Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z zawieszeniem Allroad C5 04 rok dla znawców tematu

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Ksawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Kamienna Góra

Problem z zawieszeniem Allroad C5 04 rok dla znawców tematu

Post autor: Ksawek » 18 sty 2014, 23:04

Witam,

Posiadam Audi Allroad C5 `04 rok i posiadam następujący problem: Samochód na postoju tymczasowym np. gdy podjadę na parking i zamknę auto bądź też wyłączę silnik i znajduję się w środku nagle wypuszcza powietrze zazwyczaj z tylnego zawieszenia w bardzo szybkim tempie, w taki sposób, że jest to słyszalne.

Ponadto taka sytuacja:

Samochód stoi w garażu np. dwa dni i jest wszystko o.k., przychodzę aby zabrać coś z bagażnika i nagle po otworzeniu opuszcza w ten sam sposób. Ogólnie auto często stoi bez problemu wiele dni na poszczególnych poziomach i nie ma problemu.

Teraz tak:

Miechy 100% szczelne, ponieważ przód był regenerowany przez jakiś czas temu, teraz byłem i wymieniłem tył, natomiast problem pozostał. Oczywiście, przez ten czas gdy była nieszczelność osłabł kompresor, jest wyraźnie słabszy i czasami przechodzi w tryb awaryjny tzn. wyłącza się ze aby się nie przegrzać.

Gdy już mam sprawne miechy 100% wymienię sobie na dniach kompresor na 100% nowy, ponieważ obecny jest jeszcze oryginalny.

Być może ktoś z Was miał podobny problem, ponieważ chciałbym się dowiedzieć co mam jeszcze wymienić np. rozdzielacz powietrza, czy też sterownik zawieszenia? Czy są tam może jeszcze jakieś inne elementy wpływające na zawieszenie?

Proszę także o informację co to jest w Allroad "sterownik komfortu" zawieszenia dla C5 ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi! Pozdrawiam.
Xavier ALLROAD 2.5 TDI BAU QUATTRO TIPTRONIC

grzechu 031
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 18 mar 2012, 18:28
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: grzechu 031 » 19 sty 2014, 09:53

a jakie błędy wywala?
może zaczynać świrować któryś z czujników położenia.

Ksawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, 22:46
Lokalizacja: Kamienna Góra

Post autor: Ksawek » 22 sty 2014, 19:00

Heya, czujniki położenia są ok, nie ma z nimi błędów, wywala jednie kompresor - najpierw go wymienie i zobaczymy co dalej...
Xavier ALLROAD 2.5 TDI BAU QUATTRO TIPTRONIC

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 05 mar 2014, 11:53

Witam!
Usterka już zlokalizowana? Mam podobnie, miechy nowe a auto opada jak stoi na nierównym terenie, w garażu nawet tydzień specjalnie nie jeździłem i stało wysoko a wystarczy najmniejsza nierówność i jest na dnie... :[

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 05 mar 2014, 13:20

czarnycp, po podłączeniu do Vaga wyświetli Ci prawdopodobnie taki błąd:

1 Fault Found:
01399 - Relay for Level-Control Compressor (J403)
28-10 - Short to Plus - Intermittent

Ale na Twoim i kolegi Ksawek miejscu na początek wyczyścił bym i zakonserwował wszystkie po kolei złączki elektryczne czyli styki instalacji elektrycznej sterowania pneumatyką, zaczynając za tylną osią od kompresora przez rozdzielacz powietrza itd, itd. Najlepiej Motipem do styków elektrycznych. W lewej kieszeni bagażnika jest sterownik przy którym jest wtyczka, w niej też czasem śniedzieją piny. Przekaźnik, ten (Relay) również można sprawdzić, poczyścić.

Ale najważniesze Należy pamiętać aby te czynności wykonywać na rozłączonym akumulatorze i nie włączać zapłonu kiedy któraś wtyczka jest wypięta. Jeśli to będzie przestrzegane, żadne wartości nie powinny się wysypać, choć niektórzy zalecają po tym zabiegu na nowo zaprogramować parametry nastawne. Ja tego nie robiłem.

W Waszych rocznikach jest już porządna zawiecha, więc podejrzewam że to czyszczenie instalacji powinno pomóc.
Lektor.

paulo79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze 2013, 09:24
Lokalizacja: Lubin

Post autor: paulo79 » 11 mar 2014, 09:49

Dolacze do tematu, mi lewa strona stoi ok 2 cm nizej od prawej, tak go kupilem, zawieszenie dziala super, bledow zadnych nie ma. Kolezka chcial mi skalibrowac ale poddal sie tzn auto mu sie podnosilo i opuszczalo ale rownomiernie, nie mogl podniesc go stronami. Teraz nie wiem czy zle byla robiona kalibracja czy cos jest nie tak. Ma ktos wiedze na ten temat?

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 11 mar 2014, 13:03

Już myślałem że ten typ tak ma. Styki przy kołach i w bagażniku odświeżone, teraz jakiś czas pośmigam i będę obserwował :shock:

paulo79 a posadzka prosta? Wjedź tyłem dla pewności i sprawdź czy w zawieszeniu wszystko dobrze zapięte a jeśli tak to pozostaje:

http://translate.google.pl/translate?hl ... annel%3Dsb


ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga