Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

telefon w podłokierniku - wymiana na bluetooth

Car Audio
ODPOWIEDZ
czarny_281

telefon w podłokierniku - wymiana na bluetooth

Post autor: czarny_281 » 01 mar 2014, 12:10

Witam!!
Posiadam fabryczny telefon montowany w podłokietniku, chciałbym jednak pozbyć się go na rzecz modułu bluteooth za pomocą którego prowadziłbym rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Proszę mi wierzyć że przeszperałem cały internet i nie znalazłem rozwiązania. Wiadomo że oryginalny zestaw (u mnie) sterowany jest z kierownicy + dodatkowo informacje o dzwoniącym wyświetlane są na fisie. Chciałbym osiągnąć tą samą funkcjonalność jednak z fabrycznym bluetooth. Są zestawy typu Parrot, ale mi zależy na funkcjonalności oryginalnego zestawu montowanego w audi. Czy do mojego rocznika (2001) istnieje możliwość dokupienia modułu który będzie kompatybilny z zestawem który posiadam. Telefon to jakaś nokia, a radio to concert. Z góry dziękuję za pomoc.

turtles
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2014, 13:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: turtles » 01 mar 2014, 13:57

witam wszystkich jestem nowym użytklownikiem i mam ten sam dylemat,interesuje mnie możliwość uzywania telefonu komórkowego zamiast seryjnego.podpinam sie pod temat.dzieki z góry

emtezet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2014, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: emtezet » 01 mar 2014, 19:32

Nie ma szans na osiągnięcie tej funkcjonalności bo w tym aucie po prostu w ten sposób ona nie występowała, no chyba że dla posiadających RNS-E. Dla pozostałych pozostaje tylko parrot, da się go wpiąć przez złącze telefonu i możliwe że dałoby się podłączyć też sterowanie z kierownicy (jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę się dowiedzieć konkretnie), ale o fisie jak dla mnie możesz zapomnieć.

czarny_281

Post autor: czarny_281 » 01 mar 2014, 19:39

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Bardzo proszę w takim razie o pomoc w podpięciu parrota. Dziękuję raz jeszcze.

emtezet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2014, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: emtezet » 01 mar 2014, 20:22

Po małym researchu okazuje się że dla tych co mają sterowanie z kiery teoretycznie z concertem II też mogłoby to działać... ja nie mam więc zagłębiać się w temat nie będę, no chyba że ktoś ma kasę na ori moduł BT i chce mi oddać auto do testów :P

[ Dodano: 2014-03-01, 20:01 ]
Kolego napisz najpierw jak stoisz z tego typu sprawami w sensie umiejętności. Jeżeli nie masz zdolności majsterkowicza to lepiej zostawić to zakładowi Car Audio, koszt podłączenia nie powinien być wyższy niż 100-150 zł. Jeżeli chcesz to robić sam to przy każdym parocie masz instrukcję jak podłączyć zestaw do samochodu, do niej będziesz potrzebował tylko jeszcze opis wyjść w twoim radiu do znalezienia tutaj:
www.studio24.prv.pl/‎ - w dziale kablomania -> iso oem. Będzie troche cięcia i lutowania, ale w najgorszym przypadku masz do podłączenia 6 przewodów, w najlepszym jedziesz przez fabryczny adapter + 2 przewody na kostkę miniiso. Dla osób z autem z CAN trzeba dodatkowo pociągnąć plus po stacyjce ze skrzynki bezpieczników.

[ Dodano: 2014-03-01, 20:22 ]
Ewentualnie dla ludzi z radiem z możliwością sterowania z kierownicy zostaje jeszcze moduł marki dension, wtedy jest i fis i kierownica i książka telefoniczna, ale koszta takie że chyba jednak zostałbym przy parrocie. Kończę moje wypociny bo się rozgadałem sam ze sobą ;)

turtles
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2014, 13:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: turtles » 02 mar 2014, 13:39

Dziękuję za odpowiedz,posiadam radio symphony 2 i niestety to radio nie czyta mp3.jeżeli zainstaluje zestaw parot ,bede mógł używać muzyki z telefonu za pomocą bluetooth?dzwoniłem do serwisu audi w Kielcach i powiedzieli mi 1000zl za taki zestaw z montażem,moim zdaniem troche drogo.czy laik jak ja da rade zamontować taki zetaw.głownie chodzi mi o to zebym mógł korzystać z zestawu głośnomówiącego i miał możliwości słuchania zewnętrznego źródła muzyki.jeżeli mógłbys polecic mi jakiś konkretny model byłbym wdzieczny.

emtezet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2014, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: emtezet » 02 mar 2014, 14:01

Żebyś mógł oprócz rozmowy odtwarzać muzykę z telefonu to muszisz kupić MKi9000 (ok 550pln, 9100(ok 700PLN) , lub 9200 (ok 850PLN) - różnią się tylko wyświetlaczami i ceną.
Jeżeli masz zestaw aktywny (tył i sub na wzmaku) to będzie trochę zabawy z podłączeniem... jeżeli nie to jest to kwestia wpięcia kostek. 1000 zł jeżeli za MKi9200 to niestety normalna cena (850 zł zestaw + 150 montaż).

[ Dodano: 2014-03-02, 14:01 ]
Do symphony jeżeli masz sterowanie z kierownicy można podpiąć też ori bluetooth ale on nie będzie miał funkcjonalności związanej z odtwarzaniem muzyki, jedynie rozmowa. Może działałby streaming ale problem polega na tym że w ori podłączeniu dzwięk z tel jest w mono.

turtles
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2014, 13:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: turtles » 02 mar 2014, 20:12

Dzięki za info i pomoc.pozdrawiam

DOLOR

Post autor: DOLOR » 19 mar 2014, 22:14

emtezet, witam jestem nowy i chciałbym popytać kolego bo też jestem z Łodzi czy znasz kogoś kto zastąpiłby mi ten telefon w podłokietniku i podłaczył parrota ck3000 którego posiadam - zestaw w aucie to BOSE ze wzmacniaczem i navi audi+ sterowanie w kierownicy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez DOLOR, łącznie zmieniany 1 raz.

emtezet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2014, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: emtezet » 19 sie 2014, 08:52

Szkoda że nie napisałeś na pw bo przeoczyłem powiadomienie na skrzynce. Dla potomnych z łodzi i okolic ogarniam takie tematy jak podłączenie zestawu pod radio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga