Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zegary a Skrzynia biegów....

Elektryka
ODPOWIEDZ
Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Zegary a Skrzynia biegów....

Post autor: Hubs » 02 lut 2014, 12:59

Pomóżcie coś.... 3 dni temu padły mi zegary. Dzieją się cuda. Swieci się wszystko. Olej Abs, ręczny, obrotomierz nie działa itp. itd...
Mam automat, zegary bez fisu. czyli jest taki pasek na zegarach na którym wyświetla się bieg na którym jadę. Problem polega na tym, że jak ten pasek od biegów swieci się dobrze i wyswietla jeden bieg to auto zmienia biegi ok, Jeżeli odpale i swieci się cały pasek nie raz tak sie zdarza wtedy nie widać na jakim biegu jest auto, to szaleje szkrzynia, nie redukuje, nie zmienia jak powinna. Co to jest ??? czy to problemy ze skrzynią, czy to ma jakiś związek z uszkodzonymi zegarami ? Jak zegary działają to i skrzynia działa, jak zegary fiksują skrzynia też.... na pewno muszę kupić i wymienic zegary... ale czy tylko ???? Pleaseee wypowiedzcie się, mam auto już 1,5 roku, nic się nie działo, a ostatno mnie załamuje

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 lut 2014, 13:45

Hubs pisze:swieci się cały pasek nie raz tak sie zdarza wtedy nie widać na jakim biegu jest auto, to szaleje szkrzynia, nie redukuje, nie zmienia jak powinna. Co to jest

Nie wiem w jaki sposób szaleje, ale najprawdopodobniej przechodzi w tryb awaryjny czyli jest problem. Na Twoim miejscu nie jeździłbym tylko podpiął VAGa i sprawdził co jej dolega.
Lektor.

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 04 lut 2014, 09:16

Tak Kolego - dokładnie. Dziękuje za odpowiedz. Skrzynia przeszła w tryb awaryjny i jedzie tylko na 3 biegu. Czy może to być powodem uszkodzonych zegarów ????

strubell
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 22 sty 2010, 14:56
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: strubell » 07 lut 2014, 14:12

Witam
Nie wiem czy pomogę ale odepnij sterownik od pompy ABS i zobacz co się będzie działo.\
Szwagier miał coś podobnego i okazało się, że sterownik właśnie coś takiego robił
Napisz czy u Ciebie pomogło
Pozdrawiam

komandos17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2013, 17:54
Lokalizacja: Reda

Post autor: komandos17 » 07 lut 2014, 14:22

Zegary nie mają nic wspólnego ze skrzynią a tylko że sterownikiem skrzyni. Sterownik za pomocą zegarów informuje kierowcę na jakim biegu obecnie znajduje się skrzynia, to tylko informacja nie mająca nic wspólnego ze skrzynią. Jeśli na raz zapalają się wszystkie kontrolki lub ich większość lub same kontrolki czerwone to problemem może być połączenie masowe skrzyni. Sprawdź masę silnika i skrzyni. Jeśli masa ma się dobrze to wadą może być źle działający sterownik skrzyni biegów.

Hubs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Hubs » 16 lut 2014, 13:10

Strubell dzieki bardzo, miałeś racje, pompa ABS Padła odłączyłęm sterownik i skrzynia działa jak należy, teraz problem z kupnem pompy... mam takie numery że rzadko są dostępne, w temacie kupię podałem te numery, jakby ktoś coś miał takiego, lub znał kogoś kto tym handluje proszę o pomoc... Dość pilne.. Pozdro !!!

[ Dodano: 2014-02-16, 13:10 ]
podaje oznaczenia 0 265 220 411..... i to drugie 8E0 614 111 C jak ktoś coś to zapraszam do mnie:)

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 16 lut 2014, 14:29

Hubs prosze cie bardzo o to link :) http://pisi.otwarte24.pl/70,POMPA-ABS-8E0-614-111-T mysle że podejdzie ta pompa.... niewiem tylko co oznacza ta ostatnia literka T bo ty masz inną widze....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga