to sam :) pozdro
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 19:28 przez TheBareX, łącznie zmieniany 2 razy.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 25 maja 2014, 19:53

TheBareX, kawał dobrej roboty <okok> <brawo>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga