Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2,4 nie zapala zimny

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wezu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Szczecin

2,4 nie zapala zimny

Post autor: wezu81 » 10 lut 2014, 19:33

witam wszystkich i proszę o pomoc...mam problem z moją audiolą...dziś rano nagle nie zapaliła,krecenie rozrusznikiem nic nie dawało,tak jakby chciała zaskoczyć ale nic z tego.po południu przyjechałem z kumplem i na lince zaciagnęliśmy i zapaliła. ale chodziła jak sieczkarnia...po kilku przygazówkach zaczeła normalnie reagować na gaz,na początku niechetnie.Pojeżdziłem trochę...nagrzała się dobrze i było wszystko ok.sprawdziłem Vagiem błedy,nic.ok myślałem że to może jakaś kijowa wacha...
auto postało kilka godz.ostgło i problem powrócił...z tym że udało mi sie jakoś go odpalić ale z gazem wcisnietym w podłoge...i znów rozgrzał się i chodził idealnie...vag nadal nic nie pokazuje.
Czy ma ktoś jakiś pomysł...obawiam się że rano bedzie to samo.
bad toys 4 bad boys

TadzioNorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 103
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:29
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: TadzioNorek » 10 lut 2014, 19:47

wezu81, palisz na benzynie czy na gazie??jaki stan paliwa??jak porównanie odczytów temperatury płynu oraz zewnętrznej?gratuluje ciągniecia na lince <okok> dziwne że nie ma żadnych błędów,mimo że nie chce zapalic <mysli>

Awatar użytkownika
wezu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wezu81 » 10 lut 2014, 19:53

TadzioNorek pisze:wezu81, palisz na benzynie czy na gazie??jaki stan paliwa??jak porównanie odczytów temperatury płynu oraz zewnętrznej?gratuluje ciągniecia na lince <okok> dziwne że nie ma żadnych błędów,mimo że nie chce zapalic <mysli>

odpaliłem na benzynie...na gazie nie jezdzilem jakiś czas bo cos sie instalka rozregulowała.temperatura płynu w aucie wskazuje 90,zewnętrzna na FIS tez wydaje sie być ok. zastanawia mnie czy to moze nie jest coś z regulatorem cisnienia paliwa.
bad toys 4 bad boys

dawid018
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 23 wrz 2013, 11:09
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: dawid018 » 10 lut 2014, 20:17

czujnik temperatury który daje sygnał na kompa??mieliśmy identyczny problem w skodzie tylko ze w drugą stronę.jak zimna to paliła,jak się zagrzała to nie szło jej odpalić a jak jakimś cudem odpaliłą to jak by się zalewała przez chwilę.

TadzioNorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 103
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:29
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: TadzioNorek » 10 lut 2014, 20:39

wezu81, bardziej chodziło mi o porównanie temperatur na zimnym silniku,czujnik płynu i temp. zewnętrznej <mysli>

krejzi89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2013, 09:36
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: krejzi89 » 10 lut 2014, 22:40

miałem podobnie jak były mrozy po -20
nie mam zwyczaju dodawac gazu podczas odpalania, tylko sprzęgło i eja,
krece krece i nic! Gul mi skoczył bo przy -25 pyk i chodziła,
co sie okazało drobinki wody i szlamu(?!) zamarzły w przepustnicy, pedał gazu nieruchomy,
10 min z opalarka w reku i cały dolot razem z przepustnica wysuszone i działa jak zegareczek.

Awatar użytkownika
wezu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wezu81 » 11 lut 2014, 10:53

TadzioNorek pisze:wezu81, bardziej chodziło mi o porównanie temperatur na zimnym silniku,czujnik płynu i temp. zewnętrznej <mysli>
no i dzis rano powtorka z rozrywki.krecenie kilka razy i wkoncu zaskoczyl...ale znow slaba reakcja na gaz,nie chcial wchodzic na obroty tak jakby go przerywalo.ale po rozgrzaniu chodzi jak lalka.co dziwne zauwazylem ze nie slychac ssania.moze to w tym jest problem.ale czemu nie wywala bledow zadnych.

[ Dodano: 2014-02-11, 10:53 ]
wezu81 pisze:
TadzioNorek pisze:wezu81, bardziej chodziło mi o porównanie temperatur na zimnym silniku,czujnik płynu i temp. zewnętrznej <mysli>
no i dzis rano powtorka z rozrywki.krecenie kilka razy i wkoncu zaskoczyl...ale znow slaba reakcja na gaz,nie chcial wchodzic na obroty tak jakby go przerywalo.ale po rozgrzaniu chodzi jak lalka.co dziwne zauwazylem ze nie slychac ssania.moze to w tym jest problem.ale czemu nie wywala bledow zadnych.

a czy czujnik temp.moze byc walniety w taki sposob ze wskazuje tem.dobra na zegarze a podaje bledne informacje do sterownika silnika...w czujniku sa 4 piny moze to to ? rozmawialem z jednym mechanikiem ktory mi to wlasnie doradzil...ale teoretycznie vag powinien chyba pokazac blad czujnika.

jeszcze jedno,jak juz odpalilem auto ,nagrzalo sie to sprawdzalem regulator cisnienia paliwa...odloaczylem wezyk od podcisnienia i nie bylo zadnej reakcji...czy to jest prawidlowe? dodawanie gazu tez nie zmienialo nic w pracy silnika,chodzi idealnie
bad toys 4 bad boys

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 11 lut 2014, 11:06

po pierwsze do sprawdzenia czujnik temperatury, może on podawać inną temperaturę na zegary a inną do ecu i stąd za mała dawka paliwa i problem z odpaleniem. druga rzecz jeśli nie to, piszesz o rozregulowanej instalacji lpg może ona namieszała coś w korektach i przez to ciężko pali. w prosty sposób można to sprawdzić, odłączasz aku na pół godziny korekty się zerują i próbujesz odpalić, jeśli nadal problem to raczej czujnik.

Awatar użytkownika
wezu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wezu81 » 11 lut 2014, 11:35

grzałka pisze:po pierwsze do sprawdzenia czujnik temperatury, może on podawać inną temperaturę na zegary a inną do ecu i stąd za mała dawka paliwa i problem z odpaleniem. druga rzecz jeśli nie to, piszesz o rozregulowanej instalacji lpg może ona namieszała coś w korektach i przez to ciężko pali. w prosty sposób można to sprawdzić, odłączasz aku na pół godziny korekty się zerują i próbujesz odpalić, jeśli nadal problem to raczej czujnik.

jedzie do mnie juz nowy czujnik,jako ze to groszowe sprawy to sobie go wymienie i mam nadzieję ze to to,albo bede muzdzył dalej.
co do tego odpiecia aku to juz wczoraj to zrobiłem...nic niepomoglo...wiec jest nadzieja w tym czujniku...wymienialem juz go jakies dwa lata temu z tym że samochod działał idealnie ale wariował z temperaturą na zegarze...raz wskazywal,raz nie.
bad toys 4 bad boys

abdul84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2012, 14:51
Lokalizacja: Białystok

Post autor: abdul84 » 11 lut 2014, 12:04

oprócz czujnika kup spinki, od razu ze dwie. To plastikowe g...no lubi pękać, szczególnie jak nie chcesz odkręcać plastikowej rury od przepustnicy ( przykręcona jeden imbus) i wymienić częściowo po omacku.
Spinkę dostaniesz w każdym sklepie skody, vw, audi, jest w kształcie litery U. Uszczelka pod czujnik powinna być z czujnikiem z tego co pamiętam

Awatar użytkownika
wezu81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: wezu81 » 11 lut 2014, 12:32

abdul84 pisze:oprócz czujnika kup spinki, od razu ze dwie. To plastikowe g...no lubi pękać, szczególnie jak nie chcesz odkręcać plastikowej rury od przepustnicy ( przykręcona jeden imbus) i wymienić częściowo po omacku.
Spinkę dostaniesz w każdym sklepie skody, vw, audi, jest w kształcie litery U. Uszczelka pod czujnik powinna być z czujnikiem z tego co pamiętam
dzieki za info ale w dobrym zestawie tj.czujniku jest ta spinka,ostatnio jak kupowałem to była. tylko nie pamietam jakiej to był firmy czujnik. miejmy nadzieje ze to bedzie to.i

No i sie udalo...wymiana czujnika okazala sie strzalem w 10...rano zapalil za pierwszym razem.koszt czujnika 60 zl...20 min pracy i swiety spokoj.temat uwazam za zamkkniety
bad toys 4 bad boys

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga