Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BAT 4.2 334 KM] Zamienność poduszke pod silnik

Silniki benzynowe
Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[ BAT 4.2 334 KM] Zamienność poduszke pod silnik

Post autor: Rabol » 31 mar 2014, 19:40

Witam
Padła mi poduszka pod silnikiem i mam pewien problem. numer poduchy do mojego autka we ETKI to 4F0199379BJ/L. Z tego względu, że silnik w mojej audi raczej jest mało popularny (symbol BAT), mam problem z kupnem używanej poduchy o tym numerze. Wiecie może czy poduchy (i przy okazji inne części)o tym samym numerze różniącym się tylko ostatnimi literami (zamiast BJ/L - BA, lub BB). Będą pasować do mojego silnika. Znalazłem na aukcjach pełno poduch do silników TDI, których oznaczenia różnią się tylko ostatnimi literkami. Pozdr

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Re: Zamienność poduszke pod silnik

Post autor: rafal_m » 02 kwie 2014, 08:58

Rabol pisze:Witam
Padła mi poduszka pod silnikiem i mam pewien problem. numer poduchy do mojego autka we ETKI to 4F0199379BJ/L. Z tego względu, że silnik w mojej audi raczej jest mało popularny (symbol BAT), mam problem z kupnem używanej poduchy o tym numerze. Wiecie może czy poduchy (i przy okazji inne części)o tym samym numerze różniącym się tylko ostatnimi literami (zamiast BJ/L - BA, lub BB). Będą pasować do mojego silnika. Znalazłem na aukcjach pełno poduch do silników TDI, których oznaczenia różnią się tylko ostatnimi literkami. Pozdr
Z tego co pamietam, to sa dwa rodzaje poduch; zwykle i sterowane elektrycznie (z dodatkowym kabelkiem). Do Twojego tak jak i do mojego ida te elektryczne i niestety znalezienie na aukcjach dobrych 'elektrycznych' graniczy z cudem.

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 02 kwie 2014, 09:23

One nie są sterowane tylko mają w sobie czujnik na podstawie którego może wywalić bład jak sie poduszka uszkodzi.

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 03 kwie 2014, 08:45

Tak jak napisał PASTALDO poduchy, które potrzebuje mają w sobie czujnik. U mnie z obu poduch cieknie (są to poduchy olejowe). Jedna mi już wyrzuciła błąd. Przez to, że nie a odpowiedniego tłumienia drgań, autem mi trzęsie. Znaleźć poduchy do silnika o oznaczeniu BAT jest praktycznie niemożliwe, dlatego chcę się dowiedzieć czy podejdą z innego silnika.

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 03 kwie 2014, 10:44

Numery w Etce inne, przykręcić może i się da - ale czy to będzie tłumiło jak należy - tego Ci nikt nie powie - zawsze możesz zaryzykować i kupić
Sprawdź cenę w ASO - może będzie taniej niż ostatnia cena ok. 140 jurków.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 03 kwie 2014, 10:50

pastaldo pisze:One nie są sterowane tylko mają w sobie czujnik na podstawie którego może wywalić bład jak sie poduszka uszkodzi.
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wg. Twojej teorii mozna wlozyc dowolna poduszke a zamiast "czujnika" bedacego ZAWOREM rezystorek jak w Airbagu...

Good look.

Podpowiedz N144, N145.
Załączniki
zawieszenie silnika.pdf
(185.14 KiB) Pobrany 2157 razy

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 03 kwie 2014, 11:11

rafal_m pisze:
pastaldo pisze:One nie są sterowane tylko mają w sobie czujnik na podstawie którego może wywalić bład jak sie poduszka uszkodzi.
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wg. Twojej teorii mozna wlozyc dowolna poduszke a zamiast "czujnika" bedacego ZAWOREM rezystorek jak w Airbagu...

Good look.

Podpowiedz N144, N145.
Gdzie napisałem że można włożyć dowolną? Wkłada się taką jaką przewidział producent bo one mają różne harakterystyki.
Co wg ciebie tam zawory robią w poduszkach bo widze bardzo chcesz sie wykazać.

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 03 kwie 2014, 11:44

pastaldo pisze:
rafal_m pisze:
pastaldo pisze:One nie są sterowane tylko mają w sobie czujnik na podstawie którego może wywalić bład jak sie poduszka uszkodzi.
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wg. Twojej teorii mozna wlozyc dowolna poduszke a zamiast "czujnika" bedacego ZAWOREM rezystorek jak w Airbagu...

Good look.

Podpowiedz N144, N145.
Gdzie napisałem że można włożyć dowolną? Wkłada się taką jaką przewidział producent bo one mają różne harakterystyki.
Co wg ciebie tam zawory robią w poduszkach bo widze bardzo chcesz sie wykazać.
No skoro uwazasz ze to tylko czujnik sprawdzajacy czy poduszka jest sprawna - to raczej malo istotny detal. Wiec mozna wlozyc dowolna.

Skoro wklada sie taka jak przewidzial producent jaki z tego wniosek? Do ASO po poduszki sterowane elektrycznie. Nie chce sie wykazywac tylko Twoja porada jest szkodliwa. Autor tematu, nawet przyjal Twoj punkt widzenia i pewnie juz uznal ze skoro to nic nie znaczacy "czujnik" to sobie oszczedze i kupie uzywane od diesla, a ten nic nie "znaczycy" czujnik, ktory informuje o uszkodzeniu poduszki, jest w rzeczywistosci zaworem, ktory reguluje jej twardosc! Taka ot mala nieznaczaca roznica...

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 03 kwie 2014, 12:04

Różnica w oznaczeniu między poduszkami do diesla i benzyniaka (silniki typu V) sprowadza się do posiadania innych, końcowych literek. Cyfry są takie same. Zaworki wbudowane w poduchy służą do zmian parametrów tłumienia poprzez nagrzanie do odpowiedniej temp oleju znajdującego się wewnątrz mich. Jak poducha się rozszczelni to olej wypływa na zewnątrz i element traci własności tłumiące drgania (bo jest to pewnego rodzaju tłumik wyskotyczny przecież).
Nowa poducha w ASO zarówno do diesla jak i benzyny kosztuje tyle samo (trochę ponad 500zł), ja szukam alternatywny.

Awatar użytkownika
MarcinCyt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 29 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Nottingham/Miłosławice

Post autor: MarcinCyt » 27 lut 2015, 17:19

a wiesz kolego jak do 4.2 jest prawa? 382B? ja nie mam etki :P

[ Dodano: 2015-02-27, 17:19 ]
niestety nowa w serwisie 750zl moza jakas inna np od 3.0tdi? chyba najbardziej podobny silnik pod wzgledem, ciezaru no i popularny :P jak to poducha to tylko czujnik ale bedzie ten sam czy inny <nerwus> na jakiej zasadzie ten czujnik dziala to nie mam pojecia poniewaz bledu nie bylo a poducha byla wywalona :P prawa a lewa jest ok i na kompie mi lewa pokazywalo ze padla zwarcie z plusem <wnerw>

radekrp90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2010, 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: radekrp90 » 16 mar 2015, 11:59

Nic jeszcze na tym forum nie pisałem, ale jak widzę takie posty to mnie coś trafia <rotfl>

Macie auta nie tanie, z mocnymi silnikami, a chcecie oszczędzać na poduszkach silnika? Jak to kiedyś gdzieś czytałem - slipki też używane kupujecie?

Ja mam stare VW B4 i jakoś nie wybrzydzam gdy mam wydać 300 zł za nową część (a i nawet w ASO się zdarza coś kupić).

Ja bym obczaił czy nie da się ogarnąć zniżki w ASO i bym się nie zastanawiał - chytry traci dwa razy, a kupisz używkę i się okaże, że za tydzień znów lipa ;)

sycze000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2015, 16:58
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: sycze000 » 23 lis 2015, 12:51

Jak poradziłeś sobie??

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 23 lis 2015, 17:36

Dokładnie tak jak napisał radekrp90 -dla mnie to przerost formy nad treścią. Kupuje sie auto, na które mnie stać a nie potem poduszki po szrotach kupować <zalamka>
Chcesz taniej jak w ASO to masz tutaj link do gościa, który sprzedaje taniej jak ASO :
http://www.zumi.pl/2555873,Best_Solutio ... firma.html

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 23 lis 2015, 19:28

Kupowalem te poduszki w audi i jak mnie pamiec nie myli byly po 112 albo 118 euro netto /szt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga