Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFN 1.9 110 KM] odpalanie

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

[ AFN 1.9 110 KM] odpalanie

Post autor: Micklbn » 06 mar 2014, 05:26

Witam, mam pewien problem z odpalaniem mojego auta. Mianowicie gdy dłużej piątki np. przez noc to auto nie odpala tak dobrze, trochę krece nim nie długo, dosłownie 2-3 sekundy ale jednak nie zachowuje się tak jak trzeba zauważyłem że jak jest na zapłonie to mam poniżej 12 volt na kontrolce od ladowania tylko po chwili słyszę jakieś pykniecie za stacyjka jakby coś zaskoczyło wtedy wskazówka od ladowania idzie do góry powyżej 12 v ale tak czy siak odpala średnio, natomiast czasami zdarza się że jak tylko władze zaplon mam powyżej 12 v i odpala od strzała. Boję się że znnowu rozrusznik mi pada był wymieniany czy tam regenerowany w styczniu, miesiąc było ok i padł, nie mogłem w ogóle odpalic, znowu został wymieniony i znowu ponad miesiąc i zaczyna się kłopot z odpaleniem niby nie duży ale jednak. Czy to moze być wina rozrusznika?dodam tylko że moje świece mają 2 kable które nie są mocno wcisniete na górze świecy po prostu trzymają się na nich ale być może to problem że niegrzeja dobrze?chociaż temperatura jest dodatnia...macie jakieś pomysły co to moze być?

Dodam tylko że kiedyś pisałem tutaj w tej sprawie tzn odpalania, tylko wtedy musiałem go kręcić z 7 sekund, sprawdzalem świece, cofajace paliwo, pompę paliwa i problemem był jednak rozrusznik po wymianie z miesiąc było ok, i teraz coś czuje że znowu to samo będzie tylko zastanawia mnie to że po usłyszeniu jakiegoś pykniecia wskazówka wędruje powyżej 12 volt i nie wiem czy rozrusznik miałby z tym coś wspolnego

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 06 mar 2014, 06:45

Jak dla mnie pyknięcie i podniesienia się wskazówki od woltomierza wskazuje ewidentnie, że przekaźnik rozłączył grzanie świec żarowych ;)
jak grzeje to pobiera więcej prądu i wskaźnik opada-po skończeniu grzania świec podnosi się bo nie pobiera już prądu-norma ;)
Sprawdź wszystkie ,,kapturki: na świecach żarowych-może środek jest pęknięty i nie grzeje kilku świec ;)
Ewentualnie masz świece do wymiany-jak chcesz sprawdzić bez wyciągania to weź kabel, przyłóż go do + od aku i drugim końcem do czubka świecy (nie dotknij nigdzie indziej-zwara), jak zaiskrzy do świeca jest OK ;)

marlitkos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/Lubelskie

Post autor: marlitkos » 06 mar 2014, 11:32

co do wskazówki od ładowania to kolega maro88, ma racje. Jeśli postoi przez noc to całkiem normalne, że musi dłużej pogrzać świece.
Pozdrawiam

Maniacy COOO łączmy się.
Forum dyskusyjne.

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 07 mar 2014, 05:08

Czapki od swiec mam faktycznie porządnie wyrobione, jak się je wymienia i jaki to koszt?wcześniej myślałem że muszę kupić jakieś na szrocie uciac moje i przylutowac, czy po prostu jest jakąś etyczną w dostępnym miejscu?

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 07 mar 2014, 06:23

Pytałem się w sklepach to powiedzieli, że albo serwis albo używka i lutowanie kabli :/

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 07 mar 2014, 11:42

kurde nie chcialbym sie sam brac za lutowanie;/ nigdy mi to nie wychodzilo dobrze a pozniej tylko problem chyba bede do mechanika oddac niech mi to przylutuje

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 07 mar 2014, 11:45

Kupujesz koszulki termokurczliwe, trochę cyny z kalafonią i jedziesz ;)
Łączysz przewody, zalewasz cyna, na to koszulka termo i po robocie ;)
Tylko najpierw znajdź te przewody z kapturkami-zapytaj w ASO, może nie są takie drogie :P

Micklbn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Micklbn » 07 mar 2014, 11:53

Niby nic trudnego;p ale jak zle przylatuje to nie odpale fury i klopot;p na allegro jest duzo takich przewodow ale do audi nie moge znalezc;p

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 07 mar 2014, 11:55

Szukaj modelem silnika-nie tylko A6 ma ten silnik ;)
Mój przy -4 coś ciężko odpalał (zaraz po zakupie-pierwsza zima) okazało się, że żadna swieca nie grzeje <rotfl>
Wymieniłem i nie to auto ;) jak na razie to -25 i bez problemu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga