Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jak zdemontowć przednie drzwi w A6 C5

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Fontesen

Jak zdemontowć przednie drzwi w A6 C5

Post autor: Fontesen » 16 mar 2014, 22:32

Podpowiecie jak? Nie długo muszę je wymienic, bo po niefachowej naprawie blacharskiej pojawiła się ruda co mnie mocno drazni i nie chce więcej auta oddawać do lakiernika tylko kupić nowe poszycie w kolorze. Trzeba koniecznie odkręcać oba zawiasy czy jakoś inaczej??

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 16 mar 2014, 22:42

Odkręcasz na zawiasach, rozpinasz wtyczki od przewodów i drzwi sa Twoje. Podejrzewam że kupisz samo poszycie wiec od starych odkrecasz ramkę przykręcasz do nowych i montaż w odwrotnej kolejności

Fontesen

Post autor: Fontesen » 17 mar 2014, 09:53

Aha, czyli jednak trzeba odkręcać cale zawisy od drzwi. Bo myślałem ze górny jest na jakimś trzpieniu i rozpina go się w połowie. OK. to dzięki bardzo, reszte kumam i wiem jak zrobić. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 17 mar 2014, 11:54

Teoretycznie górny zawias się rozpina i można go rozłaczyć ale kupiłeś poszycie z zawiasem że będzie pasowało? Poza tym jak połaczysz 2 różne zawiasy w ten sposób to może szybko paść bo nie są do siebie dotarte. Wiec tak czy inaczej będziesz musiał odkręcić zawias.

Fontesen

Post autor: Fontesen » 17 mar 2014, 13:06

Ok. wszystko wiem. Dzieki jeszcze raz.

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 20 mar 2014, 09:52

Panowie jeśli chodzi o drzwi w moim przypadku, lewe tył jak kupiłem audi to było wypadkowe właśnie drzwi bite lewe tył, odkąd mam auto zauważyłem że te drzwi inaczej chodzą , znaczy się inny jest dźwięk przy zamykaniu, inny (wszystkie oprócz tych) jak zamykam to słychać dźwięk taki jak by strzelały,jak by nie wchodziły w uszczelki,albo by dotykały jakiegoś zamka i tak strzelają może być to powód tego że trzeba je lekko poregulować jak się da ? hmmm ? z góry dzięki za jakąś podpowiedź

Fontesen

Post autor: Fontesen » 20 mar 2014, 11:45

da się. albo na zawiasach, albo na tym trzpieniu co jest a słupku, albo samą ramą gdzie jest przymontowana szyba.

Awatar użytkownika
fadros
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 17 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: fadros » 20 mar 2014, 12:14

Sugeruję odkręcić tak zawiasy od drzwi (tak, aby zostały przy aucie).

Na pierwszy rzut oka nie będzie witać uszkodzeń lakieru na śrubach i nie będzie śladu po odkręcaniu drzwi.

Ja ostatnio robiłem tą samą operację. Miałem lekko zarysowane drzwi, ale nadawały się niestety do małego szpachlowania. Nie chciałem tego, ani lakierowania.
Długo szukałem i w końcu znalazłem idealne drzwi z tym samym kodem lakieru - przełożyłem i śladu nie ma :)

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 20 mar 2014, 12:53

--RaDeK-- pisze:da się. albo na zawiasach, albo na tym trzpieniu co jest a słupku, albo samą ramą gdzie jest przymontowana szyba.
ale odpowiedź :D to znaczy na zawiasach? na "trzpieniu od słupku" czy samą ramą gdzie jest szyba :D pozdro. W moim przypadku drzwi są takie odkąd kupiłem autko tylko że wiem że były w tym miejscu bite są takie same tego samego koloru tylko dziwnie chyba ustawione i jak zamykam je to trzaskają jak by ustrzelek nie było albo jak by były ( a są lekko o 2 mm do dołu z strony klamki) chyba to jest powód że przy zamykaniu siadają inaczej i tak dziwnie strzelają.

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 20 mar 2014, 13:04

Może opadły i uderza zamek o rygiel na słupku środkowym. Czy jak przymkniejsz drzwi to sa mocno opuszczone i dopiero jak trzaśniesz to się unoszą? Jesli tak to trzeba podregulować na zawiasach.

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 20 mar 2014, 13:08

pastaldo pisze:Może opadły i uderza zamek o rygiel na słupku środkowym. Czy jak przymkniejsz drzwi to sa mocno opuszczone i dopiero jak trzaśniesz to się unoszą? Jesli tak to trzeba podregulować na zawiasach.
może właśnie uderza zamek i rygiel coś jak je zamykam to nie słuchać tego naturalnego dźwięku drzwi vs uszczelki tylko takie pierdolnięcie jak by były zamykane bez uszczelek (na sucho) po zamknięciu widać na łączach że jest parę mm krzywo, powiedź mi kolo gdzie na zawiasach jest regulacja to ogarnę sam :]

Awatar użytkownika
pastaldo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 358
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:28
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pastaldo » 20 mar 2014, 13:41

najprośniej żeby drzwi sie uniosły do góry tą strona od klamki to luzujesz śrube od górnego zawiasu przy drzwiach i przesuwasz a nastepnie dokrecasz i sprawdzasz jak leży. Zobacz czy na tym ryglu przy słupku nie masz juz mocno podcietego tego rygla przez zamek. Jesli tak to koniecznie to ustaw.

A jeśli nie masz warunków to podjedź gdzies do blacharza oni takie rzeczy ogarniają jak mało kto i Ci ustawią za jakąś symboliczna kasę.

Fontesen

Post autor: Fontesen » 20 mar 2014, 19:47

pastaldo pisze:Może opadły i uderza zamek o rygiel na słupku środkowym. Czy jak przymkniejsz drzwi to sa mocno opuszczone i dopiero jak trzaśniesz to się unoszą? Jesli tak to trzeba podregulować na zawiasach.
O ja mam coś takiego od strony kierowcy. Dokładnie tak jak opisujesz. Luz sprawdzaem i nie ma żadnego. Są sztywne. Czyli muszę chyba kompleksowo ustawić drzwi.. wyciągnę chyba ramę i ustawię drzwi na zawiasie. Później zajmę się ramą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga